Światła skandynawskie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Le Lo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 26, 2015 03:07
Lokalizacja: Jaworzno śląskie

Światła skandynawskie

Post autor: Le Lo » sob lis 28, 2015 01:10

Witam wszystkich, mam problem z światłami typu skandynawskie, niby fajny bajer bo nie musisz pamiętać o włączaniu ręcznie świateł mijania ale jak dla mnie jest to bardzo drażniące a po ostatnich przymrozkach po noce wsiadając do auta miałem problem z odpaleniem ledwo co go odpaliłem.Więc moje pytanko czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mam tego szukać,jak to wygląda bo chciałbym to usunąć samodzielnie...szukałem po necie ale nic dokładnego nie znalazłem...pozdrawiam


LUBIĘ POWOLI...PRĘDKOŚĆ ZABIJA

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Światła skandynawskie

Post autor: bioly05011 » sob lis 28, 2015 09:00

szukaj modułu w okolicach zespolonego,najbliżej,może być zaraz za nim zamontowane,wyciag go i zobacz może być też w okolicy bezpieczników...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Światła skandynawskie

Post autor: grg474 » sob lis 28, 2015 10:41

jeśli światła się świecą po włączeniu stacyjki, a nie po odpaleniu to nie ma modułu tylko jest przepięte na wtyczce włącznika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Le Lo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 26, 2015 03:07
Lokalizacja: Jaworzno śląskie

Światła skandynawskie

Post autor: Le Lo » sob lis 28, 2015 15:15

Właśnie światła zapalają się dopiero po włączeniu tzn odpaleniu silnika,a po przekręceniu zapala się podświetlenie zegarów itd...czyli to moduł...dzięki wielkie za odpowiedź...więc biorę się za okolice bezpieczników, dostałem również info, że to jest jakaś kostka ( czerwona lub czarna ) i wystarczy ją wypiąć...


LUBIĘ POWOLI...PRĘDKOŚĆ ZABIJA

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Światła skandynawskie

Post autor: Haki » sob lis 28, 2015 17:36

Le Lo, swoją drogą -- zainwestowałbym w nową baterię ... skoro przy -2 -5 już masz problemy

Ps - każdy Ci powie - ,że na dużych mrozach włącza się światła przed uruchomieniem silnika -- by wzbudzić AKU :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Le Lo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 26, 2015 03:07
Lokalizacja: Jaworzno śląskie

Światła skandynawskie

Post autor: Le Lo » ndz lis 29, 2015 11:17

Haki dzięki za podpowiedz...baterię też mam na uwadze ale dla mnie to rozwiązanie skandynawskie jest wkurzające...wolę opcję stare nie nowe, wystarczy że środek mam zrobiony w oczoje*ne światło, też zastanawiam się na ich zmiana...no ale cóż takie kupiłem a koleś lubował się w tuningu...( chyba wiejskim, dobre tylko zawieszenie ), a i mam nowy problem po mrugnięciu długimi prawe światło zanikło...sprawdziłem bezpieczniki ( wymieniłem ) oraz żarówkę ( wymieniłem ) ale dalej nie działa...o co chodzi?chyba bez elektryka się nie obejdzie :? ma ktoś dobrego w okolicach Jaworzna ( śląskie )?


LUBIĘ POWOLI...PRĘDKOŚĆ ZABIJA

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Światła skandynawskie

Post autor: Haki » ndz lis 29, 2015 13:58

Le Lo, z tym pytaniem o speca -- uderz do swojej Grupy regionalnej - tam są pewnie tematy o tym kogo polecają :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Le Lo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 26, 2015 03:07
Lokalizacja: Jaworzno śląskie

Światła skandynawskie

Post autor: Le Lo » wt gru 01, 2015 20:04

Golfik już na warsztacie, wyskoczyło prę innych rzeczy :/ odbiorę dam znać co było powodem itd.


LUBIĘ POWOLI...PRĘDKOŚĆ ZABIJA

Awatar użytkownika
Le Lo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 26, 2015 03:07
Lokalizacja: Jaworzno śląskie

Światła skandynawskie

Post autor: Le Lo » czw gru 03, 2015 13:32

Golfik odebrany,przyczyna faktycznie co do świateł skandynawskich to moduł który znajduje się za bezpiecznikami i wystarczy kostkę wypiąć w moim przypadku miała kolor czarny,brak prawego mijania był tym spowodowany iż przewód w lampie był goły i się przerwał,dużo nie potrzebnych kabelków ( domowej roboty ) zostały zlikwidowane,do tego wymiana pompki paliwowej + filtry,tłumik gdzie miała być tylko uszczelka na łączeniu wydmuchana okazało się, że wzdłuż ostatniego tłumika na długości rury była sznita...po usunięciu usterek koszt wyszedł 220zł mechanik + 80zł elektromechanik....


LUBIĘ POWOLI...PRĘDKOŚĆ ZABIJA

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Światła skandynawskie

Post autor: Haki » czw gru 03, 2015 19:16

Le Lo, :bigok: bardzo elegancko ... ważne ,że pozbyłeś się kłopotów i zrobiłeś parę innych rzeczy


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

lucjan0681e
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 11, 2020 20:44

Re: Światła skandynawskie

Post autor: lucjan0681e » wt kwie 14, 2020 19:31

grg474 pisze:
sob lis 28, 2015 10:41
jeśli światła się świecą po włączeniu stacyjki, a nie po odpaleniu to nie ma modułu tylko jest przepięte na wtyczce włącznika
Możesz opowiedzieć o tej wtyczce? Wypiąłem pin nr 3 i zgasły mijania ale pozycja została, może trzeba było coś innego wypiąć,
Świeciło po zapłonie nie uruchomieniu, teraz niby sama pozycja ale nadal irytuje



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Światła skandynawskie

Post autor: Qto » wt kwie 21, 2020 16:32

Jeszcze pin 6 wypnij



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości