Brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy ABF

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

Brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy ABF

Post autor: Lexyy » śr sie 13, 2014 18:30

Witam, nie mam drugiego biegu wentylatora, czujnik w chłodnicy ma 3 pinowy, gdy go zwieram jest tylko jeden chyba wolniejszy bieg, drugiego brak, wentylator na krotko z aku ma dwa biegi sprawne, przejścia miedzy kablami ok, zauważyłem ze ten drugi pin w kostce chłodnicy idzie do sterowników wentylatora 357 919 506( wymieniony na inny używany), ma ktoś może jakiś pomysł dlaczego po zwarciu w kostce jest tylko jeden bieg, pacjent to Seat Ibiza Cupra 2,0 16V ABF.
Posiada on tez czujnik 357919369E nie wiem jak go sprawdzić czy jest ok, na dwóch pinach jest przejście cały czas, dodam ze klima nie dział bo skończył się czynnik, prosze o jakies sugestie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy ABF

Post autor: Paweł Marek » pt sie 15, 2014 16:15

Lexyy, drugi ma zadziałać na zapłonie, tak sprawdzałeś?, bez zapłonu sterownik go nie załączy. Bezpiecznik na sterowniku się nie przepala? Nie widzę innej możliwości tylko usterka na okablowaniu jeśli włącznik, sterownik i jego bezpiecznik są sprawne i na zapłonie II bieg nie działa , nie działająca klima nie powinna mieć na to wpływu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

Brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy ABF

Post autor: Lexyy » pt sie 15, 2014 16:29

Wentylator sprawny są 3biegi, sprawdzałem wypinjać wtyczkę przy sterowniku, przejście między wtyczką przy chłodnicy na 3 piny jest, jeden na wentylator, drugi na mała wtyczkę przy sterowniku wentylatora, problem jeszcze w tym że wskazówka od temperatury podchodzi pod czerwone pole i dopiero wtedy włącza się wentylator na pierwszy bieg, termowlacznik nowy, na starym to samo, a i po sprawdzeniu to brakuje drugiego biegu wentylatora, termostat też świeży wahler 84'



Awatar użytkownika
macpat1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 12, 2007 00:27
Lokalizacja: woj pom
Kontakt:

Re: Brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy ABF

Post autor: macpat1 » ndz sty 14, 2024 11:13

Witam . Udało się rozwiązać problem ? , mam tak po swapie ...


macpat1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości