Silnik trzęsie całym autem.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariuszhstl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 24, 2011 23:16

Silnik trzęsie całym autem.

Post autor: mariuszhstl » wt paź 25, 2011 23:04

Witam. Zakładam nowy temat bo nie doszukałem się dokładnych informacji odnośnie podobnych objawów.
Jestem posiadaczem golfa 4 1.9TDI 90km kod silnika AGR. Odkąd go kupiłem miał już lekkie objawy. A mianowicie chodzi mi o to że przy odpalaniu i gaszeniu silnik trzęsie całą budą tak jak by miał zaraz wyskoczyć z pod maski. Dzieje się tak głównie przy zimnym silniku gdy go zapalam po nocy. Jeździłem golfem mojego kumpla z tym że z silnikem 110km i czegoś takiego nie było. Również podczas jazdy mam lekkie wibracje na fotelu ale nie są aż tak odczuwalne jak to jeb***cie przy starcie i gaszeniu. Podejrzewam poduszki silnika ale nie jestem do końca pewny. Może za małą dawke startową ma, albo z pompowtryskami coś się dzieje. No sam już nie wiem. :grrr: Dodam że miał wymieniany dwumas wraz ze sprzęgłem. Też przy ostrym skręcie w lewo silnik zaczyna dziwnie pracować tak jakby pod obciążeniem, jak by go poduszka nie trzymała. Nie wiem czy to istotne ale ma udrożniony wydech zmiast katalizatora ma tłumiącą przelotówkę tym samym turbina przestałą gwiżdżeć. Ciszej poprostu pracuje.
Teraz jak się zrobiło trochę chłodniej wystąpił nowy objaw. Zaczyna mi zapalać dopiero po dwóch obrotach czasami trzech i oczywiście do tego ostre wstrząśniecie całym nadwoziem. Dodatkowo niekiedy gdy gaszę silnik gaśnie mi cały kokpit wraz ze światłami i radiem. Ktoś mi wspominał że to może być akumulator, ale nie jestem pewny.
Jest jeszcze drobny prblem z masą chyba bo zegary źle wskazują mi temperature silnika i poziomu paliwa. Byłem z tym u mechanika podłączył mi go pod kompa i temperatura jest 90 a na zegarach 70.
Czekam na pomoc i proszę o odpowiedzi bo nie wiem co mam dalej z tym robić :banghead:



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Re: Silnik trzęsie całym autem.

Post autor: pinstonvw » śr paź 26, 2011 22:17

mariuszhstl pisze: Byłem z tym u mechanika podłączył mi go pod kompa i temperatura jest 90 a na zegarach 70.
Czekam na pomoc i proszę o odpowiedzi bo nie wiem co mam dalej z tym robić :banghead:
Na 100% czujnik temperatury płynu chłodniczego skoro jest taka różnica. Jeśli chodzi o trzęsienie to sprawdź te poduszki jak już wspomniałeś. Robiłeś katalizator, a jak wygląda łącznik siatkowy? Objawy typowe dla dwumasa ale jeśli jest ok to chyba trzeba je wykluczyć. (nowy dwumas czy jakaś używka czy regenerowane?). No i wypadałoby też żebyś sprawdzić pompki pod VAGiem.


...

Awatar użytkownika
zonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 10, 2008 15:26
Lokalizacja: BI

Silnik trzęsie całym autem.

Post autor: zonda » czw paź 27, 2011 00:18

To raczej nie poduszki silnika, może nie pracuje na wszystkie gary? Trzeba do mechanika, sam raczej nie ogarniesz.



mariuszhstl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 24, 2011 23:16

Silnik trzęsie całym autem.

Post autor: mariuszhstl » czw paź 27, 2011 01:37

Dwumas jest nówka sztuka z Luk'a. Pompki sprawdzić pod Vagiem? Kurde jestem troche zielony w tych sprawach co to jest?
Był dzisiaj podpiety do kompa i żadnych błędów nie ma. Jutro jade wymienić poduszke pod silnikem gdyż faktycznie była pęknieta guma i może dlatego tak telepał buda pzy starcie i gaszeniu. Czytałęm gdzieś żeby sprawdzić rano czy są bombelki powietrza w przewodzie paliwowym, no i żeczywiście są. Też przy normalnej przcy silnika widać jak zap******ją z filtra. Coś ma mi z tym zrobić jutro. Ma mi jutro też EGR wyczyścić więc zobacze co po tym wszystkim bedzie. Raczej by łapał muła gdyby nie pracował na wszystkie gary ale aż tak źle nie jest.
Akumulator na 100% wykluczacie?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Silnik trzęsie całym autem.

Post autor: pinstonvw » czw paź 27, 2011 09:30

Jeśli już odpalasz silnik to akumulator chyba będzie jeszcze ok. Sprawdź ładowanie jakie masz. A zresztą możesz podjechać albo do elektryka albo do sklepu z akumulatorami i tam będą mieli zapewne taki tester do akumulatorów. Bąbelków w paliwie nie powinno być. Sprawdź sobie filtr paliwa czy aby wszystko jest poskręcane i dla pewności wymień zaworek na filtrze bo chyba on może łapać powietrze. Na necie możesz poszukać jak zdiagnozować sobie pompki. Albo jak zrobić logi. Logi możesz również wrzucić w odpowiednie miejsce i ludzi obeznani Ci pomogą. Jak na razie wymień tą poduszkę oraz wyeliminuj powietrze w paliwie (paliwo z powietrzem i silnik właśnie dziwnie pracuje i nie da się jechać - trzęsie :D)


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości