[mk4] Pobór prądu na postoju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

projec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr paź 19, 2011 15:20

[mk4] Pobór prądu na postoju

Post autor: projec » wt lis 19, 2019 09:26

Witam.
Golf 1.9TDI 90KM
Akumulator rozładowuje się po nocy, a nawet w ciągu dnia. Sprawdziłem pobór prądu i wyszło 0,56A,po wyjęciu bezpieczników nr 34 i 43 spada do 0,02. Najwięcej spada po wyjęciu 43 coś około 0,4. Z tego co się dowiedziałem są to bezpieczniki od sterownika silnika. Zaś gdy odłączę bezpiecznik na akumulatorze, drugi od plusowej klemy (110 A) wskazuje mi wtedy 0,00, z tego co wiem jest to bezpiecznik od wnętrze samochodu. Widocznie musi być jakoś to połączone na wiązce, ale może ktoś lepiej to wyjaśni. Fakt faktem może ktoś wie gdzie szukać przyczyny ? Od czego są dokładnie bezpieczniki nr. 34 i 43. Szukając w necie znajduje bardzo chaotyczne info :?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Pobór prądu na postoju

Post autor: myszazro » wt lis 19, 2019 11:19

Obydwa bezpieczniki są od sterownika silnika, trzeba by było przetrzepać wiązkę,przeczyścic kostki jak nie pomoże to coś w ECU się porobiło



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Pobór prądu na postoju

Post autor: flo89 » wt lis 19, 2019 11:37

Ten prąd na postoju mierzyłeś przy zamkniętym aucie? Należy to mierzyć po zamknięciu drzwi pilotem oraz po odczekaniu ok minuty. U mojej mamuśki w G4 po zamknięciu jest watość ok 0,3A, natomiast po jakiejś niecałej minucie spada do 0,03A.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

projec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr paź 19, 2011 15:20

[mk4] Re: Pobór prądu na postoju

Post autor: projec » wt lis 19, 2019 22:16

Pomiaru poboru prądu dokonałem tak jak należy. Na zamkniętym samochodzie i sporo czekałem, że może jeszcze coś się wygasi, ale na darmo. Zresztą opisałem sytuację że dopiero po wyjęciu tych bezpieczników pobór spada do "normalnej wartości". Wiem także, że oba bezpieczniki są od sterowania silnikiem, problem polega na tym, że nie wiem od czego konkretnie. Odłączałem wtyczki od zaworków sterujących gruszką turbo i EGR, wtyczkę od pompy paliwa i wielu innych pierdół ale pobór nie spadał. Jedynie przepływomierza w sumie nie odpiąłem, tak teraz myślę, ale coś wątpię żeby to była w tym przyczyna. Może ECU w środku jakieś zwarcie, czy nie wyłącza czegoś. Ciekawe czy podpięcie pod kompa by coś dało ? Może ktoś jeszcze podpowie co można posprawdzać ?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Pobór prądu na postoju

Post autor: myszazro » wt lis 19, 2019 22:26

Nie są od sterowania silnika tylko od sterownika czyli kompa,odepnij wtyczki od ecu, może wilgoci nabrał i sobie gdzieś prąd uchodzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości