Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: lwlw » wt lut 20, 2018 22:30

Co ty nie powiesz :jezor:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: wesol » wt lut 20, 2018 23:02

Tak i do tego w termostacie ważne jest w którym momencie się zamyka a nie otwiera.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ILoveMkIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 28, 2018 10:13
Auto: Volkswagen Golf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: ILoveMkIII » śr lut 28, 2018 10:21

Witam mam ten sam problem z moją trojeczka 1.6 74kw 1995r . Podczas jazdy wskazówka od temperatury leży nic się nie rusza a na postoju jak pochodzi dobre 20 minut to się ruszy na 80 stopni . Czy to wina termostatu? Jak tak to gdzie on się znajduje pozdrawiam i z góry dziękuję za info :bajer:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sebekgolf » śr lut 28, 2018 10:32

No raczej termostat. A gdzie jest ? Poszukaj opisu swego silnika, albo leć po wężach, najprawdopodobniej będzie albo na powrocie z chłodnicy do bloku silnika albo na wylocie z głowicy na chłodnicę. Nie kojarzę aby VW stosowało zewnętrzne termostaty więc zostają ci tylko te dwa miejsca.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 28, 2018 23:31

szukaj na dolnym wężu



tom5021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2018 19:19
Auto: Vw golf V
Silnik: Bxf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tom5021 » sob lis 24, 2018 07:43

autor: tom5021 » czw lis 22, 2018 19:20

<t>Witam mam problem z układem chlodzenia a dokładniej to zapowietrza sie nagrzewnica przy dłuższej jeździe np na autostradzie. Po pewnym czasie jazdy nagrzewnica jest zapowietrzona ,tak mi się wydaje ponieważ rurki są zimne od nagrzewnicy. Nagrzewnica była wymieniana 2x. Kilka razy wymieniamy płyn, test na spaliny negatywny robiony 2x. Płynu nie ubywa <br/>
Moc niby jest.w sumie żadnych objawów na upg.3 lata z tym walczę, do mechaników już nie jeżdżę bo kasy wtopilem trochę na nich. Pytanie mam czy to może być pompa wody chociaż temp ok na zegarze. Wydaje mi się że stało się to jak serwis wymieniał mi rozrzad ale nie jestem pewny. Proszę o jakieś sugestie, wskazówki. Może ktoś miał podobne objawy. Silnik 1.9 tdi bx 90 km</t>


VW golf V 1.9 TDI BXF

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: wesol » sob lis 24, 2018 09:20

Uszczelka pod głowicą. To nie żarówka że świeci albo nie świeci. Czy może uszczelka przepuszczać spaliny bardzo malutenki i to podczas przyspieszania z pedałem w podłodze? No może.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

tom5021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2018 19:19
Auto: Vw golf V
Silnik: Bxf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tom5021 » sob lis 24, 2018 11:53

Też obawiam się że to upg. A czy pompa wody nie daje podobnych objawów? Albo coś było źle podpięte np pozamienane przewody do nagrzewnicy?auto było przed kupnem robione i może źle poskładali coś. Chcę wykluczyć wszystkie inne możliwości żeby mieć pewność że to upg..


VW golf V 1.9 TDI BXF

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sebekgolf » pn lis 26, 2018 19:26

Następnym razem jak ci się to stanie, to sprawdź po pierwsze, czy węże gumowe są nabrzmiałe/bardzo twarde. Jak tak to robi ci się ciśnienie w układzie. Co do pompy wody. Spotkałem się z przypadkiem ( w innym aucie) kiedy wirnik się kręcił, ale łopatki stały bo się odspoiły od ośki. Może warto sprawdzić, czy coś z tą pompą nie jest.
Kolejna sprawa, to sobie sprawdź jak masz podłączone węże, bo może coś jest naknocone. Na króćcach do nagrzewnicy powinny być oznaczenia w którą stronę płynie płyn.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

tom5021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2018 19:19
Auto: Vw golf V
Silnik: Bxf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tom5021 » pn lis 26, 2018 21:44

W środku auta nie da się źle podłączyć nagrzewnicy ponieważ są węże do niej aluminiowe odpowiednio wyprofilowane że wejdzie tylko w jednej pozycji. Jedynie można coś sknocic coś na wezach gumowych chociaż to też nie wiem.. wczoraj robiłem jeszcze raz test na spaliny w ukladzie, jakieś 10 minut na rozgrzanym już silniku gazowaLem dosyć mocno 3k obroty czasami. Płyn nie zmienił barwy. A powietrze i tak się zbiera tylko czy to normalne że nie wyjdzie przez zbiorniczek? Jutro wloze tester na noc zobaczymy co będzie bo to powietrze musi gdzieś uchodzić skoro grzeje mi po 10 minutach jak auto rozgrzeje..reasumując wydaje mi się jak kolega wesol napisał że malutki przedmuch może być. Tylko jakby nie to że zimno w aucie to bym machnął ręką.


VW golf V 1.9 TDI BXF

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sebekgolf » pn lis 26, 2018 23:54

Chodzi mi o odwrotne połączenie węży przy ścianie grodziowej, gdzie zakładane są gumowe węże na plastikowe króćce. A może po prostu nigdy dobrze nie odpowietrzyłeś układu ? Płynu nie ubywa ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

tom5021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2018 19:19
Auto: Vw golf V
Silnik: Bxf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tom5021 » śr lis 28, 2018 20:20

Uklad sam się odpowietrza w tym autku. Powietrze jest w nagrzewnicy
Podejrzewam że jakbyś nie podpial wezy to powietrza tam nie powinno być to jest logiczne. Układ niemal zamknięty. Płynu nie ubywa. Rano jak odkrece korek to jest syk nie wiem czy to normalne.


VW golf V 1.9 TDI BXF

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: sebekgolf » śr lis 28, 2018 23:19

Nie wiem, ale u mnie po nocy nic nie syczy przy odkręcaniu jak i w kilku innych VW w rodzinie. Syczy dopiero jak się nieco układ nagrzeje bo i ciśnienie wzrasta. Jedyne co może dawać takie efekty to UPG jeśli po odpowietrzeniu wszystkiego ( nagrzewania działa poprawnie) a następnie po przegonieniu po autostradzie znów masz powietrze w układzie. Sprawdziłbym jeszcze tą pompę wody czy aby na pewno sprawna. Koszt praktycznie zerowy a może się okazać, że glowicy rwać nie będzie trzeba.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

tom5021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2018 19:19
Auto: Vw golf V
Silnik: Bxf

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tom5021 » czw lis 29, 2018 16:42

200 tys.przebiegu to jest dużo na wymiene uszczelki?


VW golf V 1.9 TDI BXF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości