Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcu186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 20:57

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: marcu186 » pn paź 03, 2016 17:01

Witam,
Czy ktoś mi moze doradzić jak uszczelnić połączenie odmy z wężem oraz węża z kolektorem?? Wymieniłem oringi zakładałem węża gumowego i sciskalem opaskami dalej cieklo kiedy miałem korek ori vw z opowiadaniem to poprzejechaniu 130km autostraa cały filmik był w oleju od korka więc zmienilem na stary. Już mam dość tego nie wiem czym to skleić na stale



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » ndz paź 09, 2016 13:44

Witam. Kochani nawiązując do zamarzającej odmy silnika dzis zabralem sie za coroczne czyszczenie ukladu odpowietrzenia skrzyni korbowej. Chcialbym Wam pokazac jak sytuacja wygląda po roku jazdy. Sam bylem zdziwiony ze juz tyle syfu zdązylo sie uzbierac. Ale po takim zabiegu moge byc spokojny i nie stresowac sie zbytnio nadchodzacą zimą :jezor: ObrazekObrazekObrazek



marcu186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 20:57

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: marcu186 » śr gru 21, 2016 19:14

Witajcie
Mam założony kolektor ssący od bby odme i wąż odmy od bby (mój silnik akq) wyczytałem ze brakuje mi podstawki pod korek wlewu oleju oraz całej reszty węże zaworem itp. Moje pytanie czy przez brak tego układu wywala mi olej na połączeniach we za odmy z od ma oraz z kolektorem (przy 140km/h przez 200km wywala mi 1l oleju) prosze was bardzo o pomoc



Zunior88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 19, 2016 08:12

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Zunior88 » ndz sty 08, 2017 00:41

Mam problem. Wczoraj wywalil mi olej przez bagnet. Samochód zostawiłem w garażu żeby się rozmroził i patrząc dzisiaj na bagnet ile mi tego oleju wywalilo spotkałem niespodzianke w postaci całego białego oleju. Potem zajrzałem do środka silnika przez wlew oleju i tam jest to samo. Co się mogło stac?
- wywalilo cały syf z odmy i zabrudził się olej, odma czyszczona w maju.
- wydmuchalo uszczelke pod głowicą i olej zmieszal się z plynem, w zbiorniczku od plynu plyn ladny zielony i nie wiem czy go ubyło bo od zawsze ubywa.

Co mogę zrobić? Wymienić olej na nowy, wymienialem 2 dni temu, czy spróbować to odparowac jak to woda ale zauważyłem że na bagnecie olej jest bardzo rzadki. Czy od razu w poniedzialek mechanik i usczelke pod glowica robic



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: grg474 » ndz sty 08, 2017 15:37

Zunior88, po pierwsze nie panikuj - jest -20, Jeśli ci płynu chłodniczego nie ubyło to znaczy, że bardzo dużo oparów ze skrzyni korbowej poszło odmą i stąd problem. Wykręć odmę i wyczyść, wyczyść korek. Na bagnecie maź to to samo co w odmie. Albo zrobisz długi odcinek i rozpuści maź albo czekasz do ciepłych dni.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Zunior88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 19, 2016 08:12

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Zunior88 » ndz sty 08, 2017 21:44

Przyjąłem wersje że wszystko jest dobrze ale spuściłem ten biały olej bo wyglądał masakrycznie biało jakbym mleko wlał do silnika no i konsystencje miał bardzo rzadką. Teraz mam olej przejściowy, jutro założę odpowietrzenie z korka oleju i mam nadzieję że będzie już ok



milosh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 12:18
Lokalizacja: Rzeszów

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: milosh » czw sty 12, 2017 20:36

sezon wpełni nie inaczej u mnie w nieszczęsnym 1.4 16v

ObrazekObrazek

ten pękniety węzyk idzie jakoś załatać, gdzie i ile może kosztować

jutro będe walczył z wykręceniem tej odmy...jako laik oczywiście:)

oleju na bagnecie nie ma, teraz przepukać czy zalać castrolem 10/40 wymiana dopiero w lipcu



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Marszall » pt sty 13, 2017 09:02

Pany! Zapamietajcie winowajca wywalonego olej jest poprowadzona do samego dna miski rurka na bagnet oleju. Jak sobie ja skrucicie, o polowe lub ponad lustro oleju to jak wam nawet zamarznie odma to nie wypompuje calego oleju tylko opar pojdzie przez bagnet i uratujecie silnik.
Mozna tez dac odme od gory a ona raczej nie zamarznie


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

milosh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 12:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: milosh » pt sty 13, 2017 21:40

nie było łatwo..

na początku próbowałem od góry atakować ale do lusterka wykręcić te 3 śrubki to ciężko znacznie lepiej od dołu,, wyciągnołem odme i nawet nie była zasyfiona...



Awatar użytkownika
Grandes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 11:20
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Grandes » ndz sty 29, 2017 20:39

Patent z Rzepnicy na problemy z zamarzającą odmą
(dotyczy silników benzynowych bez turbo):
-masło pod korkiem
-olej w kolorze "kawa z mlekiem"
-wywalanie oleju przez bagnet i wszędzie gdzie jest to tylko możliwe - np symeringami i nawet z pod nowego korka oleju:)
-rano po odpaleniu po mroźnej nocy brak ciśnienia oleju -woda w oleju przy dłuższym postoju oddzielając się od oleju skupiając się na samym dnie misy olejowej - smok pompy zamarza!!! -miałem już taki przypadek na warsztacie :)

Patent jest sprawdzony i bardzo prosty bo polega na tym żeby woda odparowywała w skrzyni korbowej w niższej temp. 80 do 90 stopni. Uzyskuje się to obniżając ciśnienie w skrzyni korbowej za pomocą odmy podciśnieniowej z membraną.

koszt materiałów na przeróbkę około 100zł
-odma 077103245B -około 60zł
-trójnik Y 12mm - około 15zł
-pozostałe wydatki to wąże i i jakieś przejściówki:)

ObrazekObrazek


ADY w mk2 - udany swap cieszy :)

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: btard » pn sty 30, 2017 15:28

Grandes, czyli ten sam co przejściówka pod korek i wężyk luźno puszczony :kac:



sudi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 29, 2017 23:04

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: sudi85 » pt wrz 01, 2017 19:14

Witam Panowie no i zostałem posiadaczem golfa 4 1.4 16v axp 2001 czytajac forum i sluchajac wielu rad zainteresowalem sie tematem odmy..po wizycie w ASO Grudziadz i pytaniu czy jest mozliwosc montazu przerobienia puszki na elektryczna panowie zdecydownie mowia nie..a wiec postanowilem wybrac wyzej szeroko opisany i chwalony wariant z adapterem do korka rurka i butelka.I tu kolejne moje nie mile zaskoczenie czesc o nr 036115302N zostala wycofana z produkcji w lutym tego roku i brak jest mozliwosci zamowienia.Brak tej czesci takze na alegro i w sklepach,zanalazlem jeden sklep ktory posiada niby oryginalny produkt o nr- Rurka wlewu oleju - ORYGINAŁ - 036 115 302 R - AUDI / SEAT / SKODA / Vw cena 84,55
- Uszczelka wlewu oleju - HANS PRIES - 109 096 (109096, 06A103483D) - AUDI / FORD / SEAT / SKODA / VOLVO / VW 8,13
sklep motoplatforma.
Czekam na czesci i mrozy co sprawdze dzialanie ..rozmawialem z kolega mechanikem na temat tego rozwiazania pokazalem zdjeciaz forum usmiechnol sie i powiedzial ze patent dobry prosty i racjonalnie przemyslany.

Pytanie sprawdzal ktos to w AXP ?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: btard » pt wrz 01, 2017 20:45

sudi85, jak nie wypali z częściami to pamiętaj że to tylko rurka w korku. Więc równie dobrze można kupić zamiennik korka oleju, nawiercić go od góry, wkleić kolanko plastikowe 90 stopni z castoramy i na te kolanko naciągnąć gumową rurkę. Zamkniesz się w 20 złotych, chyba że nie masz kleju/poxiliny to wtedy 30 :bajer:



tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: tekosz » ndz gru 03, 2017 21:28

Na zgięciu przy wejściu do filtra powietrza niestety pękł mi wąż, skleiłem go taśmą naprawczą ale generalnie nadaję się do wymiany.
Posiadam wersję z podgrzewaniem i chciałbym się zapytać czy dałoby radę kupić taki wąż (40 zł) - https://f.allegroimg.com/original/01ea6 ... 187300ebbf, rozciąć go w odpowiednim miejscu, ze starego węża wyciągnąć to podgrzewanie, złożyć jak trzeba i to wszystko by razem działało tak jak powinno? Ktoś już tak może próbował?
W zasadzie mimo, że jest to podgrzewanie (i działa) to i tak odma zamarza, więc może nie ma co kombinować tylko dać taki wąż bez podgrzewania?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości