[mk4] Montaż alarmu kilka pytań

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

floyd5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 02, 2015 00:53
Lokalizacja: Łódź

[mk4] Montaż alarmu kilka pytań

Post autor: floyd5 » śr cze 06, 2018 15:54

Cześć
Po tym jak niestety pożegnałem się z radiem z mojego Golfa postanowiłem dołożyć mu alarm. Padło na Bloker 44 ze sklepu Stig. W weekend częściowo go zainstalowałem, ale czasu brakło by podłączyć wszystko, pojawiło się też kilka pytań, na razie działają czujniki dodatkowe oraz zamek z pilota. Nie chcę robić tego pod blokiem, a dostęp do garażu mam ograniczony, więc wolę się upewnić i możliwie szybko się ze wszystkim uwinąć gdy będę miał możliwość, sporo tych pytań można by rozwiązać miernikiem i chwilą sprawdzania, ale o to mi chodzi by oszczędzić na czasie przy zaczęciu roboty możliwie szybko wszystko podłączyć.
Dotyczy Golfa 4 2001 (modelowo 2002) AXR z modułem komfortu 1c0 959 799, fabryczny zamek centralny bez pilota.

Oto moje pytania:
1) dostarczenie sygnału otwarcia drzwi - zamierzam się wpiąć w lampkę kabiny, centralka alarmu ma wejście na sygnał + i -. Zamierzam wykorzystać moduł komfortu pin 21 niebiesko/szary - jak rozumiem jest to masa podświetlenia i tą masą jest sterowane podświetlenie i właśnie tu wpiąć przewód minusowy z centralki.
2) czujnik otwarcia maski - przez kontakt z blachą gdy maska jest otwarta daje połączanie do masy. Rozumiem, że podpinam go również do minusa w centralce alarmu?
3) domykanie szyb - trochę dla mnie nie jasne. Zamek jest sterowany masą, centralka alarmu podaje przy domykaniu szyb długi sygnał masy. Czy po prostu podłączam domykanie szyb tam gdzie podłączyłem przewód dający sygnał do zamknięcia zamka i efekt jest taki sam jakbym długo trzymał przekręcony kluczyk w zamku? Czy dla uproszczenia mogę po prostu zmostkować na wyjściu z centralki przewód od domykania szyb z przewodem od zamykania zamka centralnego?
4) znalezienie przewodu +12V po przekręceniu kluczyka. Tu jakoś sobie poradzę szukając miernikiem, ale jakby ktoś mi wskazał gdzie mogę się łatwo wpiąć po zdjęciu trzech plastikowych osłon pod kierownicą (wiecie tam gdzie moduł komfortu) to byłbym bardzo wdzięczny, oszczędziło by mi to czasu.
5) odcięcie zapłonu - tu również byłbym wdzięczny za wskazanie który przewód mogę łatwo zlokalizować i przeciąć by wpiąć oba końce w przekaźnik.
6) gdzie najłatwiej wpiąć się w kierunkowskazy (jak wyżej preferowane okolice modułu komfortu)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości