Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » wt maja 01, 2018 09:14

Odlacz zapalniczke w tunelu środkowym i zobacz czy coś się zmieni...nastepnie, jeśli jest manualna klima (czy też brak klimy), to wyciągnij żarówkę ze środkowego pokrętła. Jeśli żaden z tych testów nie przyniesie efektów, to mi pomysły się kończą.



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » wt maja 01, 2018 11:46

Nie pocieszyles mnie. Z zapalniczki zarowka wyciagnieta calkiem (i tak nie swiecila), jest climatronik. Czyzby problemy z masowaniem? Za male napiecie na alternatorze? Raczej nie bardzo bo na zadnym innym odbiorniku pradu nie zaonserwowalem spadku wydajnosci. Elektrykiem nie jestem i pojecia nie mam gdzie szukac przyczyny, wiem ze od roku czasu denerwuje mnie to nieprzecietnie ze po zmroku nie jestem nawet w stanie przeczytac godziny pod cyferblatem. Jedyne co swieci jak Pan Bog przykazal to wlacznik swiatel, w owym nawet w sloneczny dzien widac ze faktycznie podświetlenie jest mocne.

Edit: z zapalniczki mam wyjac tylko zarowke czy wogole odlaczyc caly przewod od zapalniczki??



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » sob maja 05, 2018 12:21

@Qto, odlaczylem nie sama zarowke w zapalniczce lecz caly przewod d zapalniczki i albo to efekt placebo albo faktycznie podświetlenie poprawilo sie. Czy to znaczy ze gniazdo zapalniczki powodowalo jakieś zwarcie? Jak to naprawic? Przyznam ze korystam z niego do ladowarki i wolalbym jakby zrobić to tak żeby i ono bylo aktywne..



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » wt maja 08, 2018 00:10

Jednak doopa i wyzej wspomniany efekt placebo. W dziennym swietle wogole nie widac podswietlenia tak zegarow jak i przycisków w konsoli środkowej/drzwiach =/ koncza mi sie pomysły a wkoorwia mnie to tak ze skonczy sie u elektryka...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » wt maja 08, 2018 07:08

wyciągnij potencjometr, weź kawałek kabelka i podaj +12v na kabelek szaro/niebieski...zobacz co się stanie. Dla próby możesz odłączyć włącznik świateł bo mówisz, że on świeci prawidłowo - może on robi problemy :crazy:



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » ndz maja 13, 2018 17:46

Qto, plus pociagniety prosto z baterii na przewod szaro-niebieski tak jak mowiles, zmian brak czyli podświetlenie jest ale bardzo slabe. Odlaczenie wlacznika swiatel także nie daje efektu. W ciezarowym jak mi swirowala elektryka i gaslo podświetlenie to byla wina braku masy, glowna masa zlapana za rame zasniedziala i nie stykala ale tam wogole prad ginal. Nie dzialalo doslownie nic. W golfie nie zaobserwowalem żadnych innych oznak by swirowalo cokolwiek innego na prad. Wszystkie zamki, wycieraczki, oswietlenie zew etc, wszystko działa jak Pan Bog przykazal....
Za co we wlacziku swiatel odpowiada przewod zolto-zielony (pin 7)? Zauwazylem ze we wtyczce ulamany jest kawalek plastiku i nie jestem pewny czy przewod na pinie siedzi jak należy...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz maja 13, 2018 20:15

pin 7 to światła mijania
możesz jeszcze spróbować masę podać na kabelek brązowy w wtyczce potencjometru...i na tym moje pomysły się kończą :blush: Jakieś zwarcie na przewodzie podświetlenia?



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » ndz maja 13, 2018 21:07

Czyli pod 5 ciagne na ostro plus z baterii (tak jak zrobilem to ostatnio) i analogicznie pod brazowy lapie mase gdziekolwiek z blachy (np karoserii)?
Jakbym mial "sam naprawiam" lub inna literature serwisowa i wiedzial ktoredy te kable ida to może ktoregos wolnego dnia rozszabrowalbym trochę plastikow w srodku i obejrzal wiazke czy przypadkiem gdzies po drodze nie jest zalamana/ przetarta etc...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz maja 13, 2018 21:38

najpewniej będzie jak dasz z aku
którędy kable idą - tego nie ma w żadnej literaturze. Prucie wiązek też nie ma sensu dopóki nie wiadomo czego szukasz. Możesz wykonać taki test na kilku wtyczkach...możesz też spróbować podać zasilanie bezpośrednio na przełącznik i zobaczyć czy zaświeci jaśniej - jeśli nie, to nie ma czego szukać w kablach...a jeśli tak....to zagadki ciąg dalszy.



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » ndz maja 13, 2018 21:46

Bezposrednio o przelacznikach nie pomyslalem. Duzo roboty ale może wykluczyc jeszcze jedna teorie- o wyżarzonych diodach. Ta wersja wydaje mi sie o tyle malo prawdopodobna ze to by był zbyt duzy zbieg okolicznosci ze akurat wszystko co tylko mozliwe wyzarzylo sie w tym samym stopniu. Teraz pomyslalem jeszcze o zegarach. Które piny w której wtyczce są od podswietlenia (żeby dac na ostro plus z bateri) a ktory to masa? Wyjac zegary to dwie minuty a bede mial oglad sytuacji.
Piszesz ze mogę probowac na kilku wtyczkach, na czym procz zegarow i potencjometru? Panel klimatronik? Przelacznik szyb w drzwiach? Dobrze Cie zrozumialem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz maja 13, 2018 22:07

zrozumiałeś dobrze...
Licznik to piny 20 niebieskiej wtyczki - plus...i 9 lub 24 tej samej wtyczki - masa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości