[mk3] Brak wskazań wyświetlaczy w liczniku VDO i brak reakcji wskazówek prędkości i obrotów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

[mk3] Brak wskazań wyświetlaczy w liczniku VDO i brak reakcji wskazówek prędkości i obrotów

Post autor: xlsss » ndz sty 16, 2022 17:54

Witam. Problem pojawił się podczas jazdy. W pewnym momencie zniknęły wskazania wyświetlaczy na liczniku, tj przebieg kilometrów i zegar. W tym samym momencie padły wskazówki od prędkościomierza i obrotów silnika. Wskazówka poziomu paliwa i temperatury cieczy chłodzącej działają prawidłowo.
Licznik VDO, pacjent golf 3 1.9 TD AAZ z roku 1994, więc staruszek.
Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko OK. Na drugi dzień wskazania pojawiły się, wskazówki prędkościomierza i obrotów również działały, pojechałem w krótką trasę i znowu padło. Rozebrałem licznik, nie znalazłem zimnych lutów. Pytanie do bardziej zorientowanych, czy jest to wina wiązki kabli, która wpada do licznika, a jeżeli tak, to gdzie szukać drugiego końca tej wiązki ? Czy to może coś z pamięcią w wyświetlaczach ? Nie chcę wymieniać licznika, ponieważ mam już najechane ponad 215tys km, biorąc pod uwagę, że to już drugi obieg 300tysięcy km, tak więc maszyna ma przejechane 515tysięcy :bajer:
Proszę nie sugerować się ciemnym wyświetlaczem na zdjęciu, uszkodziłem diodę podczas rozbierania tego wszystkiego :panna:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

[mk3] Re: Brak wskazań wyświetlaczy w liczniku VDO i brak reakcji wskazówek prędkości i obrotów

Post autor: xlsss » sob lut 05, 2022 10:54

Temat rozwiązany. Padła elektronika- w pewnym momencie przestały świecić kontrolki akumulatora, swiec zarowych itp. Przeczyściłem wszystkie masy, sprawdziłem napiecia i nic. Kupiłem używany licznik i gra gitara.



amarcord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 15, 2017 01:16

[mk3] Re: Brak wskazań wyświetlaczy w liczniku VDO i brak reakcji wskazówek prędkości i obrotów

Post autor: amarcord » wt mar 22, 2022 18:51

Mam podobną awarię - nie działa obrotomierz i szybkościomierz. Musze kupic nowy licznik, ale podobno ma immobilizer i nie odpalę samochodu po zamontowaniu. Czy to prawda?



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk3] Re: Brak wskazań wyświetlaczy w liczniku VDO i brak reakcji wskazówek prędkości i obrotów

Post autor: Bednarus » wt mar 22, 2022 21:03

Nie. Immobilizer zintegrowany w liczniku był od Golfa MK4. W Golfie MK3 jest w osobnym module.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości