[mk6] Moduł bluetooth

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[mk6] Moduł bluetooth

Post autor: kwadrat » sob kwie 03, 2021 18:43

Koledzy mam dosyc swieży nabytek w postaci Golfa Plusa 13r. Ma radio bez nawigacji RCD 310. Sprawdzaem to pod prawym fotelem brak bluetootha (ojciec w Pasku B6 tamma moduł bluetoth. Może bym sobie załozył takie cos, tylko nie zagłębiałem się zbytnio w temat czy to trudn sprawa? No i natrafiłem własnie na takie ogłoszenie https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glos ... c02053835c i mam pytanko czy taki zstaw będzie do mnie pasował? Wszystko jest co potrzeba?


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: Tygrysq » sob kwie 03, 2021 20:08

Powinien pasować. Sam mam taki zestaw i polecam szybko sprawnie się łączy proste podłączenie. Do tego kopiuje Twoją książkę telefoniczną z nazwami kontaktów i możesz na niego przesyłać muzykę z odtwarzacza czy yt 🙂



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: grg474 » ndz kwie 04, 2021 12:25

tak tylko po 1 - musisz znaleźć miejsce na przykręcenie podstawy pod wyświetlacz (wyświetlaczem obsługujesz telefon), ja taki moduł dokładałem do golfa 4


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: kwadrat » ndz kwie 04, 2021 16:50

A czy wiecie z jakiego samochodu/rocznika może byc ten zestaw? Bo już mówię w czym rzecz np w ojca Pasku akurat mój telefon nie chciał współpracowac (Sony), nie łączyło. Ojca telefon normalnie bangla, jest wybieranie głosowe, czyta książkę telefoniczną itp (ma na desce ten wyswietlacz, ale on w ogóle nie działa- ale i tak nie jest potrzebny.
I czy np ten zestaw z literką D na końcu z ogłoszenia to jest cos nowszego? Może w tym jest problem.
Generalnie najbardziej by mi zależało na zestawie głosnomówiącym i puszczaniu muzyki z telefonu przez BT, nie musi byc wybierania z tego wyswietlacza, grunt żeby z telefonu dało się wybrac nr


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: mat06 » ndz kwie 04, 2021 17:09

Zestaw z ogłoszenia był montowany do Caddy (2011 - 2016) i Jetty (2011 - 2014).
Tak szybko zerkając w ETCE nie znalazłem analogicznego zestawu do Golfa Plus, jest do Golfa z tego rocznika i ma numer 000051473C/000051433L.
Ogólnie montaż bluetooth to temat rzeka, musisz poszperać po archiwalnych tematach na forum i w Googlach.


Obrazek

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: kwadrat » ndz kwie 04, 2021 17:39

Dzięki za konkretna odpwiedź. W takim razie rocznikowo by mi odpowiadało. Jeszcze mi powiedzcie czy ten zestaw z ogłoszenia na pewno jest kompletny, bo trochę popatrzyłem na necie i wiązki wyglądają na sporo grubsze (więcej kabli)


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

ufolsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 30, 2021 20:41

[mk6] Re: Moduł bluetooth

Post autor: ufolsky » pn lis 29, 2021 12:30

cześć, odświeżę trochę temat. Mam problem - brak wyświetlania utworu i sterowania jego zmianą przez bluetooth. Radio to RNS-310, moduł 3C8 035 730B (dołożony niedawno, oryginalny wyciągnięty z auta zanim je kupiłem). Na forum golfa 6 piszą że RNS-310 nie jest w stanie obsłużyć wyświetlania tytułu/sterowania, zalecana wymiana na wyższe modele. Tu moje pytania:

- czy w RNS 315 z zewnętrznym modułem BT będzie działać to sterowanie ? czy tylko rns315 z wbudowanym bt ?

- na nawigacji mi nie zależy więc rozważyłbym nawet rcd510 - czy tu też były wersje z wbudowanym/zewnętrznym modułem BT ? czy będzie działać sterowanie?

- podobnie rns510 - czy były obie wersje ? Zasadniczo zależy mi na sterowaniu z kierownicy niż wyświetlaniu tytułów, ale podejrzewam że jedno idzie w parze z drugim. Zadałem dużo pytań ale sami rozumiecie że niuansów jest sporo a nie chciałbym kolejny raz przestrzelić w temacie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości