[mk4] Nie działa zamykanie drzwi z kluczyka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luki_98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 14, 2018 10:21
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Nie działa zamykanie drzwi z kluczyka

Post autor: luki_98 » śr mar 14, 2018 11:22

Witam.
Mam problem z centralnym zamkiem w Golfie IV, 3-drzwiowy, 1999 r. Drzwi zamykam i otwieram z kluczyka, do auta był pilot, ale poprzedni właściciel zgubił. Auto można zamknąć jedynie wciskając zapadkę w drzwiach kierowcy i szybko je zamykając, nie można zamknąć drzwi z kluczyka - zapadka "wpada" minimalnie, co tylko zamyka drzwi kierowcy, natomiast zapadka w drzwiach pasażera nawet się nie rusza.
Na początku grudnia wymieniana była wkładka, gdyż zamek po prostu się obracał. Od tego czasu był problem z zamykaniem auta, lecz czasami się udawało, potem było lepiej, gdyż za drugim lub nawet pierwszym razem auto się zamykało.
Teraz wymieniałem głośniki, co wymagało zdjęcia boczka i zapadka zupełnie przestała wpadać (tylko minimalnie jw opisałem).
Drut od zapadki prowadzi do centralnego zamka marki TESOR (taki sam jest w drzwiach pasażera). Niestety nie idzie go rozkręcić.
Czy ktoś mógłby mi pomóc, jakoś naprowadzić, by rozwiązać problem?

Gdyż jest to mój pierwszy post tutaj, szukałem rozwiązana problemu w szukajce, niestety nie znalazłem podobnego.

Pozdrawiam.



luki_98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 14, 2018 10:21
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Nie działa zamykanie drzwi z kluczyka

Post autor: luki_98 » czw kwie 12, 2018 06:45

Witam.
Odświeżam post, gdyż aktualnie przestał działać centralny - ani wciskając zapadkę, ani z kluczyka, nie zamykają się drzwi pasażera.
Prosiłbym o pomoc bądź naprowadzenie, co może być przyczyną problemu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Nie działa zamykanie drzwi z kluczyka

Post autor: wesol » czw kwie 12, 2018 07:09

Komp i sprawdzenie które drzwi robią problem. Odpinasz wtyczkę z tych wadliwie działających drzwi i wtedy ponowna kontrol czy działa central na pozostałych drzwiach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości