Nie działają światła mijania i drogowe

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maksnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 29, 2017 13:46

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: maksnowak » śr mar 29, 2017 14:00

Witam. Z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział, jednak jako że problem dotyczy świateł uznałem że jest najbardziej trafny. Przechodząc do rzeczy. W Golfie II (1988r. 1.6 benzyna) zaczęły świrować światła. Na samym początku padły mijania, a po chwili również drogowe. Wymieniłem manetki (obie) przy kierownicy na nowe co zlikwidowało problem. Nie cieszyłem się jednak długo gdyż po dwóch dniach problem powrócił. Podobnie jak poprzednio padły światła mijania, a gdy próbowałem przełączać "krótkie długie" również światła drogowe. Wygląda, że znów padły manetki. Czy padły ponieważ były lipne czy coś mogło im pomóc (przekaźnik, przełącznik świateł)? Proszę o rady. Z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: marcinek84 » śr mar 29, 2017 21:48

Na pewno montaż przekaźników odciąży manetki i włącznik na przyszłość. Manetki te nowe to oryginał czy jakiś zamiennik ze sklepu?


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

maksnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 29, 2017 13:46

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: maksnowak » pt mar 31, 2017 20:22

Jeśli dobrze pamiętam nazwe firmy to Ruville. Czyli nie ma tam żadnego przekaźnika jak w nowszych samochodach?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: kret077744 » sob kwie 01, 2017 17:17

nie ma, trzeba samemu przerobic instalację.
Włącznik przejrzyj, pewnie tam też styki są nadpalone.
U mnie w country instalacja jest 2x grubsza niż instalacja z 1.6 td, bo z takiej pozyskiwałem potrzebne kabelki.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

maksnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 29, 2017 13:46

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: maksnowak » ndz kwie 02, 2017 19:19

Dziękuje za pomoc. Postaram sie jutro sprawdzić co w golfie "siedzi"



Alex123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 03, 2017 22:26

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: Alex123 » wt kwie 04, 2017 00:22

W razie potrzeby pisz.
Częściowo znam to auto i mam jego schematy elektryczne*.

U mnie grzał się "przełącznik świateł E1", po jego wymianie (ze szrotu) problem ustał.
Dotychczas nie mam zainstalowanych przekaźników i jest OK.
Może zainstalowałeś za duże obciążenie (moc) odbiorników prądu w tych gałęziach?

* - wycinkowe



agencik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 16, 2016 13:01

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: agencik » sob kwie 08, 2017 19:54

Też mam problem ze światłami, ale po poszukiwaniach okazało się że podtopiły się plastiki w włączniku świateł ze ściemniaczem.
Po wymianie na nowy problem ustał do pierwszej dłuższej jazdy i znów wymiana przełącznika - strasznie to słabiutkie.

Dziś szukam dodatkowo pomocy. Rozgrzebałem pół auta (MK2 pogromca mechaników "mech wtrysk") i obok komputera znalazłem przekaźnik o którym nic nie ma w sieci.
Nie wiem czy to oryginał czy ktoś 20 lat temu coś namieszał.
Jest ktoś tu na forum w stanie mi powiedzieć do czego służy przekaźnik bosch 8 697 212 311
http://i.ebayimg.com/images/g/imIAAOSwT ... s-l300.jpg
Są w sieci fotki ale żadnego opisu :(
Mam to podłączone pod akumulator styk (S0), na masę obok komputera styk (Ra) i pod masę na rozdzielaczu paliwa styk (S1).
Styki M1, M2 są niezagospodarowane.
Ni w ząb nie mogę zrozumieć po co to jest co to robi.
Tak samo jak nie mogę dojść czemu ssanie włącza się dopiero po rozgrzaniu silnika ale to już dłuższy problem.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nie działają światła mijania i drogowe

Post autor: Hubi14 » sob kwie 08, 2017 22:59

na necie jest ten przekaźnik używany przy elektrycznie wysuwanej antenie FM, to może ktoś tam coś kiedyś rzeźbił... :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości