Brak klaksonu - nie działa przekaźnik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Brak klaksonu - nie działa przekaźnik

Post autor: Fivel123 » czw mar 30, 2017 10:30

Witam od pewnego czasu nie działa mi klakson - sprawdzałem VCDS i okazuje się, że mam błąd 00906 Horn (H1) 009 - przerwa w obwodzie...

Sprawdzałem sam klakson i działa podłączony na krótko - zmieniłem bezpiecznik oraz podmieniłem przekaźnik - niestety klakson nie działa. Nie mam innych błedów kierownica działa idealnie po naciśnięciu kiery nie słychać przekaźnika - czy problemem może być magiczna taśma w kierownicy ??? Posiadam ESP i żadnych błedów z ABS ESP i AIRBAG nie mam - VCDS nic więcej nie pokazuje...

Kierownica lekko chodzi w prawo i lewo i nic z środka jej nie słychać - jest to zwykła kierownica trójramienna, nie rozkręcałem jej jeszcze i nie była wymieniana...

Gdzie szukać przyczyny trochę się obawiam rozbierania kiery ???

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką cenę....



Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Brak klaksonu - nie działa przekaźnik

Post autor: Fivel123 » pt mar 31, 2017 21:21

Na szczęście taśma ok zmiana wiązki kabli w kierownicy pomogła - klakson działa !!! Znalazłem elektryka, kóry już przerabiał nie jednego golfa bez klaksonu airbagu itd - wymienił tylko wiązke przewodów w kierownicy i klakson działa - powiedział na kilka lat będzie spokój :) pozdrawiam można temat zamknąć...



jejciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lip 14, 2016 20:58

Re: Brak klaksonu - nie działa przekaźnik

Post autor: jejciu » sob paź 16, 2021 14:23

Kolego, z ciekawości, co to był za samochód?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości