Problem z elektryką-Masa się pali

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PanPrezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:01
Lokalizacja: Studzieniec
Silnik: PN

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: PanPrezes » pn lip 23, 2012 12:33

Witam
Mam problem z swoim golfikiem(1.8 Rp mono) mam podłączoną fabryczną instalacje nie pociętą po 89r. i mam problem po przekręceniu stacyjki do rozruchu nie startuje rozrusznik, po kolejnej próbie przekręcenia do zapłonu nie włączały mi się pompy i zaczęły palić się kable masowe przy skrzynce bezpieczników i z boku montowane do blaszki w desce
Obrazek
po sprawdzeniu pod maską kabel masowy który idzie do karoserii był bardzo gorący tak samo plus który idzie z aku do rozrusznik nie wiem jak ten problem wyeliminować
dodać jeszcze mogę ze jak podłącze dodatkową masę do rozrusznika to pompy po przekręceniu zapłonu załanczją się ale rozrusznik dalej nie kręci i kable pod maską nagrzewają się
Bardzo proszę o pomoc


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: Lipek81 » śr lip 25, 2012 08:52

Prawdopodobnie masz jakiś problem z rozrusznikiem, lub alternatorem, lub przewodem masowym. Odłącz przewód plusowy oraz ten, który idzie do altka. Połącz razem te przewody (np. skręć śrubką) i zaizoluj. Przekręć kluczyk, zobacz, czy wszystko działa jak powinno (czy pompa załączyła się na chwilę). Możesz też spróbować odpalić na pych. Jeżeli wszystko będzie ok, to sprawdź masę silnika i nadwozia oraz rozrusznik.



Awatar użytkownika
PanPrezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:01
Lokalizacja: Studzieniec
Silnik: PN

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: PanPrezes » śr lip 25, 2012 14:50

Miej więcej rozwiązałem ten problem, na silnik nie dochodziła masa. Po podłączeniu kabla mosowego do bloku wszystko chodziło w miarę normalnie. Teraz po każdym przekręceniu kluczyka załanczają mi się pompy ale jak przekręciłem kluczyk do rozruchu to pokręcił chwile i rozrusznik mi siadł, nawet na krótko jak podłączam to nie chce zakręcić :-(.


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: Lipek81 » śr lip 25, 2012 15:24

Może akumulator padł od prób?



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 16:02

albo cewka poszła w rozruszniku


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 16:03

wez pierw sprawdz ten aku czy ma prad,a potem sprawdzaj instalke .tak samo z siebie nie pada,a jesli nawet rozrusznik siadniety to on nie ma nic do tego ze pali ci instalacje


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: Mavrick » śr lip 25, 2012 16:21

sakuls, uzywaj przycisku "edytuj"...



Awatar użytkownika
PanPrezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:01
Lokalizacja: Studzieniec
Silnik: PN

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: PanPrezes » śr lip 25, 2012 17:16

zmieniłem rozrusznik i jest o wiele lepiej kable masowe mi się już nie grzeją i rozrusznik nawet zaczął normalnie kręcić tylko jest kwestia akumulatora(45Ah) bo pokręciłem 2 razy silnikiem i się rozładował i chyba będę potrzebował większy aku

Jednak problem nie zniknął wymieniłem akumulator i zaczęły mi się znowu kable grzać. Rozrusznik rusza ale od razu przestaje kręcić i nie wiem co z tym teraz zrobić.
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2012 18:39 przez PanPrezes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: sakuls » śr lip 25, 2012 17:27

PanPrezes pisze:zmieniłem rozrusznik i jest o wiele lepiej kable masowe mi się już nie grzeją i rozrusznik nawet zaczął normalnie kręcić tylko jest kwestia akumulatora(45Ah) bo pokręciłem 2 razy silnikiem i się rozładował i chyba będę potrzebował większy aku
aku powinien wystarczyc,ja w 1.8 ,miałem identylko,ale jak po2 razach krecenia ci pada,to widoczne padaczka.tylko przy kupnie aku nie bierz za duzych,sprawdz katalogowo jaki powinien siedziec w twoim golfie,bo jak wezmiesz za duzy to bedziesz miał problem z ładowaniem i aku tez zdechnie


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PanPrezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:01
Lokalizacja: Studzieniec
Silnik: PN

Problem z elektryką-Masa się pali

Post autor: PanPrezes » czw lip 26, 2012 13:25

w dalszym ciągu nie mogę poradzić sobie z rozrusznikiem, wysuwa się ale nie chcę kręcić :-( Może wie ktoś co z tym zrobić


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości