[Bora] Montaż czujników parkowania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ceem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 01, 2018 18:26
Auto: VW Bora 1.6SR
Silnik: AKL
Kontakt:

[Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: ceem » pt lut 16, 2018 16:46

Witam, czy ktoś z Was dokładał do Bory czujniki parkowania? Jak wyczytałem na forum golf mk4 ma zaznaczone miejsca na montaż czujników a w Borze też tak jest? Podzieli się ktoś zdjęciem z montażu?

Chce kupić zestaw czujników z allegro i sam je zamontować. Bardzo to skomplikowane? Dużo jest rozbierania samochodu?

Pozdrawiam



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: Bora2005 » pt lut 23, 2018 23:00

Tutaj jest instrukcja montażu parktronika w VW Bora - http://www.vw-bora.pl/2016/09/22/montaz ... 4/#more-17. Jest to, co prawda, wersja combi ale w sedanie jest podobnie. Też noszę się z zamiarem założenia czujników parkowania w swojej Borze, ale chcę je założyć w dolnym spojlerze, tak jak jest w oryginale.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: michaf1994 » ndz lut 25, 2018 10:34

Każdy zestaw ma inny zakres działania, więc dziury trzeba samemu odmierzyć - robiłem w sedanie i jest proste. Ściągasz zderzak, wiercisz dziury, wkładasz czujniki - uwaga na belkę - kabelki ciągniesz wywietrznikiem bagażnika po prawej, moduł do lampy podpinasz i wyświetlacz ciągniesz listwą boczną do deski, a jak masz buzzer, to już sam wybierasz gdzie go umieścisz.



Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: Skurczybyk. » ndz lut 25, 2018 10:47

Również uważam że najlepszym rozwiązaniem jest montaż PDC w dokładce zderzaka,sam mam tak zamontowany cały zestaw ori z passata b5 polecam poczytać:
viewtopic.php?f=14&t=321950
http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

ceem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 01, 2018 18:26
Auto: VW Bora 1.6SR
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: ceem » ndz mar 18, 2018 16:35

To jest oryginalnie?
Obrazek

Czy to

Obrazek

Ja chciałem założyć czujniki jak na zdjęciu pierwszym ze względu na otwory technologiczne w tej dokładce.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: Qto » ndz mar 18, 2018 18:27

Oryginalnie było jak na drugim zdjęciu. Ja chyba jako jeden z pierwszych wrzucałem foto zamontowanych czujników jak na zdjęciu pierwszym - po demontażu zderzaka myślałem, że to fabryczne miejsca. Dzisiaj mam jak zrobione jak fabryka - w dokładce zderzaka...a nie w listwie :)



ceem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 01, 2018 18:26
Auto: VW Bora 1.6SR
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: ceem » pn mar 19, 2018 10:51

Qto pisze:
ndz mar 18, 2018 18:27
Oryginalnie było jak na drugim zdjęciu. Ja chyba jako jeden z pierwszych wrzucałem foto zamontowanych czujników jak na zdjęciu pierwszym - po demontażu zderzaka myślałem, że to fabryczne miejsca. Dzisiaj mam jak zrobione jak fabryka - w dokładce zderzaka...a nie w listwie :)
Który sposób lepiej funkcjonuje?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [Bora] Montaż czujników parkowania

Post autor: michaf1994 » pn mar 19, 2018 18:50

Ja mam w zderzaku około 5cm pod listwą i jest spoko. Wykrywa krawężniki, więc jest sygnał żeby zwolnić żeby nie niszczyć opon, a jak krawężnik zniknie z pola widzenia to chodnika już nie łapie i nie piszczy cały czas. Wykrywa auta stojące obok jak skręcam i cofam żeby ich nie uderzyć, no i oczywiście przeszkody innego typu. Ogólnie jestem zdania, że lepiej robić tak jak fabryka, ale tu akurat nie wiem jak fabryczne łapią, poza tym ciężko dostać, a na fis i tak się nie wyświetla, więc wybrałem tańsze i szybsze rozwiązanie. Wygląda bardzo estetycznie, bo nie jest w listwie tylko pod. Może ktoś się wypowie kto ma fabrykę jak łapią i będzie można porównać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości