Tempomat - nie mogę aktywować

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: kiss » wt kwie 16, 2013 16:15

Podłączyłem do swojego auta ori tempomat wg instrukcji i nie mogę go aktywować. Wpisuję w ENGINE -> LOGIN -> 11463 -> OK
tempomat nie działa :/



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: cinek2004 » wt kwie 16, 2013 16:28

Znaczy ze zle podlaczony.
Sprawdz w blokach pomiarowych czy jest jakas reakcja na przyciski.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: kiss » wt kwie 16, 2013 16:35

podłączałem wg tej instr: http://firma.rakoczy.dle.interia.pl/tem ... torial.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
w grupie 006 w 3 kolumnie tam gdzie powinno wyświetlać sześć cyfr u mnie wyświetla 0,0%, nie widze zadnej reakcji na przyciski :/

EDIT:
no dobra, już wszystko działa :okej:
nie wiem, czy taśma pod kierownicą może mieć coś do tempomatu? zdjąłem kierownicę, taśmę żeby sprawdzić połączenie w manetce, sprawdziłem w skrzynce bezpieczników. niby było wszystko dobrze, przejechałem się i tempomat już działał prawidłowo
ale gdzie sprawdzić reakcję przycisków na vagu to nadal nie wiem?



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: Mario83 » śr kwie 17, 2013 20:47

tdi ma grupe 006, jak mozesz wklej skreena co tam u Ciebie jest w niej...


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: uciu_85 » ndz maja 05, 2013 21:25

Witam!
Podłączyłem tempomat wg. instrukcji z tego tematu.
Niestety nie działa. Miałem ori wiązkę i manetkę, po podłączeniu wszystkiego i próby aktywacji vagiem zero reakcji. W grupie 006 brak reakcji na przyciski w manetce.
Na sprzęgło i hamulec vag reaguje. Teraz tak, piny 7 i 4 w manetce istnieją, przewody mają kolor czarny, ale już na wyjściu czyli druga strona wiązki ta która idzie do kostki w podszybiu z czarnej izolacji wychodzi tylko jeden przewód koloru czarnego. Czyli jest to albo pin 4 z manetki albo 7. O co chodzi? Czy zostały one już połączone ze sobą w wiązce? Myślę że prawdopodobnie to jest powodem że tempomat nie działa. Proszę o jakąś pomoc.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: Mario83 » ndz maja 05, 2013 21:58

Napewno to nie jest powodem ze nie dziala. 4 i 7 pin w wtyczce to jeden i ten sam przewod, dlatego z drugiej strony jest jeden czarny. Zasilania dobrze podpiales?? Bo wygladalo by ze zasilanie nie jest podpiete. W grupie 006 jak dasz suwakiem na ON to ostatnie okienko jest na 1.0 ??


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: uciu_85 » ndz maja 05, 2013 22:16

Ok sprawdze zasilanie czy dobrze podpiąłem pod bezpiecznik nr 5. Z tego co pamiętam to nie było żadnej reakcji manetki w grupie 006



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: Shmatan » pn maja 06, 2013 09:02

najlepiej sprawdź przejście między wtyczką tempo a końcami kabli multimetrem - jeżeli tam będzie błąd to wiązka do naprawy/wymiany. Jeżeli tam będzie git, to sprawdź czy jest reakcja na multimetrze przy przełączaniu manetki



uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: uciu_85 » sob maja 11, 2013 20:15

Tempomat ogarnięty. Tak jak pisałem wcześniej przyciski w manetce w ogóle nie reagowały w grupie 006 w vagu. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie połączenia i okazało się, że kabelek który szedł do bezpiecznika nr 5 się zerwał i nie było zasilania. Także czarny kabelek w skrzynce w podszybiu również nie łączył. Teraz wszystko gra, kontrolka na zegarach świeci po przesunięciu na manetce w pozycję ON, vag wykrywa wszystkie przyciski. Zrobiłem testy na drodze i jest wszystko jak należy. Pozdro



Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: hutnik » czw cze 06, 2013 13:22

założyłem tempomat nowy ori oraz nową ori wiązkę, wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją włączyłem kontrolki i już bez aktywacji kontrolka tempomaptu się zaświeciła po włączeniu ON na tempomacie, ale aktywowałem vagiem engine > login > kod 11463 > OK
zrobiłem jazdę próbną i po puszczeniu gazu auto zwalnia... (dodam że przewody do czarej kostki wsunołem tak na próbe bez lutowania żeby zobaczyć czy będzie ok)
sprawdziłem vagiem grupe 006 i tam nie mam tak jak powinno być w kolumnie zera 000000 mam 000 czujniki sprzęgła,hamulca, położenie padała gazu w % i na końcu kolumna 0.0 ale jak włącze tempomat zmienia się na 1.0, chciałem sprawdzić przyciski tempomatu tyle że niema tej kolumny z sześcioma zerami w grupe 006....

sprawdziłem grupy i grupa 022 też obsługuje tempomat i w tej grupie jest kolumna z sześcioma zerami w którym zera zamieniają się na jedynki po przyciskaniu hamulca sprzęgła i przycisków tempomatu, jeden przycisk RES + od przyspieszania nie działał poprawiłem kabelki w kostce czar-fiolet i działają wszystkie przyciski więc można tak to lutować i zobaczymy. teraz powinno działać?


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

czujkax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 20, 2015 13:42

Re: Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: czujkax » wt paź 20, 2015 14:07

Witam. Odkurzam temat gdyż mam podobny problem. otóż pacjent to passat b5 typ 3b 1.9 tdi z 99, problem z tempomatem polega na tym ze się nie włącza. Manetka już była zamontowana nie wiem czy org czy ktoś ja dokładał w każdym razie reaguje na przełączenie z off na on tyle ze u mnie na vagu nie pokazuje się ciąg cyfr tylko % w tym okienku dzięki temu nie mogłem sprawdzić wszystkich przycisków. Dodam ze reaguje także na przyciśnięcia pedałów gazu sprzęgła i hamulca poprawnie.

Ręce juz opadły może wy pomożecie Dzięki .



loudnes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 18, 2014 22:49
Lokalizacja: Konin

Tempomat - nie mogę aktywować

Post autor: loudnes » czw paź 22, 2015 11:26

Witam. Jestem posiadaczem Golfa IV rok. 2002,silnik 1.4 oznaczenie BCA. Brak FIS brak MFA. Czy zamontuje w nim tempomat?? Ktoś może jest z moich okolic kto takie cuda montuje ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości