Elektryczne lusterka - podpiecie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » pt wrz 30, 2016 21:24

Witam wszystkich.
Dorwalem nareszcie elektryczne lustra do mojego golfera... Jako ze w temacie elektryki jestem totalnie zielony, potrzebuje waszej pomocy. Znalazłem gotowy schemat montażu takich luster, jednak porównując schemat z kablami dojrzałem pare różnic ...no i juz sie totalnie pogubilem. Czy mógłby ktoś mi konkretne powiedzieć co jest czym i jak to spiać? Zasilanie 12v planuje podpiac pod elektryczne szyby, a granie luster do przelacznika grzania tylnej szyby. Oto moja wiazka - jak ktoś to ogarnia - błagam o pomoc.... Z góry dziekuje :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: Hubi14 » pn paź 03, 2016 20:00

trochę Ci tej wiązki brakuje kolego...
Obrazek



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » pn paź 03, 2016 21:02

to jest tylko od prawego lusterka :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: Hubi14 » wt paź 04, 2016 17:34

to jak Masz joy'a to ogarniesz temat z tego schematu co podesłałem, a te wolne co zostaną (biało/zielony i jeden brązowy) to masz od grzanych mat.



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » wt paź 04, 2016 20:15

Z czarnej wtyki idą dwa brązowe..... Rozumiem ze to masa od luster i od szyb ? Dobrze myśle ?



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » sob paź 08, 2016 23:06

Zacząłem cos tam lutowac według schematu 4 posty wyżej , polutowalem kable : 6, 4 i 3. Przewód numer 2 to oczywiste jak połączyć . Nie wiem czemu z kostki lusterka lewego wychodzą aż dwa czarne a z prawego jeden, no ale myśle, ze jak jeden czarny zaslepie a drugi połącze z prawym no to bedzie ok. Ale Nie wiem co dalej z brazowymi ....według schematu kabel nr 1 czyli ,masa , nie wiem jak to połączyć , bo z czarnej kostki wychodzą dwa brązowe, do tego jest jeszcze brązowy przewód z kostki białej .
Jeśli ktoś to ogarnia to prosze o pomoc :-)


ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: brzozkalbn » ndz paź 09, 2016 01:15

Ja korzystałem z tego schematu zakładając elektryczne lusterka do swojej jetty:
Obrazek
kuterq pisze:Zacząłem cos tam lutowac według schematu 4 posty wyżej , polutowalem kable : 6, 4 i 3. Przewód numer 2 to oczywiste jak połączyć . Nie wiem czemu z kostki lusterka lewego wychodzą aż dwa czarne a z prawego jeden, no ale myśle, ze jak jeden czarny zaslepie a drugi połącze z prawym no to bedzie ok. Ale Nie wiem co dalej z brazowymi ....według schematu kabel nr 1 czyli ,masa , nie wiem jak to połączyć , bo z czarnej kostki wychodzą dwa brązowe, do tego jest jeszcze brązowy przewód z kostki białej .
Jeśli ktoś to ogarnia to prosze o pomoc :-)


ObrazekObrazek
Bo jeden przewód idzie do prawego lusterka a drugi do joy'a



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » ndz paź 09, 2016 09:49

Wielkie dzięki kolego za ten schemat !!! Myśle ze dziś juz skończę bitwe z tymi lustrami :)



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » sob lis 12, 2016 13:18

Musze zupowac temat. ...
Wszystko podpialem, sprawdziłem przed montażem, No i heca, Bo jak robiłem joyem w lewo to szły szły prawo i odwrotnie , a Góra to dół , i dół to Góra i tak dalej....zamontowalem lustra kable poprzeciagalem. No i kolejna heca, Bo dwa kable się urwaly, No to naprawilem i działają tylko w lewo i w prawo. Jak daje w górę to idzie bodajże w prawo A jak w dół to w lewo. Analogicznie na obu lustrach, tak więc pytanie co sknociłem? Które kable odpowiadają za ruchy Góra dół ?
Czy ktoś to ogarnia?
Sorry za styl pisania , ale pisze z telefonu....



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: spirit77 » pn lis 14, 2016 20:07

Prawidłowy schemat elektryki lusterek wrzucił Hubi14, ten drugi schemat jest błędny. Czarny przewód wychodzi z kostki sterowania lusterkami i idzie do czarnej kostki lusterka kierowcy, a następnie wychodzi z niej do kostki lusterka pasażera. Z białym przewodem jest identycznie w białych kostkach lusterek, brązowe przewody masy rozgałęzia się na stronę kierowcy i pasażera. Po stronie kierowcy masa idzie do czarnej kostki i z niej wychodzi do białej kostki, a następnie z niej do kostki sterującej. Po stronie pasażera identycznie z wyjątkiem kostki sterującej bo jej brak, czyli masa do czarnej kostki i z niej do białej. Aha, jak u siebie podpiąłem masę pod skrzynkę zamiast wpiąć w słoneczko to sterowanie głupiało.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Re: Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » pn lis 14, 2016 21:47

spirit77 pisze:Prawidłowy schemat elektryki lusterek wrzucił Hubi14, ten drugi schemat jest błędny. Czarny przewód wychodzi z kostki sterowania lusterkami i idzie do czarnej kostki lusterka kierowcy, a następnie wychodzi z niej do kostki lusterka pasażera. Z białym przewodem jest identycznie w białych kostkach lusterek, brązowe przewody masy rozgałęzia się na stronę kierowcy i pasażera. Po stronie kierowcy masa idzie do czarnej kostki i z niej wychodzi do białej kostki, a następnie z niej do kostki sterującej. Po stronie pasażera identycznie z wyjątkiem kostki sterującej bo jej brak, czyli masa do czarnej kostki i z niej do białej. Aha, jak u siebie podpiąłem masę pod skrzynkę zamiast wpiąć w słoneczko to sterowanie głupiało.
Dzieki za objasnienie !!!
Przed montażem do auta, sprawdziłem lusterka - podpiąłem je do akumulatora ( masa dalem do minusa na aku) i wszystko bylo ok, tylko chodzilo na odwrót. Po zamontowaniu, chodza tylko lewo i prawo .....gdzie dać masę w takim razie ??



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: spirit77 » pn lis 14, 2016 22:04

Masę wpinałem do bloku masy koło skrzynki przekaźników.

Edit. Zdjęcia ory wiązki, a dokładnie kostek.

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PhoeniX
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2167
Rejestracja: śr maja 18, 2011 18:04
Lokalizacja: Bad Dirsdorf
Auto: MK2 oraz MK3
Silnik: 2xRP

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: PhoeniX » pt gru 16, 2016 10:23

Witam Panowie. Jeżeli mogę odkopać temat to mam kilka pytań. Który z tych schematów jest w końcu poprawny? Dawcą organów elektrycznych jest Passat B4 i według niego muszę złożyć wiązkę. kuterq, widziałem w czarnej kostce ma 4 wychodzące przewody a ja mam po 3 z każdej kostki. Jeżeli chodzi o schemat Hubi14, przypuszczam że z PIN'u nr 1 idzie masa do lusterek i wpinana gdzieś do budy a PLUSA gdzie najlepiej wpiąć? Kolejne pytanie to włączanie grzania lusterek. Wiem, że można podpiąć pod ogrzewanie tylnej szyby ale czy można zrobić wpięcie a raczej nową instalacją z włączaniem tylko grzania luster? Np. włącznik jak od grzania tylnej szyby zapewne kable, które idą od mat grzewczych do kostki a kolejne do masy i plusa. Czy taka opcja wystarczy?


PhoeniX
Boże jak umrę, nie pozwól mojej żonie sprzedać auta za cenę zakupu z umowy
MK2 by PhoeniX http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6250552

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Elektryczne lusterka - podpiecie

Post autor: kuterq » sob gru 17, 2016 20:05

Jeżeli chcesz osobno grzanie luster to wystarczy po dwa kable plus minus z luster i to tyle. Ja u siebie mam plus połączony z tylna szyba a masa w bude tam koło skrzynki bezpiecznikow i hula :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości