kilka elektrycznych błędów...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

kilka elektrycznych błędów...

Post autor: Fastener » śr paź 30, 2013 19:30

Witam mam problem z paroma rzeczami w moim golfie: 10) z xenonami dokładnie jednym ( prawym ) otóż nie świeci, czasami za którymś razem załapie ... lewy zawsze ładnie świeci zaś prawy przeważnie nie. Wymieniłem żarniki na oryginalne Philipsa bo wcześniej ktoś jeździł na Hidach... po sprawdzeniu właśnie prawy był wypalony wymieniłem całą parę. Przetwornice zamieniałem miejscami oraz w bezpiecznikach świateł mijania mam bezpiecznik 10A i 15A zmieniałem je także miejscami i nic. Co by było przyczyną takiej sprawy ?
2) nie świecą mi kopertówki drzwi przednich prawych i lewych także standardowo lampka w podsufitce i kontrolka otwarcia drzwi... z tylnymi jest ok bo po otwarciu lampka w podsufitce świeci i na liczniku kontrolka również się zapala. Czasami jednak kopertówka drzwi prawych przednich się oświeci tak jakby coś nie łączyło ... Co by było przyczyną mikrostyk zimne luty ? Dodam, że czerwona dioda normalnie miga po zamknięciu drzwi i nie dzieją się różne dziwne rzeczy jak włączający się alarm czy coś w tym stylu.

3) Świeci mi kontrolka poduszek dokładnie przez błąd: 1 Fault Found:
01588 - Igniter for Head-Airbag: Drivers Side (N251)
32-10 - Resistance too High - Intermittent
po skasowaniu błąd znika, jednak po jakimś czasie znowu wyskakuje ten sam razem z kontrolką poduch. Vag wskazuje na zapłonnik w zagłówku po stronie kierowcy o co chodzi ?

4) nie grzeje przedni fotel kierowcy, fotel pasażera grzeje jakie mogłyby być tego przeczyny ?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

kilka elektrycznych błędów...

Post autor: Jarek_NS » czw paź 31, 2013 10:27

Co do Xenonu to pewnie masz uszkodzony starter.

Co do kopertówek i lampki to było milion razy omawiane. Mikrostyki w zamkach albo zimne luty.

Co do Poduszki to pewnie masz zaśniedziałe styki w kostce pod fotelem. Lub kostce w fotelu przy poduszce.

Co do fotela to może być pierdoła, typu przerwa w macie grzewczej lub przy termistorze, trzeba sprawdzić czy jest obwód w macie jak jest to pewnie termistor.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

kilka elektrycznych błędów...

Post autor: hayperekpo » czw paź 31, 2013 11:23

Fastener pisze:3) Świeci mi kontrolka poduszek dokładnie przez błąd: 1 Fault Found:
01588 - Igniter for Head-Airbag: Drivers Side (N251)
32-10 - Resistance too High - Intermittent
po skasowaniu błąd znika, jednak po jakimś czasie znowu wyskakuje ten sam razem z kontrolką poduch. Vag wskazuje na zapłonnik w zagłówku po stronie kierowcy o co chodzi ?

4) nie grzeje przedni fotel kierowcy, fotel pasażera grzeje jakie mogłyby być tego przeczyny ?
Zerknąłbym pod fotel kierowcy, czy przypadkiem ktoś nie pokiereszował/pozrywał wtyczek. Coś za dużo rzeczy w tym fotelu nie działa :-)


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: kilka elektrycznych błędów...

Post autor: cinek2004 » czw paź 31, 2013 11:33

Przecież tu mowa o kurtynie bocznej. Sprawdź styki we wtyczce.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

kilka elektrycznych błędów...

Post autor: Shmatan » czw paź 31, 2013 17:01

Fastener pisze:wcześniej ktoś jeździł na Hidach
HID - lampa wyładowcza - potocznie ksenon. To coś masz teraz to też lampy wyładowcze czyli HID'y



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

kilka elektrycznych błędów...

Post autor: Fastener » czw paź 31, 2013 19:26

Lampy mam ori Valeo żarniki philipsa które zakupiłem i przetwornice boscha bodajże też ori. Więc nie mam podróbek hidów. jednak dalej nie wiem dlaczego prawa lampa czasami nie startuje ? Starter ?



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kilka elektrycznych błędów...

Post autor: Jaceklo » czw kwie 19, 2018 16:40

Fastener pisze:
śr paź 30, 2013 19:30
3) Świeci mi kontrolka poduszek dokładnie przez błąd: 1 Fault Found:
01588 - Igniter for Head-Airbag: Drivers Side (N251)
32-10 - Resistance too High - Intermittent
po skasowaniu błąd znika, jednak po jakimś czasie znowu wyskakuje ten sam razem z kontrolką poduch. Vag wskazuje na zapłonnik w zagłówku po stronie kierowcy o co chodzi ?
Wiem, że post stary, ale jak widzę - problem na forum nie rozwiązany (a w polskim internecie nie znalazłem odpowiedzi na ten problem).
Może komuś mój przypadek pomoże:

W zeszłym tygodniu też mi wyskoczył błąd 01588 (zupełnie bez powodu - stałem na skrzyżowaniu, czekając aż zapali się zielone światło) - dotyczy on zbyt dużego oporu elektrycznego zapalnika lewej kurtyny powietrznej. Czyli zapewne przerwy w obwodzie.
Dotyczy wersji kombi (czy inne wersje występowały w ogóle z kurtynami?)
Dostałem się do podsufitki nad słupkiem D i rozbierałem wtyczki na różne sposoby - nic nie pomagało.
Dopiero na tej stronie (http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=282492) trafiłem na informację, że z tyłu samochodu jest jeszcze drugie charakterystyczne żółte złącze airbaga - bardziej narażone na wilgoć - przy tylnej lampie. Można dostać się do niego od schowka w bagażniku (tak jak przy wymianie żarówek w lampach).
W moim przypadku rozpięcie wtyczki i spryskaniem preparatem typu KONTAKT rozwiązało problem :)


Jakbym wiedział o istnienie tej wtyczki, to diagnoza problemu, rozwiązanie i skasowanie błędu zajęłoby mniej niż kwadrans.


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości