[mk2] montaż żarówek Led 2w1 dzienne + kierunkowskaz

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zakdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 13, 2010 10:37
Lokalizacja: Wałbrzych

[mk2] montaż żarówek Led 2w1 dzienne + kierunkowskaz

Post autor: zakdawid » czw sie 30, 2018 14:35

Witam,
proszę o pomoc w montażu tych żarówek. Kupiłem takie jak na poniższym zdjęciu. Sprawdzając podłączyłem je na krótko bez montażu.

Podpiłem gniazdo żarówki z zestawu do oprawki w samochodzie bez podłączania dodatkowego plusa - kierunkowskazy świecą.
Podpiąłem dodatkowy plus na krótko do akumulatora - zaświecają się dzienne, ale po włączeniu kierunkowskazu nie włączają się kierunki (ciągle świecą dzienne)
Rozciąłem przewody dochodzące do oprawki żarówki w instalacji samochodu i zamieniłem je kolejnością. W tym układzie bez podłączenia dodatkowego plusa z tego zestawu pod aku nie świecą się kierunki. Po podłączeniu tego dodatkowego plusa zaświecają się dzienne, a po włączeniu kierunkowskazu migają DZIENNE !
Nie mam pojęcia co robię źle. Co ma sterować zmianą używanych plusów dochodzących do żarówki led przed i po włączeniu kierunkowskazu, bo jak sądzę masa jest jedna - brana z oprawki żarówki. Samochód to VW GOLF II, wiec specjalnie skomplikowanej instalacji ani komputera nie ma. Próby robiłem na zgaszonym i zapalonym silniku, w obu przypadkach efekt ten sam.
Proszę o pomoc, pozdrawiam.Obrazek


Obrazek

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk2] Re: montaż żarówek Led 2w1 dzienne + kierunkowskaz

Post autor: Hubi14 » czw sie 30, 2018 20:11

wkręcasz te oprawki w kierunkowskazy, ten biały przewód podpinasz do plusa po zapłonie i powinno działać, jak nie działa to nalezało by sprawdzić na drugim aucie te żarówki i ewentualnie odesłać na reklamację.



zakdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 13, 2010 10:37
Lokalizacja: Wałbrzych

[mk2] Re: montaż żarówek Led 2w1 dzienne + kierunkowskaz

Post autor: zakdawid » pt sie 31, 2018 09:07

żarówki są OK, sprawdzałem na drugim aucie - to samo.
Wyglada na to ze przyczyna lezy po stronoe instalacji w samochodzie. Obcialem przewody w instalacji auta przed oprawka kierunkowskazu i podalem na krotko + i mase z akumulatora . podlaczylem zarowki zgodnie ze schematem. Zaswiecily sie na pomaranczowo. Odejmujac plus kierunkow z akumulatora zaswiecaja sie na bialo. Podajac na chwile plusa kierunkow (imitujac dzialanie zarowki) biale sie wylaczaja i pomaranczowe mrugaja. Czyli z zarowkami wszystko jest ok. Ktos ma jakis pomysl czemu tak sie dzieje ?


Obrazek

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk2] Re: montaż żarówek Led 2w1 dzienne + kierunkowskaz

Post autor: Hubi14 » pt sie 31, 2018 21:01

może przewody w tej oprawce są na odwrót tj, plus jest na obwodzie a minus na "cycku"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości