Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Marronek » ndz paź 28, 2012 09:54

Witam,
Wiem, że podobny temat już był, ale... pomocy w tamtym temacie potrzebował ktoś kto się na tym znał i odpowiedzi również były bardzo fachowe.
Ja niestety nie znam się za dobrze. I potrzebowałabym odpowiedzi bardziej dla laika...

Jeżdżę golfem 4. Jakiś tydzień temu kierunkowskazy w trakcie działania przestawały działać. Ale... Jak włączyłam awaryjne to kierunkowskazy tez zaskakiwały. I tak było może przez tydzień, aż do wczoraj gdy i jedne i drugie przestały działać :/
Jak włączam awaryjne czy kierunkowskazy słychać taki charakterystyczny tik, ale nic się nie świeci :(

Najprościej do mechanika, ale bez kierunkowskazów trudno będzie mi się przez centrum sporego miasta przedostać, więc tu się pojawia moja prośba. Czy laik może to sobie jakoś sam sprawdzić? Jak tak, to poprosiłabym o jakąś baaaardzo łopatologiczną instrukcję.


PS. Taty/chłopaka o pomoc nie mogę poprosić. Tata w delegacji, chłopak leży chory w domu na drugim końcu miasta.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: agrala » ndz paź 28, 2012 10:41

Wyciagnij wlacznik od awaryjnych.
Zmostkuj ze soba (na wlaczonym zaplonie) przewody wychodzace z wlacznika swiatel awaryjnych - czarno-bialy z zielonymi paskami z czarno-zielonym, pozniej czarno-bialy z zielonymi paskami z czarno-bialym - te trzy przewody sa obok siebie, w jednej lini..
Powinny sie wlaczyc kiernkowskazy po jednej a pozniej po drugiej stronie i ciagle swiecic.
Zobacz czy na przewodach jest 12V po wlaczeniu zaplonu pomiedzy przewodami brazowym i czarno-bialym ktory jest obok brazowego.
Jezeli jest zasilanie i zapalaja sie zarowki w kierunkowskazach po zwarciu ze soba przewodow o ktorych wczesniej pisalem to masz do wymiany wlacznik awaryjnych.
Czy pojawia sie napiecie mozna sprawdzic mala zarowka np od swiatel postojowych.
Jezeli podesles na pw swojego maila to moge podeslac Ci zdjecia co i jak masz zrobic.
Napisz skad jestes to moze ktos Ci pomoze.



Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Marronek » ndz paź 28, 2012 11:58

Dziękuje za odpowiedź, ale w moim golfie trochę inaczej to wygląda.

Obrazek

Nie wiem, czy to ma znaczenie (pewnie tak). Mój samochód to golf 4 cabrio. Może w cabrio jest inaczej niż w "normalnych".



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: edzio » ndz paź 28, 2012 12:23

wymień poprostu włącznik awaryjnych.



Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Re: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Marronek » ndz paź 28, 2012 13:07

edzio pisze:wymień poprostu włącznik awaryjnych.
Obawiam się, że to nie pomoże.
Wyjęłam ten włącznik i zgodnie z instrukcją argala połączyłam co trzeba. I dalej tylko słychać pstryk a światła nie świecą...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Zico63b » ndz paź 28, 2012 14:59

Marronek pisze:Nie wiem, czy to ma znaczenie (pewnie tak). Mój samochód to golf 4 cabrio. Może w cabrio jest inaczej niż w "normalnych".
Istotnie i dokładnie: to raczej zmodernizowana instalacja Golfa 3. Należy odszukać przekaźnik 21 i nim poruszać bądź go podmienić z nawet "normalnym" Golfem TRZY (napisałem słowami i podkreśliłem, by nie umknęło uwagi :hmm: ). Jest tam normalna skrzynka bezpieczników z Trójeczki, przed kolanami kierowcy. W prawym górnym rogu powinien być ten przekaźnik (a właściwie - przerywacz).
W tych autkach ten przycisk służy tylko do wyzwalania pracy awaryjnych.
Pewne światło na to jak tam jest może dać lektura przeróbki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;



Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Re: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Marronek » pn paź 29, 2012 09:26

Zico63b pisze: Istotnie i dokładnie: to raczej zmodernizowana instalacja Golfa 3. Należy odszukać przekaźnik 21 i nim poruszać bądź go podmienić z nawet "normalnym" Golfem TRZY (napisałem słowami i podkreśliłem, by nie umknęło uwagi :hmm: ). Jest tam normalna skrzynka bezpieczników z Trójeczki, przed kolanami kierowcy. W prawym górnym rogu powinien być ten przekaźnik (a właściwie - przerywacz).
W tych autkach ten przycisk służy tylko do wyzwalania pracy awaryjnych.
Pewne światło na to jak tam jest może dać lektura przeróbki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszystko fajnie pięknie ale... ja nie widzę tam numerka 21...
Zresztą to już nie ważne, dziś rano auto mi odmówiło posłuszeństwa i nie chce zapalić. Wiec w tej chwili nie pozostaje mi nic innego jak laweta i na warsztat.

Tak czy siak bardzo dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Zico63b » pn paź 29, 2012 12:13

No, jest mi niewymownie przykro, że Golf sprawił zawód.
A w sprawie: W Golfach Cabrio do 2002 roku, przed lewym kolanem kierowcy, po zdjęciu pokrywki ukazuje się skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami jak na obrazku zapożyczonym z:
http://www.motor-talk.de/bilder/golf-sp ... 14534.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W czerwonej ramce jest ten, o który chodzi. Może być inny numerek, np. 22 jeśli jest fabryczny hak przyczepy.

Obrazek



Marronek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 08:59

Re: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: Marronek » pn paź 29, 2012 13:32

Zico63b pisze:No, jest mi niewymownie przykro, że Golf sprawił zawód.
A w sprawie: W Golfach Cabrio do 2002 roku, przed lewym kolanem kierowcy, po zdjęciu pokrywki ukazuje się skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami jak na obrazku zapożyczonym z:
http://www.motor-talk.de/bilder/golf-sp ... 14534.html" onclick="window.open(this.href);return false;
W czerwonej ramce jest ten, o który chodzi. Może być inny numerek, np. 22 jeśli jest fabryczny hak przyczepy.
Ja tam mam 109 :P

Obrazek



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: edzio » pn paź 29, 2012 13:47

Ciężko sięz tobą dyskutuje i coś doradzić bo nawet nie potrafisz poprawnie odczytać z przekaźnika numeru,jest 191,a nie 109 jak piszesz ,a 191 to to samo co Zico pisał(ważna pozycja),możesz wstawić 21,22itp,nawet od opla,ploneza ,czy malucha byle byłby od kierunkowskazów,bo pinologia i zasada działania taka sama.
PS.od jelcza ,czy stara nie zadziała bo na 24V :los2:



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: kappi » wt lip 16, 2013 14:20

Witam. U mnie problem ma się następująco:

pacjent to golf mk2.

Na wyłączonym zapłonie po włączeniu awaryjnych na sekunde zapalają sie kierunki po czym słychać rozwarcie przekaźnika/przerywnika i kierunki gasną.

Natomiast na włączonym zapłonie po włączeniu awaryjnych lub kierunkowskazów (lewy lub prawy) zapala się tylko kontrolka koło zegarów i pali się światłem ciągłym.
Dodam, żę pali się tylko kontrolka, kierunki milczą..

Masa na tylnych lampach jest bo postojówki, wsteczne i kierunki świecą więc masa dochodzi.
Przekaźnik podmieniałem na dwa inne (ze sprawnych aut) i to samo.
Manetke podmieniałem na inną sprawną i to samo.
Wszystkie bezpieczniki całe i sprawdzone.

Nie mam tylko drugiego włącznika awaryjnych ale jak próbowałem tam pozwierać styki po zdjęciu włącznika to raczej nic sie nie działo.. tylko tyle, że po zwarciu pewnych dwóch pinów włącza się zapłon samoczynnie.. później po odpięciu przewodów ze styków zapłon się wyłącza.

ma ktoś jakiś pomysł ?? może jakiś konkretny sposób na zwarcie styków od awaryjnych żeby wykluczyć przekaźnik i manetke ?? pozdro

AKTUAL:
podłączyłem silniczek od wycieraczek i zaczęły działać awaryjne ale tylko przy wyłączonym zapłonie..
jak włącze zapłon to przekaźnik nr 18 brzęczy na okrągło i ten przekaźnik chyba blokuje normalne działanie awaryjnych..

Lewy i prawy kierunkowskaz bez zmian..


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: kappi » sob lip 20, 2013 13:54

Problem rozwiazany. Napisze co bylo (moze komus sie przyda) Okazalo sie ze nie bylo masy na silniczku wycieraczek i przekazniku nr 18 i to powodowalo jakies zwary itp i wplywalo na kierunki


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

Re: Nie działają kierunkowskazy i awaryjne

Post autor: szczepan69 » pn lis 12, 2018 12:40

witam nie dziala mi tylny prawy kierunkowskaz prad dochodzi ale jak wloze zarowke pradu juz niema, kierunki pozostale dzialaja awaryjne tez oprocz prawy tyl.????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości