Po wymianie wkładki stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » śr lip 25, 2012 00:07

Witam.
Czy wymiana samej wkładki stacyjki może spowodować zmiany w działaniu np. radia.
Już wyjaśniam o co chodzi.
Mam VW Vento. Wcześniej miałem tak że jak wyjmę kluczyki ze stacyjki to radio wyłączało się. Wymieniłem samą wkładkę stacyjki. Pochodziła ona ze stacyjki Golfa III. Teraz po tym zabiegu jak wyjmuję kluczyki to radio gra nadal. Nie działa też sygnalizacja pozostawionych włączonych świateł. Czy to możliwe że sama wkładka może powodować takie objawy, czy gościu który to robił coś źle podpiął. Chociaż nie wiem czy można źle podpiąć wtyczki:).
Za pomoc z góry dziękuje



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: agrala » śr lip 25, 2012 05:57

Wymieniales wkladke czy kostke stacyjki bo napislaes cos o wtyczce?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Mavrick » śr lip 25, 2012 10:46

Jezeli wymieniales bebenek to prawdopodobnie albo nie wraca do konca ten koleczek co jest w bebenku albo zawiesza sie blaszka w kostce stacyjki...(po wlozeniu kluczyka koleczek wchodzi w kostke stacyjki i tam zamyka obwod poprzez docisniecie dwoch blaszek do siebie).



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 16:21

te zabiegi nie zawsze sa opłacalne. spotkałem sie tez z takim problemem. pojechałem na szrot,kupiłem kompletna stacyjke z kluczykami i wkładkami do drzwi,zamontowałem sam i było cacy. za stacyjke dałem dwie flaszki czyli liczyc 40zł. polataj po złomach,bo z tego co zauwazyłem to zazwyczaj na złom nawet z tym oddaja,a mozesz to dorwac za bezcen.pozdro


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » pn lip 30, 2012 00:16

agrala
wymieniłem samą wkładkę (bębenek). wtyczka została oryginalna



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Zico63b » pn lip 30, 2012 00:35

Wtyczka ("to czarne") zostaje, bo jest z wiązką.
Czy "to białe" Kolega wymienił?
Obrazek



piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » ndz sie 05, 2012 13:53

Nie białe pozostało stare.
Wymieniłem sam bębenek:
Obrazek Uploaded with fotem.pl



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Lipek81 » ndz sie 05, 2012 14:56

Wymieniłeś na dokładnie taki, jak na zdjęciu? Bo ten ze zdjęcia chyba niema tej funkcji sterującej stykiem S, który z kolei steruje radiem, czy brzęczykiem świateł. Sprawdź, czy w otworze, do którego wkładasz kluczyk masz takie dwa wałeczki, które są rozpychane na boki przez wkładany kluczyk. Jeżeli ich nie ma, to masz wkaad stacyjki bez tej funkcji sterowania stykiem S i bez tego będziesz miał właśnie takie problemy.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Mavrick » pn sie 06, 2012 12:08

Lipek81 pisze:Wymieniłeś na dokładnie taki, jak na zdjęciu? Bo ten ze zdjęcia chyba niema tej funkcji sterującej stykiem S, który z kolei steruje radiem, czy brzęczykiem świateł. Sprawdź, czy w otworze, do którego wkładasz kluczyk masz takie dwa wałeczki, które są rozpychane na boki przez wkładany kluczyk. Jeżeli ich nie ma, to masz wkaad stacyjki bez tej funkcji sterowania stykiem S i bez tego będziesz miał właśnie takie problemy.
Niedawno u kumpla wymienialismy na dokladnie taki sam jak na fotce i wszystko dziala:) wiec ma:]



piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » śr sie 08, 2012 14:15

Na zdjęciu nie jest ten bębenek na który ja wymieniłem. Fotka z netu. Czyli są bębenki które mogą nie mieć funkcji sterującej stykiem S. Ok obejrzę dokładnie jeszcze raz ten wymieniony i porównam z oryginałem, bo szczerze nie porównywałem nawet czy jest taki sam. Tak to jest jak się coś na szybko wymienia.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Mavrick » śr sie 08, 2012 21:12

A moze zwyczajnie nie styka sprobuj po wlozeniu kluczyka dopchnac bebenek...bo u kumpla bylo tak ze musielismy troche podciac ten czarny kolnierz bo brakowalo 1mm i radio raz gralo a raz nie...



piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » wt wrz 11, 2012 21:46

Zrobiłem coś takiego: wyjąłem ten bębenek, który wymieniłem i włączyłem radio. Grało normalnie tak jakby był włożony kluczyk. Czy może być coś nie tak z tą białą kostką? Może została uszkodzona, bo znajomy grzebał i próbował zdjąć stacyjkę no ale tak łatwo się nie dało.
Mavrick wspominał o zawieszeniu blaszek w kostce. Może to, czy byłyby takie objawy? Zaznaczam, że nie było nic robione w stylu podpinania inaczej zasilania radia, tylko wymiana bębenka z innej stacyjki (z Golfa III).



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: Lipek81 » wt wrz 11, 2012 23:39

piterpl, bez sensu - niezależnie, czy masz sterowanie ze stacyjki, czy nie to przecież możesz włączyć radio, więc te twoje sprawdzenie nie ma sensu. nadal nie napisałeś czy masz te dwa wałeczki w stacyjce.



piterpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 19, 2007 11:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Po wymianie wkładki stacyjki

Post autor: piterpl » wt paź 09, 2012 21:57

Tak, są dwa wałeczki w stacyjce



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości