czy to problem z czujnikiem HALLA??

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » pt gru 02, 2011 17:25

Witam
mam problem z gasnieciem silnika (golf III GTI 2.0 8V) (wymienilem przewody , cewka , filtr paliwa )
otóż silnik potrafi jezdzic caly dzien i jest ok a czasami gasnie co chwile
pojechalem do mechanika podlaczylismy go do komputera (vag) wyskoczyl ze to czujnik halla
moje pytanie to gdzie znajduje sie ten czujnik bo zdania mechanikow sa podzielone jeden mowi ze w aparacie zaplonowym , a inny ze w silniku , a drugie to takie odlaczylem wtyczke od aparatu zaplonowego (gdzie jeden z mechanikow twierdzil ze to od czujnika halla) a silnik nadal pracowal wiem ze jezeli odlaczy sie czujnik halla to silnik nie powinien odpalic
prosze o jakies podpowiedzi bo samochod stoi 2 dni



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: norek111 » pt gru 02, 2011 20:42

Nie podajesz kodu silnika z tego co opisałeś wnioskuję że masz czujnik na wale głównym i aparacie zapłonowym,odpowiednim sprzętem można sprawdzić oba czujniki .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » pt gru 02, 2011 21:17

kod silnika to AGG



metrosex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 14:31
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: metrosex » ndz gru 04, 2011 10:10

czujnik Halla znajduje się w aparacie zapłonowym


co masz zrobić zaraz zrób zaraz a nie zaraz

Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » ndz gru 04, 2011 15:39

a widziszz kazdy tak mowi a tam znajduje sie czujnik sterowania obr silnikiem bo sprawdzalem na stronie inter cars
chyba ze to jest to samo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 04, 2011 18:01

to samo, nazwy są różne (czujnik halla albo czujnik obrotów wałka krzywkowego) a różnice wynikają z dowolności tłumaczeń z niemieckiego czy angielskiego.
kamzol86, zwykle przy testowaniu na wyłączonym silniku pojawia się ten błąd po odpaleniu znika i wtedy wszystko jest ok. to znaczy nie jest to błąd, trzeba szukać gdzie indziej. Zainteresuj się przekaźnikiem z nadrukiem 30 - pozycja R3, poruszaj nim, podmień często szwankuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » ndz gru 04, 2011 20:09

nie no kolego wiem ze testy na komp robi sie przy zapalonym silniku i tak zostal przeprowadzony ale dziwi mnie to ze po odlaczeniu wtyczki od czujnika silnik odpalil ale po chwili znowu silnik zgasl oznaki nadal taki same



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: Paweł Marek » pn gru 05, 2011 09:46

to sugeruje że ten czujnik w aparacie zapłonowym nie jest winien.
Nie podałes numeru błędu, moze chodziło o czujnik położenia wału korbowego - on jest zasadniczy . Dzięki niemu silnik pracuje - odpowiada za iskrę , czujnik halla w aparacie jest pomocniczy i bez niego auto będzie chodzić w trybie awaryjnym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » pn gru 05, 2011 17:40

dzisiaj troche pogrzebalem szukalem wzialem cz. spalania stukowego na jutro bede mial cz. pol. walu kor. ale po kolei odpinalem wtyczki zaczolem od czujnika w ap. zaplonowym silnik dzialal , nastepnie od cz. spalania stukowego dzialal , a pozniej odlaczylem od cz. pol walu korbowego silnik zgasl wiec obstawiam na to naszczescie mam znajomych w hurtowni motoryzacyjnej wiec moge wziac wszystkie czesci posprawdzac i zostawic to co bedzie potrzebne a reszte moge oddac wiec jutro jade do znajomego mechanika i zaczne znowu od kompa (wczesniej pokazywal czujnik halla) wymienie czesc po czesci i bede sprawdzal za kazdym razem po wymianie czesci .ale zaczne od cz. polozenia walu korbowego
a jaki byl kod bledu to nie wiem po to bylo na komputerze nie na czytniku bledow



Awatar użytkownika
kamzol86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 21:57

czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: kamzol86 » śr gru 07, 2011 19:10

i juz wszystko dziala
to byl czujnik polozenia walu korbowego Golfik smiga :)



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Re: czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: Damian3942 » ndz kwie 09, 2023 08:58

Koledzy odgrzeje temat jak sprawdzić czy na pewno czujnik halla padł? Czytałem na form i auto na początku gasło jak się zagrzało teraz to już nawet na zimnym nie odpala ale po przekręceniu rozrusznikiem nie drgnie nawet wskazówka więc Sprawdziłem wtyczkę i po zwarciu obroty idą na max ale też nie ma napięcia na wtyczce kiedy ono się tam ma pojawić? Czy zwykła żarówka to sprwdzę? Auto nie ma iskry,komp błędów nie pokazuje silnik abd pacjent ibiza 2 1.4.8v 99r Cewka nowa kable nowe, do cewki też prąd dochodzi, Kopułkę i palec nowy świece nowe


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: czy to problem z czujnikiem HALLA??

Post autor: marcin7x5 » ndz kwie 09, 2023 15:36

Najlepiej to sprawdzić oscyloskopem lub diodą do 5v. Zasilanie to pewnie idzie po stacyjce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości