kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Alvargo » pt sie 30, 2013 17:33

Witajcie. Od razu do rzeczy

Bolid to GOLF 4 SILNIK AHF 1,9TDI rocznik 98

przyjechalem do pracy jak zwykle. po 8 h wsiadam i golf nie chce odpalic. Kontrolki mrugaja cos cyka i tak w kolko. Po wyjeciu kluczyka obrotomierz i predkosciomierz delikatnie drgaja jednoczesnie jakies 2 sek. Jak wciskam pedal hamulca lub migacz ktorykolwiek to tez gasnie cala deska rozdzielcza i tez drgaja obrotomierz i predkosciomierz. Kilka razy wsadzam kluczyk i mrugaja nadal. Odkrecam klemy czekam pare sek podalaczam. Dalej to samo. Zrezygnowany dzwonie do taty zeby przyjechal i mnie odholowal.

Wypychamy auto, trzeba bylo sie omachac kierownica zeby go wziasc na wprost. Hak zapiety lina zapieta, chce wlaczyc swiatla, przekrecam pokretlo od swiatel i wlacza sie radio. Przekrecam kluczyk a tu kontrolki znikaja i normalnie udaje sie uruchomic auto. No to jade do domu.

Dzisiaj rano w piatek jade z corka do dentysty pali bez problemu. Wracam czekam ok 2h i chce jechac do pracy a on to samo czyli kontrolki gasna i nie chce odpalic.

Krece wlacznikiem od swiatel bo wczesniej pomogl ale tym razem nic.

No i nie wiem co sie dzieje prosze o pomoc.

Moim zdaniem gdzies jest jakies przebicie, wtedy przed praca bylo we wlaczniku teraz juz nie wiem gdzie jest nie jestem elektrykiem.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Fastener » pt sie 30, 2013 21:18

A mi się wydaje, że masz coś z akumulatorem bądź jego okablowaniem. Jeśli deska rozdzielcza tak dziwnie miga to tylko i wyłącznie zbyt niski poziom napięcia na akumulatorze.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: peppa_814 » pt sie 30, 2013 21:21

Ja bym sprawdził alternator, bezpieczniki na aku i masę przy nim. Powinna być w okolicach mocowania aku.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: wojtas46 » sob sie 31, 2013 07:56

Alvargo, jak koledzy wyżej piszą , podmień aku na inny i sprawdż czy pomogło . moim zdaniem w którejś celi aku masz zwarcie i pewnie trzeba go będzie wymienić



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Re: kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Alvargo » sob sie 31, 2013 14:26

Akumulator sprawny, wszystko dziala naprawilem wczoraj.

ALE ZA JAKIS CZAS MOZE SIE ZDARZYC ZE ZNOWU SIE SYTUACJA POWTORZY JAK POPRZEDNIM RAZEM.

Wczoraj jak przyjechalem z pracy innym autem o 23 to znow pokrecilem swiatlami i manetka od kierunkowskazow i sie naprawilo i do dzisiaj pali jak trzeba,

WCZORAJ OTWIERAJAC DRZWI MIGALA KONTROLKA OD ALARMU PRZEKRECAJAC KLUCZYK SLYSZALEM KLIKANIE W OKOLICY POD KIEROWNICA. SADZE ZE JEST JAKIES ZWARCIE PRZY PRZEKAZNIKACH. DZISIAJ JAK TATA MI PRZYWIEZIE TORXY ZAJRZE TAM I ZOBACZE TYLKO NIE WIEM KTORY SPRAWDZAC PRZEKAZNIK. JAK NA ZLOSC DZIALA WSZYSTKO I NIE SLYCHAC JUZ TEGO KLIKANIA.

WIECIE MOZE KTORY TEN PRZEKAZNIK MOGLBY BYC JAKIS ZIMNY LUT CZY COS W TYM STYLU?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Qto » sob sie 31, 2013 18:54

jak dla mnie problem z masą...

PS edytuj post wyżej i napisz go normalnie - BEZ CAPSLOCKA



Awatar użytkownika
VW krzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: VW krzychu » ndz wrz 01, 2013 14:11

Lub bardzo banalna przyczyna jaką mogą być brudne klemy akumulatora.
Oczyść dokładnie, nasmaruj, a nie szukaj problemu.
Kiedy ostatnio czyściłeś i konserwowałeś klemy?


DigiTech Katowice-> PROMOCJA na CHIPTUNING

autoelektronika, diagnostyka, chiptuning, hamownia obciążeniowa, DPF/FAP deaktywacja

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Re: kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Alvargo » pn wrz 02, 2013 21:02

klemy niedawno czyscilem i bolce na akumulatorze tez

dzisiaj mi sie to znowy stalo po 2 dniach dobrego odpalania

Przy rozebranym pod kierownica miejscu mialem dostep do przekaznikow, cos klikalo ale nie dalem rady obczaic ktory to przekaznik.

Wiec poszedlem od razu poruszac kabelkiem od masy pod akumulatorem jak pisaliscie i od razu pomoglo wiec to jest to raczej. Jutro odkrecam aku pokrywe plastikowa i czyszcze tam jak ta lala i dokrece to na mase znaczy dobrze.

Dzieki za porady, przydaly sie, za jakis czas napisze co i jak czy to faktycznie to

DZIEKI @LL!!!!!! :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

kontrolki migaja nie chce odpalic, obrotomierz drga

Post autor: Qto » pn wrz 02, 2013 21:27

Alvargo pisze:za jakis czas napisze co i jak czy to faktycznie to
na pewno słaba masa...umiejscowienie problemu może być różne, ale jak piszesz że ruszanie przewodem od aku ma wpływ to masz przyczynę. Punkt masowy pod aku często jest przeżarty.

Przypomnę jeszcze... edytuj swój poprzedni post - na forum nie piszemy capslockiem :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości