mijania a drogowe

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

mijania a drogowe

Post autor: hard87 » pn lut 18, 2013 20:08

witajcie, Koledzy mam takie małe zapytanie i od razu zaznaczam nie jestem zbyt dobrym elektrykiem :jezor: i wolałbym żeby moj problem został dobrze opisany mianowicie posiadam lampy H1+H1 w tym że mijania mam w soczewce a drogowe zwykłe, chodzi mi oto że chciałbym zrobić sobie taki "bajer" że przy wl. świateł drogowych nie gasły mi mijania bo aktualnie mi gasną czy można cos takiego zrobić??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mijania a drogowe

Post autor: Zico63b » pn lut 18, 2013 20:12

Tak, można. Szukamy "Zworka" lub "Reflektory Look4", np.:
http://www.golf3.pl/topics4/reflektory- ... 938778f2a3" onclick="window.open(this.href);return false;



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

mijania a drogowe

Post autor: ssarna1 » pn lut 18, 2013 22:01

Obrazek


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

mijania a drogowe

Post autor: hard87 » wt lut 19, 2013 19:42

Zico63b, no podziękował za twój opis dosyć obszerny:] ale przeczytany cały, doszedłem do wniosku że "zmostkuje" ten przekaźnik nr 10 bo kurcze niechce tam nic grzebać przy kostkach w stacyjce :jezor: :kac: , a co powiecie że zamiast tej blaszki bo nie wiem gdzie taką mialbym nabyć wsadziłbym przewód, zadziała to tak?:]



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mijania a drogowe

Post autor: Zico63b » wt lut 19, 2013 20:02

Zadziała, to znaczy zaświeci, NA CHWILĘ - później wypali styki w skrzynce. Tam płynie wszak ok. 10 amperów prądu! Styk musi być doskonały, inaczej zacznie się "spawarka" i wówczas :ass: bo dojścia do styków nie ma.
Rada jest na to taka: kupujemy DWA konektory "męskie", zwężamy lekko by tylko weszły i dolutowujemy, w ostateczności zagniatamy, na 5. centymetrowym kawałku przewodu 2,5mm i konektory wkładamy w określone pola skrzynki. Konektory można też użyć z jakiegoś "złomowanego" przewodu z samochodu czy serwisu do kawy (bo i one miewają takie konektory).
A już ideałem jest udać się do dekarza czy po naszemu (po Śląsku) "rynniorza" i niech z blachy mosiężnej czy miedzianej wytnie taką zworkę. Ile to roboty? "Minuta osiem"!!!
Popatrzmy uważnie: to nie musi być kształt "C", tylko Volkswagen tak ładnie zrobił, by jeszcze na to móc włożyć przekaźnik przeciwmgielnych. Koledze wystarczy prosty odcinek wąski na wymiar otworu w skrzynce.
Obrazek



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

mijania a drogowe

Post autor: ssarna1 » wt lut 19, 2013 20:21

O ile nie ma przeciwmgŁOWYCH, bo jeśli są to jest tam zworka, gniazdo nie jest puste i trzeba dać w kształcie "C"
ps. jeśli będziesz robił zworkę to zrób sobie konektory tak samo szerokie jak miejsca na nie, ta zworka jest ori z projektorów ale nie spełnia funkcji bo się wypina - wsuwki są za wąskie.


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

mijania a drogowe

Post autor: hard87 » wt lut 19, 2013 21:19

Zico63b, szkoda że mamy do siebie kawałek bo bym cię "wynają" na ta robotę hehe oczywiście 4 pak by poleciał bo widzisz nie chciałbym żeby moja perełka nie poszła z dymem. Dla Zico63b, i ssarna1, lecą + za fatygę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości