Grzeje się tylne prawe koło na maxa

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Grzeje się tylne prawe koło na maxa

Post autor: zyggy » ndz lip 29, 2012 14:18

Problem jak narazie rozwiązany. Wygląda na to, że pomimo iż tłok pracował gładko i w miarę lekko, to on był powodem problemów. Kolega mechanik rozebrał całość zacisku, wyczyścił, przesmarował, złożył na nowych uszczelkach i obecnie jest OK. Co do prowadnic (pływaków), to miałem w zapasie nowe (tak na wszelki wypadek) i z oględzin, to są one jednakowe (góra i dół), nie mają żadnych oznaczeń. Być może po pewnym czasie eksploatacji są one w jakiś sposób wytarte i ich zamiana mogłaby powodować blokowanie, ale nie sądzę.


pzdr
zyggy

gouter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 26, 2012 11:18

Grzeje się tylne prawe koło na maxa

Post autor: gouter » pn lip 03, 2017 21:27

Odgrzewam temat. Zaczęło się od zapalenia kontrolki klocków hamulcowych. Myślałem, że są do wymiany. Przy okazji dowiedziałem się, że czujnik jest w lewym przednim kole. Ale wcześniej nie wiedząc tego sprawdziłem wszystkie koła, i zauważyłem, że tylne klocki się kończą, bardzo słabo hamowały, bo tarcze były przyrdzewiałe. Klocki z przodu jeszcze są w porzo, tylko nawala czujnik, bo pękła plastikowa osłona. I zaczęło się, po wymianie tylnych okładzin i przejechaniu 50 km, zauważyłem, że strasznie grzeją się koła. Mechanik rozebrał całość, wyczyścił tłoczek i wnętrze w którym chodzi. Były minimalne zabrudzenia, ale nic strasznego. Po złożeniu wróciłem do domu i pupa. Dalej grzeje. Powrót do mechanika - tym razem spróbowaliśmy popuścić linkę od ręcznego, bo nie odbijała do ograniczenia. Ale po kilkukrotnym zahamowaniu, tłoczek ze trzy razy odbił, ale potem znów nie wrócił i klocki trą o tarcze. Na jutro zamówiony nowy tłoczek. Gumy wyglądają na w porządku. Co jeszcze może być przyczyną?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Grzeje się tylne prawe koło na maxa

Post autor: psilos1 » pn lip 03, 2017 22:17

Załóż sprężynki rozporowe na zacisk..wszystko masz tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=183&t=521810



gouter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 26, 2012 11:18

Grzeje się tylne prawe koło na maxa

Post autor: gouter » wt lip 04, 2017 18:11

Okazało się, że tarcze są krzywe, były lekko skorodowane przy końcach, tłoczek odpuszczał, ale mimo to zacinał się klocek. Przy nowych tarczach - hula



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości