problem zładowaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » pn mar 18, 2013 20:53

mk II 91r 1,6 pn benzyna. Mam problem mianowicie wróciłem wczoraj z trasy zrobiłem 180 km .po powrocie do domu przez przypadek uruchomiłem wycieraczki i okazało się ze nie mam ładowania bo wycieraczki miały tempo żółwia . chociaż lampka mi nie migała ze nie ma ładowania . założyłem nowy pasek bo wcześniejszy został pocięty z dwóch stron po bokach o dziwo środek paska jak nowy i jest pisk paska mimo ze jest naciągnięty .Łożyska w alter wymienione koła pasowe również zostały wymienione po założeniu paska ładowanie 14,3 po przejechaniu kilku kilometrów pasek piszczy ale ładowanie jest ok nagle przestaje ładować .nie wiem co może być przyczyna regulator pompa wody wydaje się nie zatarta alter lekko się obraca .dodam ze cyrki zaczynaj się po przejechaniu około 1000 km .



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

problem zładowaniem

Post autor: muszkatobiasz » pn mar 18, 2013 21:52

problem może być z piszczeniem taki że następuje duży pobór prądu lub uszkodzony akumulator , regulator lub słaby kontakt na kablach na stykach



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » pn mar 18, 2013 22:28

z akumulatorem to bym sie zastanowił bo był nowy kupiony jezdził w innym samochodzie i było ok a ten problem pojawial mi sie duzo wczesnieuj juz



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

problem zładowaniem

Post autor: klintonMK2 » wt mar 19, 2013 00:55

miałem podobnie, ze auto jeździło i jeździło, a nagle gubiło ładowanie. okazało się że regulator powoli padał, wymieniłem go czyszcząc przy okazji jego styki (były zaśniedziałe) od wymiany spokój, ładowanie piękne, światła piękne w porównaniu do tego co było.
jakby akumulator był do wyrzucenia to byłoby tak jak miałem innym razem, czyli ładowanie w normie, wszystko super, robię autem 150km, przychodzę po 8 godzinach i auto nie pali ;) zmieniony na jakiś inny (pierwszy z brzegu z garażu, nie nowy) i odpala nawet po tygodniu stania (diesel)



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » wt mar 19, 2013 11:22

dzis miałem dostęp do miernika na uczelni i sprawdziłem jakie ładowanie 14.3 na właczonych swiatłach i jeszcze jak trzyma akumulator to wyszło bardzo dobre i siła rozruchy tez konkret takze juz nie wiem moze gdzies jest skoszony pasek i dlatego go tnie ale od wczoraj nic się nie dzieje ale musze to cos z tym zrobic bo strach jechac w dłuższa trasę



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: bandit_600 » wt mar 19, 2013 15:01

Sprawdź dobrze czy pasek klinowy jest odpowiednio mocno naciągnięty .



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » wt mar 19, 2013 15:31

pasek jest dobrze naciagniety ale nie chce go tez za mocno naciagnąć bo raz juz tak zrobiłem to poleciały mi łozyksa jeszcze spróbuje podkłądkami cos zrobic podobno od pradnicy malucha pasuja moze cos sie zmieni jak cos to napisze (ustawie koła w jednej lini jak sie najbardziej da )bo słyszałem ze pompa wody moze miec roznice w wałku czy tam w czyms i to koło od niej jest za blisko i dla tego ale nei wiem sprawdze



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

problem zładowaniem

Post autor: klintonMK2 » wt mar 19, 2013 15:36

a masz pasek dobrej szerokości? bo jak się nie mylę to są różne, chyba 9, 10, 11mm.. może masz za szeroki i dlatego Ci tnie boki i się ślizga czasem



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » wt mar 19, 2013 15:50

pasek mam 10 ale to samo działo sie na szerszym tak go zjadlo ze wpadl w koło i nawet nei napedzał alternatora



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: marek-lbn » czw mar 21, 2013 19:49

założyłem nowy pasek jak na razie jest dobrze . ładowanie dobre pasek nie piszczy ale zauważyłem ze boki paska to jak by się smażyły dodam fotki jak to wygląda obawiam się ze problem wróci .ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

problem zładowaniem

Post autor: Tomasz Bis » czw mar 21, 2013 23:19

Moim zdaniem powodem palenia paska trzeba szukać w kołach . Wszystkie powinny być w jednaj linii . Pasek powinien być odpowiednio napięty , sprawne łożyska są na to przygotowane :grin: . Pasek klinowy , jak nazwa wskazuje klinuje się w kole pasowym , więc dół paska nie powinien wykazywać śladów zużycia . Szerokość paska powinna być taka aby pasek pracował całą swoją powierzchnią roboczą , dlatego w przypadku zużytych kół stosuje się szerszy (11,9 mm ) . Koła pasowe może być uszkodzone w taki sposób że ma różną szerokość kanału , więc pasek w jednym miejscu będzie głębiej w innym płycej w związku z tym skacze z powodu zmiany naciągu.
Zapasowy pasek mieści się w kole zapasowym , więc warto tam go włożyć , nawet stary . :bigok:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości