[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DuuuGi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 09, 2014 02:18

[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: DuuuGi » pn sie 11, 2014 23:04

Witam!
Walcze juz od dluzszego czasu z moim MK4. Wiem ze problem byl opisywany juz na forum ale nie udalo mi sie znalesc nic co moglo by mi pomoc.
Problem z moim Golfem zaczyna sie rano lub po dluzszym postoju. Wlaczam zaplon i na zegarach mam napis STOP, bremsen fehler i betriebsanleitung. Po przejechaniu ok 10 km i zgaszeniu auta komputer wraca do normy. Pojechalem z tym podpiac go pod vaga. Bledy zczytano i usunieto ale problem nie zniknal.
Podejzewalem tasme pod kierownica ( czujnik kata skretu n95) ale okazala sie sprawna. Sprawdzalem masy w aucie, bezpieczniki, piny przy pompie absu i wszystko co przyszlo mi do glowy.
Jedyna zmiana wynikla przy rozlaczeniu z lewej strony czujnika zuzycia klockow hamulcowych i na komputerze nie pojawial sie napis STOP. Wkoncu moglem sprawdzic zuzycie paliwa czego wczesniej nie dalo sie osiagnac. Mechanicy powiedzieli zebym zmienil cala pompe absu ale to kosztuje 500 zl. Mam pompe bosha i troche mi sie nie chce wierzyc zeby ona nawalala. Sprawdzalem przy niej piny styki i kable oraz czujnik poziomu plynu hamulcowego. Wszystko ok.
Prosze o pomoc jak to jeszcze ugrysc bo juz powoli nie mam pomyslow.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: władek111 » wt sie 12, 2014 08:03

A jakie miałeś dokładnie błędy na komputerze bo na oko może być wiele rzeczy



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: grg474 » wt sie 12, 2014 22:07

DuuuGi pisze:Sprawdzalem masy w aucie
sprawdź tą pod akumulatorem - tam jest dokręcona masa dla pompy abs


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

DuuuGi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 09, 2014 02:18

[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: DuuuGi » pt sie 15, 2014 12:17

Stwierdzono blad sterownika pompy Abs i cala ta czesc nalezy wymienic



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

[mk4] Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: edzio » ndz sie 17, 2014 09:37

błąd sterownika ,czy błąd pompy ?,bo to bardzo ważne. :bajer:



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

[mk4] Re: Bremsen fehler, kontrolki abs esp STOP

Post autor: Poope » śr paź 31, 2018 11:05

U mnie dwukrotnie miałem takie ostrzeżenie, za każdym razem gdy akumulator był bliski wyładowania. Po przejechaniu iluś tam km, po zagaszeniu i ponownym włączeniu zapłonu wszystko wracało do normy. Może zbyt niskie napięcie nie może sterować układem ABS stąd takie ostrzeżenie.
Ale nie jestem pewny. Bo po uruchomieniu i przejechaniu np. 1 km wciąż to ostrzeżenie jest mimo, że akumulator dostaje prąd ładowania. - No, ale jest taka możliwość, że sterownik ABS potrafi sprawdzić czy akumulator jest dostatecznie podładowany.
To ciągle pytania które sobie zadaję i jeśli jeszcze raz to się powtórzy przy takich samych okolicznościach, będę miał dopiero pewność.


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości