[mk4] Problem z lewym kierunkowskazem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: Gornik92 » śr cze 20, 2018 07:44

Witam!
Od paru dni przestał mi wchodzic lewy kierunkowskaz, czasami jest tak, że zaskoczy i działa poprawnie ale w wiekszosci przypadków szybko cyka. Prawy wchodzi normalnie za każdym razem. Awaryjne świecą zawsze wszystkie więc to na pewno nie problem żarówek. Problem nagrałem na krótkim filmie: .
Byłem u elektromechanika i powiedział, że to może być przerywacz więc go wymieniłem i niestety nie pomogło (jak na złość u elektromechanika ani razu się nie zaciął :bigok: ) . Więc pytanie do znawców tematu co to moze być, czy może jakiś problem z przewodami, a może coś z przełącznikiem kierunkowskazów? Pamietam, że od początku miałem taki dziwny problem, że czasami jak odbijał mi kierunkowskaz to na ułamek sekundy włączały się tak jakby 2 (jakby włączały się awaryjne przy zegarach). Prosiłbym bardzo o pomoc! :pub:



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: mat06 » śr cze 20, 2018 10:33

Winny jest przełącznik. Spróbuj na włączonym kierunkowskazie mignąć drogowymi, może wtedy kierunkowskaz zaskoczy.

Żeby to naprawić musisz rozebrać cały przełącznik zespolony i wyczyścić go w środku. Doraźnie możesz spróbować psiknąć do środka jakimś preparatem do styków typu Kontakt, może pomoże i nie trzeba będzie wszystkiego demontować.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: Gornik92 » śr cze 20, 2018 13:30

Jutro znów oddaje do elektromechanika i teraz ściągnie obudowe pod kierownicą i sprawdzi przewody. Tylko jak się okaże, że to przełącznik kierunkowskazów to i tak nic nie zrobi bo będę musiał najpierw go kupić... No ale cóż zdiagnozować trzeba. :?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: mat06 » śr cze 20, 2018 13:52

Nie ruszaj żadnych przewodów.
Do naprawy jest przełącznik zespolony. Tak jak radziłem psiknij do środka jakimś preparatem do styków, a jak nie pomoże to pozostaje demontaż i czyszczenie:
viewtopic.php?f=14&t=438334


Obrazek

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: magiz19 » śr cze 20, 2018 19:23

Niedawno zakładałem podobny temat, tyle że mk2.U mnie okazał się przepalona oprawa kierunku. Tzn cała przepalona nie była, ale oprawka była już mocno stopiona i pewnie styki raz łapały, raz nie.
Sprawdź u siebie w jakim są stanie, przeczyść może pomoże.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: Qto » śr cze 20, 2018 21:02

Gornik92 pisze:
śr cze 20, 2018 07:44
Awaryjne świecą zawsze wszystkie więc to na pewno nie problem żarówek
to nie działa tak jak myślisz - odłącz np lampę tył i zobacz jak mrugają kierunki po tej stronie gdzie brak jest jednej żarówki...a później sprawdź jak się zachowują awaryjne.
Jeśli jednak w ogóle się nie włącza...to szukałbym problemu w manetce.



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: Problem z lewym kierunkowskazem

Post autor: Gornik92 » pn cze 25, 2018 13:31

Elektromechanik rozebrał ten przełącznik kierunkowskazów, poczyścił i popsikał preparatem do styków i póki co działa jak należy ale muszę dłużej potestować. Dzięki za pomoc!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości