światło wstecznego mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stonka523
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Bystrzyca
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: stonka523 » śr lis 07, 2012 01:32

Witam! Mam taki problem, mianowicie nie zapala mi się światło wstecznego. Przeszukałem fora i nic co by mi pomogło nie znalazłem.

Rzeczy które sprawdzałem:

-żarówki OK
-czujnik wstecznego ok
-po zmostkowaniu kostki swiatło się zapala, więc wszystko z instalacją ok

Ostatnio nawet próbowałem przedłużyć z kumplem ten trzpień na czujniku bo myslałem, że może jest za krótki z jakiegoś powodu, przedłużyliśmy go o 0,5cm i dalej nie świeci. Wszystko wskazuje na to, że problem leży po stronie skrzyni. Może ma ktoś jakiś pomysł? Czy da się coś zrobić jeszcze bez rozbierania skrzyni? Wkładałem śrubokręt w otwór czujnika i w momencie wbijania wstecznego mechanizm odpowiedzialny za wciśnięcie czujnika działa. Czekam na jakieś pomysły:)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

światło wstecznego mk4

Post autor: wojtas46 » śr lis 07, 2012 07:25

stonka523, jeśli po zmostkowaniu kabli w kostce przy czujniku światła się świecą , to moim zdaniem czujnik zdechł



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

światło wstecznego mk4

Post autor: marcin7x5 » śr lis 07, 2012 11:12

stonka523 pisze:Wkładałem śrubokręt w otwór czujnika i w momencie wbijania wstecznego mechanizm odpowiedzialny za wciśnięcie czujnika działa.
Zrób to jeszcze raz i zmierz jaki jest skok tego śrubokręta. To samo zrób z czujnikiem. Tzn zmierz o ile musi sie wsunąc trzpień aby zapaliły sie lampy. Będziesz wtedy wiedział o ile musisz przedłuzyc trzpien czujnika.



Awatar użytkownika
stonka523
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Bystrzyca
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: stonka523 » śr lis 07, 2012 11:50

czujnik jest 100% sprawny bo w momencie gdy go podepne pod kostke i wcisne ten trzpien w czujniku to swiatla sie zapalaja. A jeśli chodzi i przedluzenie to jest z tym troche lipa bo po przedluzeniu nie dziala on juz tak sprawnie jak powinien, ja go przedluzalem spawarka. Może ma ktoś inny pomysł jak mozna by go jeszcze przedluzyc? Zaraz pojde sprawdzic jaki jest skok śrubokreta.


EDIT:

Patrzyłem przed chwilą do tego czujnika i sprawa wygląda tak. Z tego co udało mi się zaglądnąć przed otwór od czujnika jest tam wałek po którym przesuwa się jakiś mechanizm. Zastanawiam się na jakiej dokladnie zasadzie to działa? Szukałem jakiegoś schematu ale nic nie znalazlem co by mi pomogło. Nie wiem czy jest jakas mozliwosc zeby ten mechanizm sie z jakis sposob uszkodzil lub zużył? Dodam jeszcze ze golfik jest z silnikiem 1.9 SDI jakby to w czymś pomogło.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

światło wstecznego mk4

Post autor: marcin7x5 » śr lis 07, 2012 15:14

stonka523 pisze:Może ma ktoś inny pomysł jak mozna by go jeszcze przedluzyc?
Moze go nagwintowac i nakręcic cienką tulejkę? ewentualnie ją wcisnąć/wkleić na trzpień czujnika.



Awatar użytkownika
stonka523
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Bystrzyca
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: stonka523 » śr lis 07, 2012 16:14

Przedłużyłem przed chwilą trzpień czujnika o dobry centymetr i dalej nic:/ Coś jest nie tak chyba w skrzyni, tylko nie bardzo wiem co to może być bo nie znam zasady działania tego mechanizmu. Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa. Domyślam się, że coś musi wciskać ten trzpień, ale dokladnie co i jak to nie mam pojęcia....


EDIT:

Przed chwilą patrzyłem na czujnik u kumpla w golfie 1.4 i coś mnie zastanawia. U niego w innym miejscu jest wkręcony ten czujnik, u mnie to miejsce jest zaślepione jakaś śrubą, może poprostu mój w złym miejscu jest wkrecony? Niżej fotka mojej skrzyni i zaznaczone w miejsce w którym on ma czujnik.

Obrazek



Awatar użytkownika
stonka523
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Bystrzyca
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: stonka523 » pt lis 09, 2012 16:00

temat chyba do zamknięcia....



SC II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 05, 2016 08:47

Re: światło wstecznego mk4

Post autor: SC II » ndz wrz 03, 2017 18:40

Panie i Panowie nie mogę sobie poradzić więc zwracam się o pomoc :)
Pacjent to MK 4 SR ze skrzynią DLP.
Nie mogę za nic zlokalizować czujnika świateł wstecznych.
Kostka wisi nie podpięta po zmostkowaniu zapala światła wsteczne.
Ale gdzie jest czujnik ?
Dodam iż laikiem nie jestem,wiem gdzie szukać i jak to wygląda :)bynajmniej tak mi się wydawało do dziś :)
Załączam foto:
Dodam iż pod łapą skrzyni też szkałem bo gdzieś wyczytałem że MK 4 tam właśnie ma czujnik :)
Podlewarowałem skrzynie,zdiąłem łapę skrzyni pod filtrem powietrza ale niestety... tam też go nie ma :)
Obrazek
Obrazek
Jeżeli ktoś coś... byłbym wdzięczny.
Trza auto rejstrować na PL a tu świateł cofania brak :(
Pozdrawiam Tomek



Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: vwer2 » pn wrz 04, 2017 17:09

Obrazek


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: vwer2 » pn wrz 04, 2017 17:21

Obrazek

Już wiesz o co Kaman ???


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

SC II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 05, 2016 08:47

Re: światło wstecznego mk4

Post autor: SC II » pn wrz 04, 2017 19:16

Dziękuję.
Czyli rozumiem,że mogę bezkarnie wykręcić tą zaślepkę i w jej miejsce wkręcić czujnik tak?
Obrazek
Może ktoś majstrował z przekładką skrzyni,że u mnie jest tam zaślepka :)
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

światło wstecznego mk4

Post autor: vwer2 » wt wrz 05, 2017 11:11

Dokładnie tak :grin:
To nie jest zaślepka tylko kulka ze sprężynką . Korus się pewnie rozleciał czujnik i haczyły biegi.


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości