Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemekb6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2014 23:27

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: przemekb6 » czw paź 23, 2014 10:30

Witam, wiem że nie do końca znajduje się na dobrym forum ale szukałem informacji odnośnie tego typu modyfikacji i do tej pory nie mogę znaleźć kogoś kto by mi pomógł. Mianowicie, wpadłem na pomysł wsadzenia silnika do budy(b6) która u mnie już trochę zalegała a była z zatartym silnikiem 1.6fsi, wybór padł właśnie na 1.8 turbo auq, długo nie myśląc pojechałem po silnik, swap jest już zrobiony i wszystko od strony mechanicznej ogarnąłem, trochę problemów było z półośkami... ale to już też ogarnięte, no i pozostała kwestia elektryki... i tu jest pies pogrzebany, miał to zrobić elektryk który z reguły zajmuje sie takimi sprawami ale trudno się do niego dostać :rozpacz: , więc postanowiłem sam się za to zabrać . Pytanie mam Takie czy ktoś tu z forum byłby w stanie mi z tym pomóc ? chociaż samo odpalenie silnika i sprawdzenie czy dobrze działa ? wiązka silnika jest komp też posiadam też stacyjkę kluczyk i zegary od samochodu z którego wyciągałem swap.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: jeryk10 » pt paź 24, 2014 20:31

Przeczytaj mój podpis .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Belol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 20, 2009 19:31
Lokalizacja: Poznań

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: Belol » sob sty 10, 2015 18:08

Witam! Jak Ci wyszedł swap? Auto pali? Zastanawiam się nad zakupem B6 ale wlasnie o silnikach montowanych w tym aucie są różne opinie, głównie złe... a 1.8 20VT jest super :D mysle o takim swapie...warto?


Na rozstaju dróg... redukcja i but!!

przemekb6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2014 23:27

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: przemekb6 » wt lut 03, 2015 20:14

Witam, odnośnie swapa... pomysł był bombowy do puki nie zaczęły sie problemy z elektryką, ale o tym później. Ogólnie swap od strony mechanicznej przebiegał sprawnie, łapy silnika masowały łapa skrzyni też, lecz musiałem zrobić adapter przesuwający skrzynię do przodu o 4 cm, chcesz to zrobię Ci zdjęcie jak to wygląda, ponieważ silnik stał krzywo. Odnośnie półosi jedna pasowała bez problemu (prawa) z lewą był problem ponieważ okazała się za krótka, ale po dorobieniu dystansu z problem został rozwiązany nadmienię ze półosie i skrzynia jest z 1.8t. trochę zabawy było z podłączeniem klimy (spawanie rurek z dobrymi końcówkami itp) oraz z podłączeniem cieczy chłodzącej. Porobię zdjęcia i zamieszczę je tutaj. Najmniej problemu było chyba z tłumikiem bo jak wiadomo turbo jest z tyłu kupiłem dwa kolanka złącze elastyczne i dwie godziny pasowania i tłumik gotowy. Niestety w międzyczasie realizuję drugi projekt Mazda rx8 z silnikiem sr20det, więc Passat rozwleka się w czasie ale aktualnie przy nim dłubię. z Intercoolerem też nie było większych problemów aczkolwiek zastanawiam się nad jakimś większym centralnie z przodu. Teraz jest tak jak w Leonie przy prawym kole. Teraz odnośnie elektryki... Pytałem tu i tam i dzięki Panu powyżej który dał mi kontakt do innego Pana który w Koninie zajmuje się swapowaniem elektryki Vag'ów jest promyk nadziei że Passat ożyje mam taką nadzieję gdyż w głowie powoli świta mi pomysł zrobienia go na 4x4 i jakieś większe turbo, ale czas pokaże jak to będzie. Teraz dla mnie najważniejsze zawieźć go do Konina najszybciej jak mogę i czekać na dobre wieści o dopaleniu ; ) W razie jakichś pytań pisz na PW ;)



Awatar użytkownika
Belol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 20, 2009 19:31
Lokalizacja: Poznań

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: Belol » śr lut 04, 2015 00:06

Genowefa Garage ? :)) on to wszystko ogarnie :D polowa grubych swapow wyszlo spod Krzysztofa reki.


Na rozstaju dróg... redukcja i but!!

przemekb6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2014 23:27

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: przemekb6 » śr lut 04, 2015 01:27

dokładnie tak ; ) ale powiedział że samochód mechanicznie musi być skończony, wiec zostało mi jeszcze kilka dupereli większe hamulce przód odpowietrzyć układ i sprzęgło, tarcze i klocki nowe, no i do końca poskładać wnętrze ; ) mam nadzieję że max w tydzień się z tym uwinę i będę mógł zawieźć do nich paska ; )



Awatar użytkownika
Belol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 20, 2009 19:31
Lokalizacja: Poznań

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: Belol » śr lut 04, 2015 01:56

Pochwal sie, jakieś foty albo filmiki jak juz swap będzie skończony ;) pozdrawiam


Na rozstaju dróg... redukcja i but!!

Awatar użytkownika
Zi0lek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 19, 2007 02:03
Lokalizacja: SkArLaNd
Kontakt:

Swap 1.8 turbo auq Do Passat b6 problem z elektryka.

Post autor: Zi0lek » pt lis 17, 2017 00:53

Witam kupiłem kompletnego swapa od audi tt 1.8t 180 oznaczenie ARY 2002r do golfa 1 cabrio 91r
z cała wiazka auta zegary pedał komputer immo bo nie za bardzo wiedziałem co mi sie przyda i pytanie czy masz możliwość Przerobić taka wiązkę i jakie koszta albo jakiegoś gotowca a jeśli tak to w jakiej cenie ?
A i w sumie najważniejsze w mk1 jest skrzynka bezpieczników z golfa 2 bo wcześniej był g60 a później 1Z
Czekam na info pozdrawiam


Ziolek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości