kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 11, 2010 15:48
Lokalizacja: Olkusz

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: lukas161 » pt lut 22, 2013 19:55

Witam kilka dni temu kupilem golfa 1.9d 90km i od samego początku na wyświetlaczu nie zaświecala sie kontrolka od świec zarowych zawiozłem samochod do mecheca i po dlugim szukaniu i po tel do serwisu okazalo sie ze ten golf to 1.4 benzyna silnik zostal wymieniony na NO i brakje przewodow do świec co dziwo palil bez swiec. A teraz moje pytanie jak będzie sie sprawowalo zawieszenie w tym aucie czy sa jakieś różnice w zawieszeniu między on a benzyna bo silnik chyba troche cieższy i jakich jeszcze problemow mogę sie w związku z ym spodziewać?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: wojtas46 » pt lut 22, 2013 20:42

lukas161, trzeba zmienić sprężyny z przodu , silnik w dieslu jest cięższy



Awatar użytkownika
Pisar81uy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 20:21
Lokalizacja: Pabianice

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: Pisar81uy » pt lut 22, 2013 20:46

kolego jak wiem to silniki diesla palą bez świec do -5c dopiero poniżej sie załączają. ale nie jestem pewny.


Pisar

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Odp: kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był siln

Post autor: danioo » sob lut 23, 2013 00:30

Moja Arosa SDI pali do -8 bez swiec zarowych

Wysłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

rafik_xx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: rafik_xx » sob lut 23, 2013 02:03

to nieźle ktoś cie w ch#*^ zrobił, chyba że wiedziałeś przed zakupem że był swap
pewnie trzeba pociągnąć nową wiązkę do kompa...



lukas161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 11, 2010 15:48
Lokalizacja: Olkusz

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: lukas161 » sob lut 23, 2013 05:58

Nie , nie wiedziałem co się dziwic mi skoro mechanikom zajelo to caly dzień. Ludzie nie mają sumienia sprzedają wszystko no ale cóż. Chcialem mu oddać brykę ale już włożylm 1500zł na rozrząd itp a on chcial wrócić tylko za samochod.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: piotrek233 » sob lut 23, 2013 12:43

To masz słabego mechanika, wlepka z oznaczaniem silnika i ViNem znajduje się na lewym kielichu, można łatwo dojść co to za silnik. I teraz zaczyna się szereg problemów na które napotkasz i sam sobie odpowiesz czy warto mieć takie auto... Po pierwsze takie auto nie przejdzie CI przeglądu ponieważ najprawdopodobniej masz w dowodzie rejestracyjnym wbity silnik 1,4 co nie zgadza się z faktycznym silnikiem. Oczywiście można w dowodzie zmienić silnik, czeka Cię chodzenia po urzędach i strata kasy.. Teraz pomyśl jeszcze o hamulcach, bo w 1,4 były na przodzie tarcze o wymiarach 256. A w tdi 90 są tarcze 280. A hamulce to ważna sprawa, po prostu te hamulce nie sprawdzą się, a hamulce to bezpieczeństwo później w razie wypadku...wyrzuty sumienia ze zaoszczędziłeś na hamulcach. Dużo rzeczy wpadało by wymienić żeby to miało ręce i nogi. Cały układ hamulcowy(tarcze, klocki,zaciski zwrotnice, pewnie inne serwo, pompa hamulcowa) Jak zmienisz hamulce czeka Cię zmiana kół bo pewnie masz koła 14' a na tarcze 280 wchodzą 15'. Kolega wyżej wspomniał o sprężynach i ma racje ale zapomniał ze amortyzatory też należny zmienić bo i tak za chwile się wyleją... Teraz pomyśl co będzie w przyszłości ze sprzedażą auta, wypadało by komuś powiedzieć że była przekładka silnika to odstraszysz kupującego. Zataisz fakt możesz później mieć problemy . Jedyne rozwiązanie oddać taki samochód i domagać się zwrotu za rozrząd, jak nie to postraszy go sądem, policją, bo to po prostu jest oszustwo. Że Ty nie byłeś świadomy co kupujesz nie zostałeś o tym poinformowany. Jedyne wyjście oddać taki auto choć byś miał nawet w koszty wejść, ale w przyszłości zaoszczędzisz sobie kłopotów, nerwów i pieniędzy, a w ekstremalnej sytuacji zdrowie a nawet życie swoje i innych...



lukas161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 11, 2010 15:48
Lokalizacja: Olkusz

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: lukas161 » sob lut 23, 2013 21:35

Ano słabego, samochód zarejestrowany jako 1.9d i po przeglądzie co do reszty to nie wiem dopiero w poniedzialek go prześwietlimy pod kątem zawieszenia i hamulcy bo jak narazie to fura na warsztacie a boss dopiero w pon. ja z buta za....lam:) ogólnie lipa.dzieki za odp



Awatar użytkownika
Pisar81uy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 20:21
Lokalizacja: Pabianice

kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silnik1.4

Post autor: Pisar81uy » ndz lut 24, 2013 13:11

dokładnie zgadzam sie z kolegami z góry ja bym mu oddał to auto i niech se wsadzi w kieszeń to. niech kase ci odda a jak nie to do sądu lub policje


Pisar

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: kupiłem golfa 1.9 d a okazalo sie ze wczsiniej był silni

Post autor: XV2 » wt lut 26, 2013 21:12

piotrek233 pisze:Po pierwsze takie auto nie przejdzie CI przeglądu ponieważ najprawdopodobniej masz w dowodzie rejestracyjnym wbity silnik 1,4 co nie zgadza się z faktycznym silnikiem
Doprawdy :grin:
Ja mam golfa II 1.3 z silnikiem 1.8 i bez problemu go rejestruje. Prawidłowo powinienem to zgłosić ale silnik jest częścią wymienna wiec zostawiłem jak jest.
piotrek233 pisze:Jedyne rozwiązanie oddać taki samochód i domagać się zwrotu za rozrząd, jak nie to postraszy go sądem, policją, bo to po prostu jest oszustwo.
Ja bym tak zrobił :pub:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości