Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » śr gru 11, 2013 22:29

Witam,to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość ;)
Tydzień temu zakupiłem golfika i dziś do niego dokładniej zajrzałem i przeżyłem szok :shock: . Przeguby wewnętrzne były dokręcone do skrzyni biegów śrubami,które dało się kręcić palcami ,oczywiście przegub się ruszał od tego,że był tak słabo dokręcony do skrzyni biegów.Najgorsze było to co zobaczyłem po wykręceniu śrub- gwint zgnieciony :shock:
Nie wiem czy poprzedni właściciel był taki mądry i nie dokręcił tych śrub czy się same poluzowały ,gdy je dokręciłem to przegub i tak się rusza na mocowaniu przegub/denko (nie wiem jak to się fachowo nazywa,chodzi mi o tą okrągłą część wystającą ze skrzyni biegów ).Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Paweł Marek » śr gru 11, 2013 23:02

kołnierz przegubu, pewnie też gwint uszkodzony i do wymiany, efekt niedbałości pracy poprzedników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » śr gru 11, 2013 23:11

Eh,czyli nie fajnie bo przeguby zewnętrzne przez to,że osłony są urwane też są do wymiany (strzelają nie miłosiernie) i mają luzy,koszta rosną :(



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Re: Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: prezesik25 » czw gru 12, 2013 02:23

Artur9067 pisze:Eh,czyli nie fajnie bo przeguby zewnętrzne przez to,że osłony są urwane też są do wymiany (strzelają nie miłosiernie) i mają luzy,koszta rosną :(
a no niestety. Przy zakupie używanego auta na pierwszy rzut oka przy zakupie wszystko jest OK, a usterki wychodzą w praniu dopiero jak auto jest już u nowego właściciela. :jezor:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Paweł Marek » czw gru 12, 2013 10:28

Artur9067, nie martw się, czesci jest zatrzęsienie możesz ryzykowac nawet kupno używanych, dołożysz trochę ale potem będzie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » czw gru 12, 2013 18:56

Dzięki za pocieszenie :)
Nie chce zakładać nowego tematu ,o jedno pytanie na inny temat nikt chyba mnie nie pobije ;) Nakrętka półosi nie idzie u mnie nawet 1 metrową rurą , w dodatku jest zardzewiała więc na żywca nie chce targać,podobno można podgrzać palnikiem i pójdzie bez problemu ,tylko co z simeringiem łożyska , bo to jest blisko nakrętki półosi więc mam obawy , że się stopi :/



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: prezesik25 » czw gru 12, 2013 19:07

Spróbuj 1,5-metrową, tylko musisz mieć wytrzymałą nasadkę i klucz.


Obrazek
Obrazek

Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » czw gru 12, 2013 19:21

Ok,spróbuje - jutro załatwię dłuższą rurę i powiem czy się udało.
Dziś męczyłem się z tą śrubą 2 godziny , półtora metrowa rura,palnik,walenie młotem w śrubę,nic nie pomogło , przy okazji pękł klucz przy miejscu mocowania nasadki(vorel do kół rozsuwany ) więc ostatecznie podjadę jutro do wulkanizatora żeby spróbował pneumatykiem a jak też nie pójdzie to co robić?Rozciąć nakrętkę szlifierką?Na gwincie przegubu i tak mi nie zależy bo go muszę wymienić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Paweł Marek » sob gru 14, 2013 01:14

Pneumatyk nie da jej rady raczej. Najlepiej mieć odpowiednią nasadkę, ja mam taką starą rurową i jedna osoba ciągnie za metrową przedłużkę a druga wali młotem ale nie w nakrętkę, tylko w nasadkę - od czoła. Musisz mieć potem nową nakrętkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » sob gru 14, 2013 14:33

2 metrowa rura i mocny kop w klucz (zakupiłem porządny klucz ) i poszło z obu stron , jednak dobre klucze to podstawa :)
Czy to normalne , że na wielowypustach jest mały luz ?



Artur9067
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 29, 2013 21:16
Lokalizacja: krakow

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Artur9067 » ndz gru 29, 2013 19:53

Wszystko złożyłem i od tygodnia auto śmiga bez stuków na skręcie :)



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: czyś » sob kwie 26, 2014 01:10

Z tymi śrubami przegubu wewn. to jest tak: po każdym demontażu przegubu wewn. śruby powinny być nowe, wyczyszczone i odtłuszczone gwinty w otworach na śruby w kielichu i nie upaprane smarem przy montażu, a do tego wszystkie 6 śrub dokręcone równiutko tym samym momentem.

Niestety, przy innym sposobie złożenia tego (pomijając dociągnięcie na ch...ma, bez szans na późniejszą rozbiórkę), zdarzają się problemy (przerabiałem to, kiedy naprawa była nieplanowana, śrub akurat nowych nie miałem, a robione było na szybko... wystarczy jedna minimalnie słabiej dokręcona śruba, z czasem zluzują się wszystkie).


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: wesol » sob kwie 26, 2014 06:20

srubki od przeguby winny byc posmarowane klejem do gwintów bezwarunkowo. Nakretka centralna na przegub zewnetrzny jest samokontrujaca. Posmarować ja smarem i dokrecic odpowiednim niutonem- nie pamieta teraz ile ale cos kolo 200 Nm powinno byc. Nie maprawa sie cokolwiek odkrecic. Zwlaszcza ta nakretka centralna gdyz tam i tak przegub nie lata w piascie a pryznajmniej nie powinien wiecej jak dziesiatki czesci milimetra.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Skutki odkręconych śrub mocujących przegub wewnętrzny

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 26, 2014 06:54

Skoro już temat odgrzebany,to i ja swoje 2 grosze wcisnę...
wesol pisze:srubki od przeguby winny być posmarowane klejem do gwintów bezwarunkowo
Tutaj można by polemizować,bo po pierwsze- jak te śruby pozakładać,żeby się gwint nie utytłał w smarze, tutaj widać klej,ale tylko do gwintu na zewnetznym
Obrazek
po drugie- zalecam stosować oryginalne śruby VW,nie zmieniać je na nowe które dołączone są do nowego przegubu.Raz czy dwa razy przejechałem się na tych nowych śrubach i przegub faktycznie poluzował się,ale zmieniłem na ori i już się nie powtórzyło.Trochę tych przegubów zmieniłem,nie tylko w swoich VW i zostawiając ori śruby zawsze jest O.K.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości