Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Haki » wt mar 27, 2012 21:13

Radion pisze:Witam,

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. We wrześniu ubiegłego roku wymieniłem tarcze (ATE) + klocki (również ATE) z tyłu, oprócz tarcz i klocków wymieniłem również na nowe kompletne jarzma z nowymi blaszkami (TRW Lucas), nie potrzebnie - dałem się nabrać na minimalny luz na prowadnicach, który w nowych jarzmach również występuje. Przejechałem kilka tyś. km i tarcze wyglądają nie wiele lepiej niż te ze zdjęcia, hamuje może 1/3 powierzchni tarczy, a na reszcie tarczy rdza... Tłoczki w zaciskach chodzą lekko, przy montażu bez problemu się wkręciły w zacisk. Prowadnice przesmarowane pastą ATE Plastilube, klocki chodzą jak po maśle... Trochę to wkurzające, nie będę przecież wymieniał tarcz co pół roku...Jak idę przez miasto,to przyglądam się innym Golfom MK4 z tarczami z tyłu i całej reszcie podobnych z grupy VAG i prawie wszystkie mają te tylne tarcze, w mniejszym lub większym stopniu nie równo zużyte... O co chodzi się pytam? Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Pozdrawiam,
Radek
Odpowiedź masz wyżej ... wyczyść wszystko jak należy - i powinno być ok ... klocek powinien delikatnie na dotyk tzw wchodzić w prowadzenie ... piszę bo ostatnio widziałem jak w serwisie fiata młotkiem klocek wbijali :banghead: ( zero oczyszczenia ) i jazda do klienta


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Radion » wt mar 27, 2012 22:10

Haki pisze:... klocek powinien delikatnie na dotyk tzw wchodzić w prowadzenie ...
No ale sęk w tym, że klocki wchodzą w prowadnice jak po maśle, przeczytaj dokładnie to, co napisałem.

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Lukas_1 » śr mar 28, 2012 09:57

kiss, Radion, Waqa, 1. Jak wygląda u Was grubość tarcz, jest taka sama u nasady i na wierzchołku, czy może zwęża się ku górze (widać po zużyciu klocka) 2. Jak działa hamulec ręczny?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Waqa » śr mar 28, 2012 15:41

dzis u mnie wyglada to tak
Obrazek
wyczyszczone jarzma. ręczny jest ok. mogę spokojnie auto zostawić na każdym wzniesieniu.



novik2022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:19
Lokalizacja: Strzegom

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: novik2022 » śr mar 28, 2012 21:05

nie będe zaśmiecał forum,podłączę się jeszcze pod temat,czeka mnie wymiana tarcz,zastanawiam sie nad takim zestawem
<1,9tdi 90KM agr>

http://allegro.pl/tarcze-przod-klocki-b ... 51647.html" onclick="window.open(this.href);return false;

co wy na to ?warto ??-ten drugi link- zestaw mnie bardziej zastanawia bo mam cały zestaw na przód i tył -

http://allegro.pl/ferodo-tarcze-klocki- ... 59857.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ewentualnie te
http://allegro.pl/tarcze-klocki-brembo- ... 19737.html" onclick="window.open(this.href);return false;

z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Radion » czw mar 29, 2012 09:48

novik2022 pisze:nie będe zaśmiecał forum,podłączę się jeszcze pod temat,czeka mnie wymiana tarcz,zastanawiam sie nad takim zestawem
Po pierwsze, to zwróć uwagę czy masz z przodu klocki z czujnikiem zużycia, czy nie - ferodo i bosh są z czujnikiem, brembo bez, a tak w ogóle to klocki brembo ze zdjęcia w aukcji nie są do tego modelu auta, chyba, że zdjęcie jest tylko poglądowe (porównaj z boshem). Co do jakości tych zestawów, to brembo bym sobie odpuścił, ferodo nie znam, bosha, z wypowiedzi po różnych forach podobno są ok. Jak masz kasę to kup ATE (ja na takich jeżdżę), albo rozglądnij się za TRW.



novik2022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:19
Lokalizacja: Strzegom

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: novik2022 » czw mar 29, 2012 15:04

kupie ferodo lub bosh nad tymi dwoma sie zastanawiam, poszukam coś o tym ferodo w internecie jak nie znajde nic ciekawego na ten temat to zakupie bosha



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: marcin7x5 » pt mar 30, 2012 14:58

Z tych dwóch to ja ci polecam ferodo. Osobiście mam je na przodzie i jeszcze nie zdarzylo się aby popiskiwaly. Hamowanie lepsze niz na ori. Jedynie pylą i brudzą aluski. Na tyle mam wlasnie Boscha i czasami sobie popiskują podczas hamowania.



novik2022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:19
Lokalizacja: Strzegom

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: novik2022 » pt mar 30, 2012 17:55

przekonałes mnie :D nie chce pakować kasy w te auto bo i tak na jesień sprzedam, a po drugie jakiś najtanszych tez nie kupie bo często jezdze szybko i wole mieć w miare pewność ze wyhamuje



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Royber » sob mar 31, 2012 00:31

ja też tak mam To chyba cecha charakterystyczna VAG :bajer:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: wesol » sob mar 31, 2012 15:32

vag to nie ma nic tu do tego. Producentem ukladu hamulcowego jest inny koncern a dwa to dzieje sie to z powodu takiego iz juz dawno temu powinny byc wymienione i tarcze i klocki hamulcowe. Jak zmierzysz grubosc to napewno bedzi emniej jak min sugerowane przez producenta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: Radion » sob mar 31, 2012 22:11

wesol pisze:dzieje sie to z powodu takiego iz juz dawno temu powinny byc wymienione i tarcze i klocki hamulcowe. Jak zmierzysz grubosc to napewno bedzi emniej jak min sugerowane przez producenta.
To chyba nie przeczytałeś mojego posta w tym temacie. Ja mam tarcze i klocki nowe, zamontowane jak pan Bóg przykazał, a już widać że cała powierzchnia tarczy nie bierze udziału w hamowaniu...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: wesol » ndz kwie 01, 2012 09:03

ATE to pozadna firma i wg mnie nr jeden na rynku pomijajac jakies zestawy do sportu. Jesli sie dzieja takie rzecyz nawet na ATE - nowym zestawie to albo smigasz gdzies w blocie piasku itp albo poprostu trafiles na jakis skopany zestaw klocków hamulcowych. Tarcze nie maja tu nic do gadania. Szkliwią sie tarcze od klockow lub od piachu. Zazwyczaj wina jest to pierwsze bo wiadomo ze sklad okladziny ciernej tez jest jakims tam patentem kazdej firmy produkujacej uklady hamulcowe. Czasami cos zrobią dobrze a czasami nie zbadaja do konca i jest lipa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Tarcze TYŁ nierównomiernie zużyte FOTO

Post autor: kiss » ndz kwie 01, 2012 11:38

U mnie nie była to wina złej jakości tarcz, czy klocków czy też nadmiernego ich zużycia tylko po prostu klocki pozapiekały się (temperatura, korozja) w prowadnicach i dla tego brało tarcze po skosie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości