Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » wt sty 24, 2017 00:30

Odkąd kupiłem samochód zwróciłem uwagę na przekłamująca temperaturę wyświetlaną na fisie, przekłamana z reguły zawsze była o ok 5stopi lecz ostatnio na większych mrozach temperatura nagle zaczęła skakać o kilkanaście stopni w różną stronę w dość szybkim tempie, więc postanowiłem sprawdzić czujnik temperatury w zderzaku i troszkę się zdziwiłem gdy zobaczyłem przewód bez czujnika

Obrazek

Obrazek

I teraz nasuwa mi się pytanie z którego czujnika jest wyświetlana temperatura na fisie i climatroniku ( tu i tu temperatura zawsze jest taka sama ) ?
Oraz czy jest możliwość jakoś zamontować czujnik w zderzaku? Bo nigdzie nie znalazłem żeby ktoś sprzedawał z wtyczką ( w sumie to nawet nie jestem pewny jak ma ona wyglądać )

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc będę wdzięczny ;)



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PiotrekG87 » wt sty 24, 2017 09:56

Czujnik nr 1J0919379A (licznik z CAN) lub 1J0919379 (licznik bez CAN), po wpisaniu numeru na allegro wyskakują oferty z wtyczką.



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » wt sty 24, 2017 23:50

PiotrekG87, dzięki za informacje przynajmniej wiem czego szukam ;)

Teraz nasuwa mi się takie pytanie jak wygląda sprawa sczytywania temperatury w tej sytuacji, z którego czujnika teraz jest pokazywana temperatura? :)
Oraz czy na fisie i climatroniku zawsze będzie pokazywana taka sama temperatura czy są to odrębne czujniki i po prostu teraz z braku tego czujnika tu i tu jest taka sama temperatura ;)



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: TheBiSHoP » śr sty 25, 2017 00:03

nie ma znaczenia który czujnik włożysz (z A czy bez) różnią się tylko wtyczką. W twojej sytuacji temperatura zczytywana jest z czujnika w zaciągu powietrza pod filtrem przeciwpyłkowym. Climatronic zczytuje oba czujniki przelicza wartości i wyświetla na panelu nawiewu oraz wysyła tę informacje na zegary. w przypadku awarii jednego z czujników wartością zastępczą jest wartość z drugiego.


Obrazek Obrazek

PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » czw sty 26, 2017 21:33

TheBiSHoP tak też właśnie myślałem że to wygląda ;)



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » wt sty 31, 2017 19:24

Zakupiłem czujnik chciałem go dziś założyć i z ciekawości sprawdziłem czy któryś z kabli jest zasilany i niestety żaden z nich nie jest zasilany. Nie wiem czy tak powinno być czy też nie prosił bym o pomoc. Po podpięciu czujnika temepratury się nie zmieniła przez dłuższy czas nawet po podgrzaniu czujnika. Co może być jeszcze nie tak ;/



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: amatorek » wt sty 31, 2017 19:58

Czujnik temperatury zew.jeden kabel do masy drugi do zielonej wtyczki zegarów pin 26.
Jeżeli nie ma zasilania najlepiej dołóż nowy przewód ,do zegarów ,ja tak mam i śmiga :bigok:



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » czw lut 02, 2017 12:10

amatorek, jeśli tak podłącze jak mówisz ominę climatronika i nadal będzie problem z dokładnością temperatury.

Czujnik naprawiony, najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie się pod climatronika czyli tak jak jest to fabrycznie wykonane, a dokładnie w 8 pin we wtyczce 12 pinowej :)



BOS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 14, 2017 21:28

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: BOS » pn lut 06, 2017 21:38

Mam taki problem u siebie czujnik mi wisi na samych kablach tak jak by nie było jakiegoś mocowania zaraz za kratką w zderzaku ( wycięcie jest ) mógł bym prosić o zdjęcie jak ten czujnik ma tam siedzieć oryginalnie? On jest wsadzany w jakąś obudowę jeszcze?

Oraz mam pytanie gdzie idzie kabel od tego czujnika w golfie IV ponieważ chciał bym sprawdzić gdzie mam zwarcie z masą ( błąd na climatroniku ) a nie bardzo wiem w którą stronę on idzie,



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: amatorek » wt lut 07, 2017 12:22

Czujnik siedzi w wycięciu a zabezpieczenie jak na focie;Obrazek
Gdzie idzie przewód;post wyżej.



BOS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 14, 2017 21:28

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: BOS » wt lut 07, 2017 16:32

amatorek, dzięki za zdjęcie. U mnie jest sam ten czarny czujnik jak po prawej stronie na zdjęciu bez tej blachy, jest możliwość dokupić coś takiego?

Post wyżej jest napisane do kad idzie i jak rozwiązać problem jednak ne odpowiada on na moje, może nie zbyt dokładnie je zadałem :) chodzi mi o to którędy są przyciągnięte te kable chciał bym sprawdzić przewód na całej długości i sprawdzić w którym miejscu występuje zwarcie.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: amatorek » wt lut 07, 2017 17:31

Blaszkę może ze szrotu (mało prawdopodobne),albo spróbować można w ASO dobrze było by znać nr.katalogowy(okazać się może dostępna wraz z czujnikiem)
względnie"zrób to sam"
Przewody idą we wiązce ,więc ciężko będzie ustalić w którym miejscu jest problem.Lepiej dać nowy przewód od czujnika do climatronika .
U mnie jest klima manualna.
Chyba że z pinu 8 , wtyczki 12 pinowej(jak pisał PrEzEz),znając kolor przewodu, do wtyczki climatronika ten sam kolor.



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Czujnik Temperatury Zewnętrznej

Post autor: PrEzEz » wt lut 07, 2017 19:13

BOS, najprościej pociągnąć nowy kabel ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości