Brak oświetlenie wnętrza i drzwi.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lucq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 25, 2008 23:57
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Brak oświetlenie wnętrza i drzwi.

Post autor: lucq87 » pn lut 06, 2017 14:13

Witam, Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Nie działa mi oświetlenie wnętrza w samochodzie GOLF VARIANT MK6 1.4 TSI CAV HiGHLINE z 2010 roku.
Po podłączeniu VCDS brak błędów, test elementów wykonawczych sterownika elektryki nie zaświeca oświetlenia. Na zegarach pokazuje otwarcie wszystkich drzwi po kolei. Sprawdzone bezpieczniki, wszystkie które są - ok. Nie posiadam rozpiski bezpieczników, a znalezione na forum dane chyba się nie pokrywają, tzn mam inne wartości bezpieczników niż wg schematu. Sprawdzałem styki lampki przy przełączniku. Mają przejście, ale brak zasilania na styku załączenia od drzwi. Znajomy dostarczył mi schemat z ELSY, ale nic nowego nie wniósł do sprawy, jedynie co to kieruje podejrzenie na moduł CECM. U mnie jest 5K0 937 086 F. Bardzo proszę o pomoc.

W przyszłości,zakładaj tematy w odpowiednich działach. Pkt.4 reg. forum.
Michał_1977



Awatar użytkownika
lucq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 25, 2008 23:57
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Brak oświetlenie wnętrza i drzwi.

Post autor: lucq87 » ndz mar 25, 2018 18:25

Dla śledzących temat. Wystarczyło odłączyć akumulator na chwilę.... Po zapięciu klem wszystko zaczęło działać. Winne było zabezpieczenie przeciwzwarciowe wbudowane w moduł. Jedyną skuteczną metodą skasowania zabezpieczenia był twardy reset. Dodam że komputer nie zarejestrował żadnych błędów z tym związanych. Niech ta informacja przyda się dla potomnych...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości