Uszkodzony czujnik parkowania.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
crix91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 11:56

Uszkodzony czujnik parkowania.

Post autor: crix91 » wt sty 02, 2018 23:24

Witam,
tak jak w temacie przestały działać czujniki parkowania w Golfie V Variant. Po włączeniu biegu wstecznego jest tylko dlugi sygnal i nie reaguja na przeszkody. Jak duzo pracy jest przy wymianie ? jest jakieś dojście bez ściągania zderzaka ? Jaki model czujnika potrzebuje ?
Ponizej zdjecie bledu z VCDS Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Uszkodzony czujnik parkowania.

Post autor: grg474 » śr sty 03, 2018 00:14

to jest środkowy po lewej - bez zdjęcia zderzaka pewnikiem się nie obejdzie bo jak kojarzę to nie wsadzisz tam ręki żeby wypiąć (mnie pojutrze czeka wymiana tego samego ale w A3 sportback i w nim na 100% wymagany jest demontaż)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
crix91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 11:56

Re: Uszkodzony czujnik parkowania.

Post autor: crix91 » śr sty 03, 2018 08:00

grg474 pisze:to jest środkowy po lewej - bez zdjęcia zderzaka pewnikiem się nie obejdzie bo jak kojarzę to nie wsadzisz tam ręki żeby wypiąć (mnie pojutrze czeka wymiana tego samego ale w A3 sportback i w nim na 100% wymagany jest demontaż)
Tyle wiem który to czujnik,dzięki. A jaki najlepiej kupić ? Original/zamiennik czy nada się również używka ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Uszkodzony czujnik parkowania.

Post autor: grg474 » sob sty 06, 2018 10:46

ja kupuję na allegroszu ten sam numer co jest w oryginale - czy to jest zamiennik nie wiem ale ma numery VW, oznaczenia VW - płaciłem 34zł za sztukę. Wymieniłem jeden, okazało się że drugi do wymiany i nadal czekam aż przyjdzie to zamontuję. Używkę możesz kupić taką samą zepsutą jak masz do wymiany, więc decyzja Twoja


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
crix91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 11:56

Uszkodzony czujnik parkowania.

Post autor: crix91 » ndz sty 07, 2018 22:46

grg474 pisze:ja kupuję na allegroszu ten sam numer co jest w oryginale - czy to jest zamiennik nie wiem ale ma numery VW, oznaczenia VW - płaciłem 34zł za sztukę. Wymieniłem jeden, okazało się że drugi do wymiany i nadal czekam aż przyjdzie to zamontuję. Używkę możesz kupić taką samą zepsutą jak masz do wymiany, więc decyzja Twoja
Za tyle można wymieniać! Aktualnie jestem w UK to mechanik powiedział salon VW 100 funtów.. w sklepie zamiennik 70 a na w ebaj są właśnie za około 10 tylko nie wiedziałem czy to się do czegoś nada. Dzięki wielkie ! Daj znać jak wymienisz czy wszystko w porządku, bo mi się w sumie z tymi zbytnio nie pali.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości