Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » śr lis 28, 2012 20:07

Witam mam do was pytania!
Rozbiłem swojego Golfa tył masakra ale calutki przód. Kupiłem już z niemiec sprowadzonego golfa z pukniętym przodem nie groźne wiec swój przód mu założę, ale do rzeczy. Ten golf sprowadzony jest bez gazu i ABS i posiada silnik 1.6 75KM. Bede do niego przekładał cały swój silnik z rozbitego ponieważ siedzi tam zdrowy jak ryba 1.8 AZD z dobrym gazem, zamierzam też przełożyć ABS ze swojego.
I teraz pytanie czy będe też musiał przekładać ze swojego rozbitego golfa cała instalację skrzynkę bezpieczników itp.... czy może zostać ta z 1.6??
Gdzie znajduje się czujnik poduch bo w tym z rozbitym przodem poduchy są wywalone a ja mam całe.
I proszę o jakies inne wskazówki od was na przyszłość żeby nie robić podwójnie.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: muszkatobiasz » śr lis 28, 2012 23:42

Co do poduszek sęsor znajduje sie w środkowym tunelu przed lewarkiem zmiany biegów albo za, srebna puszka ,a co do reszty to jest troche zabawy!



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: devill4 » pt lis 30, 2012 01:31

sensor na prawo od pedału gazu na tunelu



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: Lipek81 » sob gru 01, 2012 01:21

Instalacji nie musisz wymieniać całej, tylko wiązkę silnika zmieniasz, a od ABS dokładasz. Chyba jeszcze trzeba będzie zmienić wiązkę do lampek kontrolnych, tam, gdzie jest lampka ABS.



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » ndz gru 02, 2012 19:10

Lipek81 pisze:Instalacji nie musisz wymieniać całej, tylko wiązkę silnika zmieniasz, a od ABS dokładasz. Chyba jeszcze trzeba będzie zmienić wiązkę do lampek kontrolnych, tam, gdzie jest lampka ABS.
Cholera to nie potrzebnie zawalałem cały kokpit, ale chyba i tak musiał bym go zwalić żeby dostać się do sensoru poduch?
A sparawa z ABSem to jak wygląda?? muszę tylko przełożyć pompę ze serwem?? zaciski mogą zostać z wersji 1.6 ??



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: XV2 » ndz gru 02, 2012 20:36

Podeślij fote auta całego i rozbitego.

Heble mogą zostać


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » ndz gru 02, 2012 21:40

nie mam teraz jak zrobić zdjęć bo golfy są 30Km od domu ale mój golf ma tylny lewy cały bok zniszczony i tylną oś przegiętą klapa tez uszkodzona i drzwi od kierowcy wgniecione. A ten sprowadzony ma uszkodzony błotnik pas przedni belkę ze wzmocnieniem i lekko podłużnice jedną wgnieconą.

Jak by co to mam na sprzedaż prawe drzwi bez korozji lakier LC9Z i rys tylny zderzak w dobrym stanie elementy wnętrza szyber dach.
Silnik 1.6ABU z osprzętem, skrzynia biegów manualna sprawna, sportowe sztywne zawieszenie. Chętni dzwonic na numer 533 302 683.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 02, 2012 22:54

Niewiem jak jest z mocowaniami czujników abs przy piastach kół czy jest nanie miejsce! sprawdź to!



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » ndz gru 02, 2012 23:07

muszkatobiasz pisze:Niewiem jak jest z mocowaniami czujników abs przy piastach kół czy jest nanie miejsce! sprawdź to!
Piasty podejdą od 1.8 bo w 1.6 nie ma miejsca na pierscień od ABSu



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: rysiektr » śr gru 05, 2012 22:12

Co do Twojego problemu, to wszystko zależy od tego z którego roku masz golfa i z którego roku jest ten sprowadzony to po pierwsze. Przed 95 są 2 wiązki do komory silnika po już tylko 1 i czeka Cię prucie instalacji.
W zależności od rocznika masz różne systemy ABS co za tym idzie różne wiązki, starszy jest z kompem pod kanapą i korektorem siły hamowania przy tylnej belce, nowszy komp przy pompie w komorze silnika brak korektora siły hamowania. W związku z tym przewody hamulcowe są inne jeśli chodzi o odcinek od pompy do belki. Dodatkowo sama instalacja ABSu jak się domyślasz będzie inna. Idąc od tyłu auta czopy od auta z ABSem są przystosowane do montażu czujnika ABS więc będziesz je musiał przełożyć jak i bębny lub tarcze (nie wiem co masz na tylnej osi) z koronkami ABSu musisz przełożyć. Przód tak samo, przełóż całe zwrotnice z z tarcza zaciskiem itd z 1.8 do 1.6 do tego wiązki i po temacie.
Co do poduszek to żeby dobrać się do sensora nie musisz ściągać deski, wystarczy ze zdejmiesz osłonę tunelu środkowego i będziesz go widział.
Swap silnika jest stosunkowo prosty. Wymieniasz wszystko co jest pod maską, silnik skrzynia wydech i cały osprzęt. Instalacja jeśli jest to ten sam rodzaj instalacji ogranicza się do wypięcia ze skrzynki bezpieczników z dawcy i wpięcie do biorcy. Jeśli nie jest to ten sam rodzaj to albo rzeźbisz i prujesz wiązki i łączysz w 1 jak w nowym typie albo przekładasz wszystko od 1.8 do 1.6 i masz swoją starą i to chyba będzie najprostsze bo zero rzeźby.
Jak masz jakieś pytania to pisz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » wt gru 11, 2012 20:05

Witam! Prace nad golfem idą już z górki przód przełożony spasowany idelanie sie zgadza, doszliśmy do wniosku że lepiej moją całą starą wiązkę przełożyć było trochę zabawy ale daliśmy radę ze szwagrem, a powód taki że ten sprowadzony z niemiec miał dołożony alarm i w kablach pod kokpitem był syf... A u mnie ładna seria bez żadnego partactwa. ABSu narazie nie przekładam bo nie mam czasu bo auto mi potrzebne, na wiosnę się przełoży.
Gdyby ktoś był by zainteresowany to mam na sprzedaż:
-silnik z kompletnym osprzętem 1.6 AEA
-sprzęgło SACHS orginalne nic nie latane
- sportowe zawieszenie firmy HIGH PERFORMANCE



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: sebastianc1989 » ndz gru 16, 2012 20:51

Witam ponownie! Mam duży problem, nie ma iskry i nie załącza się pompa paliwa po przekręceniu kluczyka. Instalację całą przełożyłem ze swojego golfa 1.8 ADZ 95R u mnie wszysto do ostatniej chwili chodziło a teraz po przełożeniu i podpięciu nie ma iskry i pompa paliwa nie chodzi. Macie jakieś pomysły stacyjki nie przekładałem ale przełożyłem immo ze swojego całe. Tak ogólnie to swiatła wszyskie są nawiew działa szyber, licznki też wszystkie kontrolki się zapalają. Mierzyłem też miernikiem prąd po załączonym zapłonie dochodzi do cewki a po kreceniu nie ma iskry!! :grrr: Jakieś sugestie.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: XV2 » ndz gru 16, 2012 21:29

Brak masy


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Wypadek Golfem przekładka przodu i silnika.

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 16, 2012 21:30

a pestke w kluczyku przełożyłeś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości