trzepie nim przy odpalaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: saduwa » pt gru 24, 2010 13:37

witam otoz mam problem z moim mk4 mianowicie:
przekrecam kluczyk, kreci ale jakos dziwnie tak jakby stuka czy cos czasem sie zdarza ze nagle przestaje krecic a ja nadal kluczyk czymam przekrecony i znowu zaczyna krecic i przed odpaleniem zaczyna sie tluc i odpala
odpalony chodzi super ale czasem jezt slyszane jest po odpaleniu takie 'szszsyt'

mam nadzieje ze mniejwiecej rozumiecie oco chodzi ;p
z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: tomesko » pt gru 24, 2010 15:27

Może to nic poważnego mój na niskich temp też szarpie bo słabo spala mieszankę o niskiej temp normalka w Dieslach . Jeśli chodzi o kręcenie to może wina aku . Ja staram się nie przejmować zima dziwnymi dziwiekami bo niska temperatura nie sprzyja samochodom a jak po odpaleniu jest normalnie to daje sobie luz .



Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: saduwa » pt gru 24, 2010 15:45

tomesko pisze:Może to nic poważnego mój na niskich temp też szarpie bo słabo spala mieszankę o niskiej temp normalka w Dieslach
no tak ale to niewyglada na szarpanie od mrozu bo jak jest cieply to tez tak jest
jak chodzi o aku to tez padl wziolem go i laduje wlasnie pozatym jak probowalem go krecic to mi sie alarm wlaczal...

mi sie wydawalo ze to moze byc wina rozrusznika
ale elektryka mi zaczyna wariowac



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: tomesko » pt gru 24, 2010 19:16

To znaczy że jak jest ciepły to też ciężko pali i trzęsie się?
Może być też rozrusznik jeśli szczotki są na wykończeniu w najlepszym wypadku. Co do elektryki to nie mam pomysłu.



Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: saduwa » pt gru 24, 2010 19:44

wiec naladowalem akumulator
pali od kopa i nic niestuka
jedynie po odpaleniu bylo to szurniecie co mi sie wydaje ze to rozrusznik

wiec niewiem juz
altelnator?
zapewne akumulator jest na wykonczeniu ma pare ladnych lat ale to sytuacja przy odpalaniu to chyba niejego wina ?



Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: saduwa » sob gru 25, 2010 23:05

kolejny dzien wiec naladowalem ponownie aku auto bylo odpalone kolo 2 godzin jak go zgasilem i odpalilem zapalil super 2 kolejne odpalenia juz coraz gozej
pozatym to co zaobserwowalem lekko mi migaja wszystkie swiatla zarowno w lampach jak i lampki na podsufitce i cojakis czas wylacza mi sie abs

moze byc to wina starego juz akumulatora?



Awatar użytkownika
SYPEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw gru 07, 2006 18:50
Lokalizacja: LESZNO VWielkopolska
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: SYPEK » sob gru 25, 2010 23:12

saduwa pisze:odpalony chodzi super ale czasem jezt slyszane jest po odpaleniu takie 'szszsyt'
Na bank strzelony rozrusznik miałem coś takiego w VR6 - słychać takie szszst przez 3-5 sekund tuż po odpaleniu.


MOJE MK3 GTI 20 JAHRE ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451124&p=5438799#p5438799

Awatar użytkownika
SYPEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw gru 07, 2006 18:50
Lokalizacja: LESZNO VWielkopolska
Kontakt:

trzepie nim przy odpalaniu

Post autor: SYPEK » sob gru 25, 2010 23:17

za przygasanie lampek będzie winny aku - skoro sam twierdzisz że nowy nie jest, nawet po ładowaniu może już nie dawać rady, poprostu dostaje obciążenie i przygasają. Na sprawdzenie alternatora jest jeden sposob. Mianowicie odpal auto przed jakąś scinaną lub bramą od garażu, zapal światła i dodaj lekko gazu jak po dodaniu gazu zaczną mocniej świecić to może być coś z alternatorem - sposób może nie jakiś wybitnie profi ale ze dwa razy w zyciu udało się tak zdiagnozować niedomagający alternator. Ale to świszczenie po odpaleniu to na bank rozrusznik - przynajmniej w moim przypadku tak było.

pozdro


MOJE MK3 GTI 20 JAHRE ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451124&p=5438799#p5438799

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości