[mk7] Elektryczne sterowanie klapą bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gstroy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2022 13:02
Auto: Golf Sportsvan

[mk7] Elektryczne sterowanie klapą bagażnika

Post autor: gstroy » śr cze 01, 2022 14:17

Pokusiłem się o założenie w swoim Golfie Sportsvanie z 2019 roku elektrycznego sterowania klapą bagażnika. System został zakupiony w polskim sklepie i zamontowany przez wskazany warsztat (choć oczywiście sam system jest sprowadzany z Chin). Niestety klapa podnosi się tylko przy uruchomionym silniku. Czasami klapa podnosi się też krótko po zgaszeniu silnika, najczęściej po właśnie zakończonej jeździe. Ale kiedy samochód trochę postoi, na przykład na parkingu czy pod domem, system nie podnosi klapy. Kilka razy zauważyłem też taką prawidłowość, że po powrocie autem do domu system działa i można wiele razy otwierać i zamykać klapę, ale po zamknięciu auta pilotem i próbie otwarcia klapy z pilota klapa się nie podnosi. Widać, że system reaguje, tzn. kierunkowskazy migają, klapa zaczyna się unosić, unosi się na 1-2 cm i koniec. Jakby siłowniki były za słabe. Albo samochód obniżał napięcie w instalacji. Na próbę włożyłem inny akumulator, ale nic to nie zmieniło. Może ktoś ma jakiś pomysł? Albo może ktoś zakładał u siebie taki system i podzieli się opinią?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości