[mk4] Brak kontrolki ABS, nawet podczas testu licznika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Freso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:07
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Brak kontrolki ABS, nawet podczas testu licznika

Post autor: Freso » pn lip 16, 2018 19:03

Witajcie,
powoli doprowadzam do ładu niedawno zakupione MK4 - druciarstwo, jakie napotykam na każdym kroku przyprawia mnie o zawał.

Auto to VW Golf IV przedlift 1998 1.9TDI AGR 5D.
Sterownik ABS: 1J0 907 379 D

Dziś zauważyłem, że ABS nie działa. Koła blokują się podczas hamowania.
Dopiero teraz powiązałem to z inną rzeczą, mianowicie od zakupu ani razu nie widziałem działającej kontrolki ABS. Podczas hamowania, podczas odpalania silnika, podczas testu VAGiem - nie działa i tyle.

VAG łączy się ze sterownikiem ABS. Wyrzuca błąd czujnika prawy tył, na dniach wymienię. Test wyjść uruchamia pompę, słychać jej działanie.
Na liczniku żadnych błędów.

Nie do końca wiem, jak ugryźć temat. Mam obawy, że poprzedni właściciel zakleił/usunął diodę ABSu, żeby nie świeciła podczas sprzedaży. Mam powody, by tak sądzić - korek miski olejowej wklejony był na silikon, kiedy jego koszt to parę złotych.. Ale może ta dioda się spaliła/uszkodziła? Ponoć w takim wypadku ABS nie aktywuje się. Wie ktoś, czy tam jest dioda, czy żarówka? Może bezpiecznik któryś? Szczerze mówiąc nawet ich nie sprawdzałem.. :banghead:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

[mk4] Re: Brak kontrolki ABS, nawet podczas testu licznika

Post autor: Klaudek » wt lip 17, 2018 09:16

Zalepiona jest na pewno dioda. Wymień czujnik i układ może ruszyć. Posprawdzaj kostkę na początek, może tylko zaśniedziało przy czujniku. Na liczniku nie będziesz miał błędów. Diagnozujesz abs to połącz się z nim.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości