Samopozimowanie xenonów- problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Fastener » czw paź 15, 2015 15:02

Witam mam problem z moimi xenonami a raczej ich samopoziomowaniem... Lewa lampa świeci tak jak trzeba zaś prawa bardzo wysoko ( przy tym ustawieniu wszystkich raże ). Przedni czujnik pokazuje wartość w vagu 0,7 V zaś tylny czujnik pokazuje wartość 4,7 V ( ? ) przy tym otrzymuje błąd informujący o tym, że tylny czujnik ma za wysoką wartość. Dzisiaj go rozebrałem z mocowania do tylnej belki i po kręceniu ręką analogicznie do pracy zawieszenia auta otrzymywałem w vagu wartości 4,3 - 4,7 V.
Wydaje mi się, że coś jest z nim nie tak bo wartości powinny oscylować od 0 - do 4,7 V...
Druga sprawa to przy teście silniczków lamp lewa soczewka opuszcza się i podnosi zaś prawa stoi w miejscu. Podejrzewam spalony silniczek regulacji reflektora lampy prawej. Jak go wymienić ? Ręczne ustawianie prawej lampy nie działa bo śruba regulująca jest przerwana. Jak ustawić prawą lampę niżej ?
Proszę o pomoc.

Edit : dzisiaj dobrałem się do prawej lampy niestety silniczek od regulacji nie działa wydaje mi się że aby wymienić go należy rozkleić lampe.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Haki » pn paź 19, 2015 18:54

Nic nie musisz rozklejać ... przecież silniczek masz na zewnątrz obudowy lampy ...
Abyś miał do tego najlepszy dostęp - możesz pokusić się o demontaż całej lampy ... co wiąże się z wywaleniem przodu autka


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Andrzej4286 » wt paź 20, 2015 20:46

Haki, silniczki w zwykłej lampie sa łatwo wyjmowalne w lampie xenonowej są inaczej montowane.Fastener, da rade bez rozklejania, tylko trzeba odpowiednio się zabrać do tego musisz odkręcić mocowanie silniczka, pchnąć odbłyśnik w stronę szkła i manewrować silniczkiem i wyciągniesz ja wyjmowałem kilka razy bez rozklejania lampy wiec da rade :bigok:


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Fastener » śr paź 21, 2015 11:29

Dzięki za informacje i pomoc w międzyczasie dowiedziałem się o tym zabiegu od innego kolegi z forum. Dzisiaj spróbuje go wyciągnąć. A co powiecie o tym tylnym czujniku poziomowania świateł ? Dlaczego przyjmuje zbyt wysokie wartości ? uszkodzenie ?



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Andrzej4286 » śr paź 21, 2015 20:26

Fastener, A masz obniżone zawieszenie ?? błędy w sterowniku poziomowania występują jakieś ??


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Fastener » czw paź 22, 2015 21:16

Udało mi się wyciągnąć ten silniczek w sposób tzw. ,, na hama '' tak jak pisałeś Andrzej4286. Zawieszenie mam oryginalne GTI - 20mm, wiesz co nawet jak tym czujnikiem ruszałem w całym zakresie to pokazywał napięcie od 4,3 - 4,7V czyli tak jakby tam w czujniku było coś zepsute... postaram się wymienić ten silniczek lampy potem wezmę się za ten czujnik bo ludzie migają mi światłami a ja ich rażę prawą lampą...



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Fastener » ndz lis 01, 2015 23:28

Witam silniczek wymieniony na nowy jednak dalej nie działa ... jaka może być tego przyczyna ? w teście silniczków w vagu poziomuje mi tylko lewą lampę. Błędy w sterowniku tylko na temat nie ustawionych lamp.



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Andrzej4286 » ndz lis 01, 2015 23:40

Fastener, a na 100% kopiłeś sprawny silniczek nowy czy uzywke bo spotkałem sie już ze niby sprawny okazywał sie tak samo wadliwy jak stary.


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Samopozimowanie xenonów- problem

Post autor: Fastener » pn lis 02, 2015 11:50

Silniczek był nowy nawet go nie sprawdzałem, bo uznałem, że będzie działał ( tutaj mój błąd ). Może, żeby go nie wyciągać znowu to da się podłączyć prawą lampę pod lewą wtyczkę lampy ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości