[mk4] Golf IV 1.6 2002 r. nie działa pilot i ciągle mrugają kierunkowskazy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piorunno21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 20, 2022 14:04

[mk4] Golf IV 1.6 2002 r. nie działa pilot i ciągle mrugają kierunkowskazy

Post autor: piorunno21 » czw sty 20, 2022 14:08

Witam,

Mam taki problem, że nie mogę otworzyć ani zamknąć auta z pilota. Do tej pory wszystko działało.
Mam 2 piloty, wcześniej działał tylko 1, po jakimś czasie przestał działać i wtedy działał tylko zapasowy.
Przestałem zamykać z pilota, schowałem go do szuflady, aż otwieram auto z kluczyka i zapala się alarm (kierunkowskazy mrugają naprzemiennie raz prawy raz lewy). Dzieje się tak podczas ruchu w środku auta (również podczas jazdy), jak się zostawi auto od zewnątrz po jakichś 5 minutach przestają mrugać.
Baterie w pilocie wymieniałem, oba nie działają ani na nowych ani na starych (czerwona dioda w obu się zapala podczas kliknięcia).

Co to może być? Przede wszystkim jak rozbroić alarm, żeby nie murgał podczas jazdy? Na początek bardzo zależy mi na tym, żeby rozbroić alarm, później chciałbym ogarnąć te piloty.

Golf IV 1.6, 2002 r.

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Golf IV 1.6 2002 r. nie działa pilot i ciągle mrugają kierunkowskazy

Post autor: grg474 » czw sty 20, 2022 17:39

najpierw ogarnij piloty - odblokujesz alarm z pilota i masz problem rozwiązany. Dziwne, że włączenie stacyjki nie rozbraja alarmu (a powinno), nie masz czasem wyłączonego immo? Pytanie drugie, czy jak otwierasz mechanicznie czyli kluczykiem to automatycznie otwierają się wszystkie drzwi czy tylko kierowcy i to mechanicznie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Golf IV 1.6 2002 r. nie działa pilot i ciągle mrugają kierunkowskazy

Post autor: Qto » ndz sty 23, 2022 11:45

Pilot w szufladzie, auto otwierasz z kluczyka...więc to dokładany alarm? Jeżeli wymiana baterii nie pomaga w instrukcji alarmu nic mądrego nie ma...to ja bym wywalił ten alarm. Ciekawe też że uzbrojony alarm pozwala odpalić...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości