Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: grg474 » pn mar 18, 2013 19:59

mosfet pisze:We wszystkich tematach o uszkodzonych mikro włącznikach nie znalazłem info żeby przy tej sposobności uszkadzały się również elektryczne szyby.
sprawdź bezpieczniki 37, 38, 14, 5, 6 - sprawdzenie ma polegać na sprawdzeniu miernikiem czy po włączonej stacyjce masz tam prąd na obu pinach bezpiecznika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » czw mar 28, 2013 17:56

Bezpiecznik numer 14. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy. Dziś był pierwszy dzień kiedy można było na zewnątrz wytrzymać grzebiąc przy aucie więc zacząłem od ponownego sprawdzenia bezpieczników. O dziwo ostatnio sprawdzałem wszystkie bezpieczniki miernikiem i wszystkie wydały mi się sprawne, może dlatego, że przeglądałem wszystkie i byłem za mało skrupulatny i coś mi umknęło. Generalnie rzecz biorąc kupiłem już mikrowłączniki, w ASO kupiłem spinki tapicerskie bo założyłem, że część zerwę przy montażu, a tu na szczęście okazuje się, że wystarczyła zmiana bezpiecznika.
Nie wiedziałem w sumie, że obwód elektrycznych szyb jest na tym samym bezpieczniku co oświetlenie wnętrza. W każdym bądź razie dzięki za pomoc.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Damian3942 » wt lip 18, 2017 21:03

dobra koledzy a co jak nie działają szyby i nie działa zamykanie centralki i oświetlenie? po chwili się włącza i jest ok puki drzwi klapa są otwarte na dłużej? dodam że lampka w drzwiach dziwnie migota jak by ktoś "spawał" co może być przyczyną? zamki nowe kable spradzone moduł komforu przelutowany

błędy to?
nieznane położenie przełączników przekroczony czas oświetlenia błąd sporadyczny,
czasami wyskakuje problem z zamkiem lewy tył
dodam że jak nie działa oświetlenie jarzy kontrolka klapy a jak się otworzy drzwi to świeci mocno, brzęczyk działa jak należy nawet jak nie działa oświetlenie


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Qto » śr lip 19, 2017 08:16

Przyczyna problemu oświetlenia leży w komforcie - niestety nie wiem gdzie dokładnie...byl ostatnio poruszany ten problem kilka razy. U siebie przyczyny niecszukalem bo wymieniałem komfort. Popraw jeszcze raz luty.
Szyby to pewnie osobny problem



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Damian3942 » pn kwie 30, 2018 21:38

zamki nowe kable całe moduł przelutowany a problem powraca... co może być spotkał się ktoś? błąd na vag to nieznane położenie przełączników?


passat b5 115KM AZM 2003r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości