zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: mimax » pn kwie 24, 2017 07:37

witam zgubiłem kluczyki , golf 3 tdi 110 KM, czy mogę wyłączyć immo vagiem? i jak to ewentualnie zrobić


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: mimax » pn kwie 24, 2017 14:14

nikt nie pomoże to taka tajemna wiedza w starym golfie wyłączyć immo


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: rotkeh » wt kwie 25, 2017 21:56

mimax pisze:nikt nie pomoże to taka tajemna wiedza w starym golfie wyłączyć immo
Może tu :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic841994.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: darwaz » śr kwie 26, 2017 00:24

mimax pisze:witam zgubiłem kluczyki , golf 3 tdi 110 KM, czy mogę wyłączyć immo vagiem? i jak to ewentualnie zrobić
Wyjmujesz komputer, rozkręcasz, wylutowujesz pamięć 24c02, odczytujesz programatorem (willem itp), otwierasz w hex-edytorze, podmieniasz wszystkie wartości 33 na 60, wgrywasz zmodyfikowany wsad na nową kość 24c02 i wlutowujesz w komputer. Sprawdzone bo sam tak zawsze robię.
Pomogło Ci to jakoś jak już wiesz jak to się robi?



Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Re: zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: mimax » śr kwie 26, 2017 23:06

az taki kumaty to nie jestem w elektronice, wiec raczej nie dam rady, dogrzebalem sie tylko do tej puszki immo,, czy moge cos zmostkowac zeby odpalal czy tylko ten sposob ktory przedstawiles, czy ewentualnie mogę drugie immo z innego samochodu zamienić i zapalił.dorzucam zdjęcieObrazek


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: darwaz » śr kwie 26, 2017 23:30

mimax pisze:az taki kumaty to nie jestem w elektronice, wiec raczej nie dam rady, dogrzebalem sie tylko do tej puszki immo,, czy moge cos zmostkowac zeby odpalal czy tylko ten sposob ktory przedstawiles, czy ewentualnie mogę drugie immo z innego samochodu zamienić i zapalił.dorzucam zdjęcieObrazek
Jakby immo dało się zmostkować i po sprawie to jaki byłby sens tego urządzenia? Jedyna opcja to ta którą napisałem, albo emulator immo albo dokodowanie nowego transpondera kluczyka. Do kodowania nowego kluczyka potrzebny Ci pin którego zapewne nie masz, nie wyciągniesz go vcdsem musisz kupić inny interfejs. Tak czy siak gra nie warta świeczki, oddaj to komuś kto się zna, zapłacisz 100zł i po problemie.



Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: mimax » śr kwie 26, 2017 23:56

ok dzieki


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: Mavrick » czw kwie 27, 2017 07:38

darwaz pisze:Jakby immo dało się zmostkować i po sprawie to jaki byłby sens tego urządzenia?
A wlasnie jeszcze bys sie zdziwil bo kiedys kolega zalozyl na forum podobny temat i z tego co pamietam to skonczylo sie na zrobieniu mostka ale niestety nie pamietam szczegolow.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: darwaz » czw kwie 27, 2017 12:06

To jak nie pamietasz to nie mieszaj koledze w glowie bo się nakombinuje i nic z tego nie wyjdzie :) tego immo się nie da zmostkować bo ono nie odcina tylko paliwa zaworem ale komunikuje się z kompem i ustawia po chwili dawkę na zero. Nawet jak zmostkujesz zawor paliwa to auto odpali i zgaśnie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: Qto » czw kwie 27, 2017 12:55

Do puszki immo dochodzi tylko zasilanie, przewody z czytnika przy stacyjce i dwa kabelki diagnostyczne. W kabelkach nic nie zmostkujesz. Nie wiem jak wygląda puszka immo w środku ale nie sądzę aby dało się ją oszukać jednym kabelkiem. Co innego w dokładanym immo...tam mostkujesz obwód który jest przecięty przekaźnikiem.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: Klaudek » czw kwie 27, 2017 21:54

Kiedyś miałem trójkę z polskiego salonu i z ciekawości zobaczyłem jak jest rozwiązane immo bo było dokładane w salonie przy zakupie. Odcinało zapłon po prostu. :helm:

Ale fajniejsze były elektryczne szyby w pierwszych czwórkach dokładane też w polskim salonie z trójkowymi przyciskami w boczkach drzwi :helm: :hmm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: Qto » czw kwie 27, 2017 22:34

Klaudek, ale tu mowa o takim z fabryki...ASO montuje chińczyki bo fabrycznego by nie ogarnęli bez wymiany ECU...a to spore koszty. Szybki takie miałem w sowim mk4 :panna:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zgubione kluczyki jak wyłączyć immmo tdi

Post autor: Mavrick » czw kwie 27, 2017 23:25

Klaudek pisze:Ale fajniejsze były elektryczne szyby w pierwszych czwórkach dokładane też w polskim salonie z trójkowymi przyciskami w boczkach drzwi :helm: :hmm:
Kiedys widzialem na alledrogo golfa mk4 z szybami od mk3...myslalem ze to radosna tworczosc jakiegos Janusza mechaniki a wychodzi na to ze to salon...tragedia...:panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości