Nie można odkręcić świec zapłonowych

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marekp310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 12, 2011 22:43

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: marekp310 » sob sie 04, 2012 10:19

Witam, powiedzcie mi z jaką siłą należy dokręcać świece zapłonowe? Moim zdaniem powinny być dokręcone tak żeby można było odkręcić je ręcznie za pomocą klucza.. Z kolei w warsztacie dokręcili mi je za pomocą klucza dynamometrycznego i nie można ich ruszyć żadną siłą (ręcznie), chyba tak nie powinno być, bo można przez przypadek ukręcić gwint. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: sidewind76 » sob sie 04, 2012 10:45

dobrze zrobili tak powinno się dokręcać świece tylko i wyłącznie kluczem dynamometrycznym chwała im za to i wielkie brawa pod warunkiem użycia odpowiedniego momentu
to normalne ze świece się zapiekają bo w bloku muszą dobrze być osadzone i nie może ich wydmuchać (utlenianie metalu powoduje ich zapiekanie oraz panujące tam warunki) sposobem na to jest spryskanie dobrze gniazd świecy penetrantem i przejechanie kilku kilometrów (np. rano przed wyjazdem do pracki a po pracy wyciągnięcie świecy) sposób sprawdzony i zawsze działał
pamiętaj o tym aby przy odkręcaniu najpierw lekko popuścić a potem z powrotem dokręcić i tak kilka razy i po takiej operacji na pewno nic nie ukręcisz


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: Grzechotnik » sob sie 04, 2012 23:59

pwinni wkrecic na pate do tego typu łaczen które potem sprawiaja problem.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: marcin7x5 » pn sie 06, 2012 14:10

Podstawa to nie odkręcać na gorącym silniku. Rózne rozszerzalności cieplne materiałow powodują,że podczas odkręcania niszczy się gwint - przeważnie w głowicy.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: sidewind76 » pn sie 06, 2012 14:21

ups faktycznie tak jak kolega wyżej napisał ale myślałem że tego nie muszę dodawać bo od gorącego można się poparzyć :)


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: Lampart » pn sie 06, 2012 14:24

ja jesienią miałem wymieniana świeczki- 2 dni przed wymianą - spsikane wd 40 na letnim silniku rano i wieczorem, w dniu wymiany na lekko ciepłym silniku ( po przejechaniu 7 km i 20 km postoju) i bez problemu poszło wkręcane były na smar miedziany...
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2012 14:59 przez Lampart, łącznie zmieniany 1 raz.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ozzy1979

Aby nie było problemów ze świacami, należy

Post autor: ozzy1979 » pn sie 06, 2012 14:47

używać na gwint pasty montażowej wysokotemperaturowej - ja uzywam takiej:
http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20123.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
prysnąc na gwint, wkręcić świece i po problemie. Potem czy silnik gorący czy zimy, odkręcenie nie stanowi żadnego problemu nawet po 100 latach :-P



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Nie można odkręcić świec zapłonowych

Post autor: sidewind76 » pn sie 06, 2012 21:19

ozzy1979 pomysł super tylko najczęściej musimy podmieniać świeczki po kimś a tam raczej nikt nie smarował czymś takim


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości