Żarówki LED do lamp tylnych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stingear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 31, 2015 20:56
Lokalizacja: Herne

Żarówki LED do lamp tylnych

Post autor: stingear » pt gru 02, 2016 23:10

Witam serdecznie,
Ostatnio naszedł mnie problem ze spaloną żarówką pozycyjną/postojową(nie wiem dokładnie jak ona się nazywa, ale pali się zawsze po włączeniu świateł) w lampie tylnej. Więc poszedłem do sklepu i z przekonaniem zakupiłem P21W, bo taką kojarzę z lampy tylnej, ale okazało się, że owa żarówka(główka) jest za duża i po zamontowaniu w płytce świateł nie włożę jej do klosza, bo się nie mieści przez otwór. Poza tym od dłuższego czasu zamierzam się z zakupem żarówek LED do oświetlenia lamp tylnych - postojowe/pozycyjne, stop, cofania i kierunkowskazy. Dlatego tu moje pytanie: jaka dokładnie jest różnica pomiędzy żarówką P21W a 23W?
Czy różnią się tylko główką(rozmiarem), czy jest jakaś bardziej istotna różnica. Jeśli tylko główką, to czy wystarczy, że zakupię do wszystkich tych lamp jeden rodzaj, czyli LED P21W(BA15S) i wtedy wszystko będzie pasować? No i czy nadają się one do kierunkowskazów, bo kiedyś obiło mi się o oczy, że ponoć nie można montować ledów w kierunkach.
Pozdrawiam



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Żarówki LED do lamp tylnych

Post autor: deskjet » pt gru 02, 2016 23:28

Z tego co wiem montowanie LEDów zamiast żarówek jest niezgodne z przepisami bo LEDowe żarówki nie posiadają homologacji to raz. Dwa lampa w procesie homologacji została przystosowana do pracy z innym źródłem światła... i w przypadku gdy ktoś Ci "wjedzie w tył" nie z Twojej winy to winę możesz ponieść Ty.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żarówki LED do lamp tylnych

Post autor: Qto » sob gru 03, 2016 04:00

żarówka jaką potrzebujesz to R10W



Maszynowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 14:23

Re: Żarówki LED do lamp tylnych

Post autor: Maszynowiec » sob gru 03, 2016 04:25

Para podstawowych osramowskich r10w niecałe 4 PLN ;) W każdym dobrym sklepie dostaniesz ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości