Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Pawlo_j23 » czw cze 20, 2013 23:10

Witam, dzisiaj stwierdziłem, że sprzedam moją dwójeczkę komuś kto będzie miał dla niej więcej czasu ale tak sobie myślę, że może warto poświęcić jeszcze trochę czasu i zreperować czerwoną strzałę.
Od jakiegoś czasu mam problem z obrotami na benzynie i z przełączaniem na gaz przy rozgrzanym silniku. Na zimnym odpala na benzynie wzorowo, przełącza się na gaz i jest cacy. Po rozgrzaniu i zgaszeniu slinika na benzynie już praktycznie nie da się jechać, szarpie, dusi się i przerywa, na gazie nie załapuje. Po odczekaniu godziny dwóch wszystko wraca do normy.. stawiał bym na czujnik halla lub cewkę ale raczej czujnik. Jest jeszcze opcja że czujnik położenia wału ale.. nie widzę go nigdzie w etce i internecie :P Chyba dopiero w ABSie w trójce takowy jest ?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: agrala » pt cze 21, 2013 08:18

Masz tu czujnik tylko w aparacie zaplonowym.
Gdybys nie gasil to bedzie chodzil dobrze?



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Pawlo_j23 » pt cze 21, 2013 18:20

DOkładnie, chodzi na gazie dopóki go nie zgaszę... czasem zdarzy się że załapuje i chodzi znów do zgaszenia lub ostygnięcia.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: agrala » sob cze 22, 2013 07:34

Wiec moim zdanim to nie hall.
Jest iskra jak nie chce zapalic?
Jakamasz rezystancje niebieskiego czujnika jak sie nagrzeje silnik?



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Pawlo_j23 » sob cze 22, 2013 14:12

A szczerze nie sprawdzałem, w zeszłym roku go wymieniałem ale na jakiś tani zamiennik więc mógł paść. Ale żeby tak dusił się na gazie przez czujnik temp ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Paweł Marek » sob cze 22, 2013 15:30

prawie niema znaczenia ten czujnik dla pracy na gazie ( z wyjątkiem podniesienia obrotów na zimnym silniku) , poszukaj o resecie ECU, dziurawej podstawie wtrsku, uszkodzonym TPS


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.


Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Pawlo_j23 » pn cze 24, 2013 15:47

Wina nie leży po stronie aparatu i niebieskiego czujnika.
Sprawdze jeszcze jakie kody błyskowe pokaże.



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: Pawlo_j23 » pt cze 28, 2013 11:16

Dzisiaj wypuściłem troszkę syfu z parownika i przelutowałem przewody na kostce od niebieskiego czujnika. Golf nawet gorący bez problemu przełącza się na gaz. Ciekawe czy w upał też tak będzie :)


Dla potomności, winny był zawór na parowniku. Po nagrzaniu nie dawał dostatecznej ilości gazu.



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Re: Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: djluki4 » ndz lip 23, 2023 21:39

Podepnę się pod temat bo nie będę zakładał nowego mam problem z golfem mk2 1300 pój. 88 rok.Jak jadę dłuższą trasę i się zagrzeje i stanę to na wolnych zgaśnie i nie idzie go zapalić.Jak postoi jakiś czas to zapali od strzała czy są to objawy uszkodzonego czujnika halla? Jak go grzeje na postoju to chodzi normalnie tylko jak przyjadę po dłuższym przejechaniu takie cuda.Jest jakaś mozliwosc sprawdzenia tego?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Re: Gdybanie, czujnik halla golf II 1.8 RP ??

Post autor: iNitiaL » ndz lip 30, 2023 22:28

Tak, może tak być. Miałem kiedyś dokładnie taką awarię w 1.3 NZ. Sprawdzenie w taki sposób, że sobie zaznaczasz kreskami jak masz ustawiony aparat zapłonowy (bo ruszenie go zmieni kąt wyprzedzenia zapłonu) i sprawdzasz na innym, działającym, który już nie tak łatwo będzie identycznie ustawić. Ale można ustawić mniej więcej żeby chodził w mniej więcej tym samym miejscu. Finalnie, lampa do ustawiania zapłonu też majątek nie kosztuje, ale jest zabawa z tym i trzeba poczytać jak to zrobić poprawnie.

Jeżeli aparat zapłonowy jest uszkodzony, możesz go zregenerwoać / oddać do zregenerowania. Nie wiem jak teraz do tego modelu (1.3 NZ) ale były dostępne same czujniki do kupienia ;)


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości