Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rybson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:25
Lokalizacja: Siedlce

Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: Rybson » ndz mar 18, 2012 00:53

Witam mam problem, przy próbie wymiany pompy przypadkowo przestawiłem rozrząd bo musiałem odkręcić koło na wale żeby dostać się do osłony pompy do tego zauważyłem że uszczelniacz wałka rozrządu praktycznie całkowicie sie wysunął i gubi olej auto. Nigdy tego nie robiłem i mam pytanie jak się zabrać do wymiany tego uszczelniacza i jak ustawić rozrząd chodzi mi o silnik 1.8 PF wszelkie schematy i podpowiedzi mile widziane, szukałem na forum ale nie ma tematu konkretnie do PF i nie wiem czy np w 1.6 ustawia się tak samo.... Kolejna sprawa nie mogę odkręcić śrub mocujących pompę wody, jedną już wyłamałem, ma ktoś jakis sposób jak to rozruszać bo pompa jeszcze ori siedzi...


"Fire & Ice"

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: jeryk10 » ndz mar 18, 2012 14:23

Żeby odkręcić pompę wody to nie musisz popuszczać rozrządu bo wystarczy jak odkręcisz cala podstawę pompy przykręcona do bloku silnika na cztery śruby i po sprawie przy tym tylko odkręcasz alternator i podstawę od wspomagania żeby dostać się do tych czterech śrub podstawy pompy Zamontuj nowy uszczelniacz i po sprawie A rozrząd się ustawia jak w każdym 1,8
Ostatnio zmieniony ndz mar 18, 2012 20:49 przez jeryk10, łącznie zmieniany 1 raz.


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: krzycho85 » ndz mar 18, 2012 19:07

zauważyłem że uszczelniacz wałka rozrządu praktycznie całkowicie sie wysunął i gubi olej auto
Też to miałem, ale wcisnąłem na miejsce ten co był i jest OK :helm: dwie minuty roboty. Wysunął się bo w zimie widocznie odma musiała przymarznąć, teraz sie nie wysuwa.



Rybson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:25
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: Rybson » pn mar 19, 2012 00:09

krzycho85 pisze:
zauważyłem że uszczelniacz wałka rozrządu praktycznie całkowicie sie wysunął i gubi olej auto
Też to miałem, ale wcisnąłem na miejsce ten co był i jest OK :helm: dwie minuty roboty. Wysunął się bo w zimie widocznie odma musiała przymarznąć, teraz sie nie wysuwa.
No ja u siebie też go wcisnąłem na miejsce czyli co mówisz żeby tego nie ruszać?? Bo już jak mam rozrząd przestawiony to nie wiem czy go nie wymienic bo i tak rozrząd musze ustawić od nowa. Długo już tak jeździsz?? Nie poci się Ci tam nic??


"Fire & Ice"

Rybson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:25
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: Rybson » pn mar 19, 2012 00:12

jeryk10 pisze:Żeby odkręcić pompę wody to nie musisz popuszczać rozrządu bo wystarczy jak odkręcisz cala podstawę pompy przykręcona do bloku silnika na cztery śruby i po sprawie przy tym tylko odkręcasz alternator i podstawę od wspomagania żeby dostać się do tych czterech śrub podstawy pompy Zamontuj nowy uszczelniacz i po sprawie A rozrząd się ustawia jak w każdym 1,8
Szkoda że wczesniej nie podpytałem co do tej pompy wody. Ale z tego co tam patrzyłem to pompa jest zamocowana na 8 srub patrząc od strony rozrządu to ich nie muszę odkręcać żeby ją wymienić?? Bo właśnie mam problem z ich odkręceniem śruba się wyłamała już jedna :crazy:


"Fire & Ice"

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: wasiak » pn mar 19, 2012 00:18

jak wyjmiesz z obudowa to spokojnie na stole rozkrecisz
te sruby pod alternatorem sa mniej narazone na wode itp wiec powinny latwo puscic
zalej to pozdnie jakims plynem penetrujacym
wymienialem pompe miesiac temy 2 sruby sie urwaly
jedna sie udalo palnikiem wyciagnac 2 niestety rozwiercac musialem


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Rybson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:25
Lokalizacja: Siedlce

Ustawienie rozrządu mk2 1.8 pf? Wymiana pompy wody?

Post autor: Rybson » pn mar 19, 2012 14:08

No właśnie mi jak się jedna urwała to wolałem dać spokój bo nie wiedziałem że jest tam dostęp od drugiej strony tak jak piszecie i już miałem przed sobą widmo wyciągania całego silnika do góry :bajer: popołudniu sie za to wezmę ze znajomym jak coś to będe jeszcze pisał po kolejne info.
Z góry dzieki za pomoc panowie :pub:


"Fire & Ice"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości