Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » śr paź 28, 2015 16:09

Witam moje auto to VW Golf IV 1.4 benzyna bez klimy . Otóż kilka dni temu przestała działać mi dmuchawa w aucie a jak wiadomo w zimie bez tego ani rusz a wiec tak .
Dmuchawa nie działa na żadnym biegu od 1-4 jak się przekręci pokrętłem to nic sie nie dzieje .
Sprawdziłem bezpiecznik ten co jest od strony kierowcy wymieniłem go na nowy i jest ok tam prąd jest na 100%
Sprawiłem prąd we wtyczce od tego wentylatora dmuchawy co jest pod schowkiem i wtyczkę od rezystora tam prądu nie ma
Nie podłączałem jeszcze dmuchawy do innego dostarczyciela prądu kolega ma mi ją sprawdzić w swoim aucie .
i to teraz moje pytanie czy to normalne że w tych wtyczkach nie ma prądu ? czy jest jeszcze jakiś bezpiecznik za to odpowiedzialny i gdzie go szukać ? czy po prostu coś w przewodzie się zepsuło i dla tego nie ma prądu a dmuchawa jak i rezystor sa ok ? Jakieś sugestie bo nie wiem co robic ... Pozdrawiam .



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: grg474 » śr paź 28, 2015 17:14

czyli tak - bezpiecznik nr 25 jest sprawny, bezpiecznik nr 5 sprawny, to wymontuj panel i sprawdź czy na panelu we wtyczce 6 pinowej masz na pinie 2 zasilanie. Jeśli jest to we wtyczce panelu 8pinowej pin 5 jest też + po zapłonie. Jeśli są i włączysz zapłon to na wtyczce 6 pinowej po przełączaniu pokrętłem biegu wentylatora będzie pojawiać się napięcie na pinach 5, 4, 3, 1(najszybszy bieg). Jeśli się nie pojawia wina panelu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » śr paź 28, 2015 17:44

bezpiecznik nr 5 sprawny ten bezpiecznik jest w bezpiecznikach ? bo nie wiem który to dokładnie . jak wyciągnąć ten panel ? może coś w pokrętle się przestawiło i dlatego nie ma prądu ani dmuchawa nie działa .



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » czw paź 29, 2015 18:17

wyciągając ten plastik (patrz 1 foto )

Obrazek

Wypadła taka blaszka wydaje mi sie ze z regulacji nawiewu

Obrazek

jeśli dobrze się orientuje to jest styk czyli jeśli poskładam do kupy to pokrętło to jest szansa że dmuchawa wróci do normy i jest cała że tak powiem i to jedynie ten styk wypadł z pokrętła co o tym sądzicie ???



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Qto » czw paź 29, 2015 20:45

skoro wypadło (to jest właśnie część odpowiadająca za włącznie poszczególnych biegów), to nie wróży nic dobrego...ale szansa zawsze jest. Wyciągnij panel i na spokojnie, na stole spróbuj go poskładać. Pewnie sam będziesz wstanie ocenić co tam się stało i czy konieczna będzie wymiana czy wystarczy poskładać



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » czw paź 29, 2015 23:17

Jutro rozkręcę całość tego sterowania dmuchawą(o ile znajdę czas ) i zobaczymy co z tego bd dam znać jak coś . ale wydaje mi sie że to jest winowajca całego zamieszania bo coś mi się przypomina że pewnego razu podczas jazdy ciężko wchodziła mi regulacja z biegu 2 na 3 i coś wtedy jakby przeskoczyło ... i to może być właśnie to .



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » ndz lis 01, 2015 13:59

Niestety nie da się tego poskładać do kupy ... odpadł styk od pokrętła sterowania szybkością dmuchawy zamówiłem nowy panel innego wyjścia nie było po za tym masakra z dojściem do tego panelu pół auta trzeba rozebrać żeby to wyciągnąć



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: Dokers » pt lis 06, 2015 16:51

Kupiłem nowy panel sterowania nawiewem za 30 zl poskładałem i wszystko śmiga aż miło :D koszt naprawy niewielki ale trochę krwi mi to ustrojstwo napsuło :)



lukas63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:57
Lokalizacja: DOlny Śląsk

Re: Ogrzewanie / Dmuchawa Golf IV Awaria ?

Post autor: lukas63 » pt mar 09, 2018 20:44

Nie zakładając nowego tematu, bo mam podobną awarię. Panel sterowania można wyjąć tylko poprzez rozkręcenie schowka pasażera z przodu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości