monowtrysk rp

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

monowtrysk rp

Post autor: fire&fice » pn cze 25, 2012 13:12

witam jakie powinno tu byc napiecie i na ktorych kablach? i jak sprawdzic na zaplonie tylko?
Obrazek
mianowicie chyba nie podaje paliwa do przepustnicy , wtrysk podaje tylko paliwo wtedy gdu pulsacyjnie naciskam pedal gazu :rozpacz:



jaziek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 27, 2011 23:11

monowtrysk rp

Post autor: jaziek » pn cze 25, 2012 14:57

Może sprawdź TPS



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: monowtrysk rp

Post autor: fire&fice » pn cze 25, 2012 15:52

jaziek pisze:Może sprawdź TPS
ale tps dziala bo po zdjeciu wtyczki reaguje. A rozpylacz nie. patrzylem kontrolka i niema tam pradu



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

monowtrysk rp

Post autor: agrala » wt cze 26, 2012 06:04

Tam sa 4 przewody. 2 od wtrysku i 2 od czujnika temperatury.
Jak zdejsmiesz ten plastik od gory to bedzie widac ktore ida do wtryskiwacza a ktore do czujnika (czujnik ma biale przewody o ile pamietam).
Na wtryskiwacz dochodzi +12V gdy dziala pompa plaiwa. Masa na wtyskiwacz podawana jest ze sterownika silnika - nie jest to stala masa tylko impulsy ktorych dlugosc (czas wtrysku) zalezy od obrotow silnika, otwarcia przepustnicy, temperatury silnika i wielu innych czynnikow.



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: monowtrysk rp

Post autor: fire&fice » wt cze 26, 2012 08:14

agrala pisze:Tam sa 4 przewody. 2 od wtrysku i 2 od czujnika temperatury.
Jak zdejsmiesz ten plastik od gory to bedzie widac ktore ida do wtryskiwacza a ktore do czujnika (czujnik ma biale przewody o ile pamietam).
Na wtryskiwacz dochodzi +12V gdy dziala pompa plaiwa. Masa na wtyskiwacz podawana jest ze sterownika silnika - nie jest to stala masa tylko impulsy ktorych dlugosc (czas wtrysku) zalezy od obrotow silnika, otwarcia przepustnicy, temperatury silnika i wielu innych czynnikow.
mam to rozebrane i sa czarne i biale kable, pompe slychac ze pracuje ale zdejme waz i sprawdze czy podaje. prad na wtyczce jest tylko wtedy gdy pompe slychac jak dziala? bo wtrysk tylko rozpyla paliwo gdy pompuje gazem inaczej gasnie :rozpacz:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

monowtrysk rp

Post autor: agrala » wt cze 26, 2012 08:57

Napiecie powinno byc tylko jak pompa pracuje.
Odczytaj kody blyskowe to sie dowiesz co go boli.
Wtrysk zostaw w spokoju.



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: monowtrysk rp

Post autor: fire&fice » wt cze 26, 2012 09:14

agrala pisze:Napiecie powinno byc tylko jak pompa pracuje.
Odczytaj kody blyskowe to sie dowiesz co go boli.
Wtrysk zostaw w spokoju.
ale jak u kuzyna w rp-ku zdejmuje ta kostke brazowa od przodu to wtrysk dziala slychac go a u mnie nic



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: monowtrysk rp

Post autor: fire&fice » wt cze 26, 2012 09:43

agrala pisze:Napiecie powinno byc tylko jak pompa pracuje.
Odczytaj kody blyskowe to sie dowiesz co go boli.
Wtrysk zostaw w spokoju.
pompe slychac jak mowilem, prad na wtrysk dochodzi, a teraz zauwazylem urwany kabel od cisnienia oleju w bloku z prawej strony ale to chyba niema nic do zeczy, a kodow nie mam jak zczytac bo mam kontrolke ale bez zasilania



dwd457
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 05, 2016 11:24

Re: monowtrysk rp

Post autor: dwd457 » śr paź 05, 2016 12:05

ludzie pomóżcie
samochodzik to golf3 96r wydanie bon jovi, instalacja LPG
problem polega na tym że w tym momencie w ogóle nie podaje paliwa z wtrysku (jestem wstanie odpalać i jeździć tylko na gazie)
na kostce do wtrysku jest napięcie na dwóch pinach (jak zacząłem szukać okazało się że wszystkie kable na kostce wtrysku po zdjęciu gumki są wypadnięte, stykają się ze sobą i są osłonki delikatnie już poprzytapiane, podpiąłem to wg zdj. takiej kostki z takimi samymi kolorami kabli)
pompa, wtrysk(wymieniałem), filtry posprawdzane, paliwo dochodzi i już nie wychodzi z wtrysku
wcześniej się krztusił w trakcie jazdy, albo mogłem jechać no na trójce i zmiana biegu np przy 3200obrotów wciskam gaz i go muliło utrata mocy całkowita do zgaśnięcia ewentualnie było lepiej gdy jechałem z minimalnie wciśniętym gazem na LPG występują podobne objawy co może być nie tak
bardzo proszę o szybką pomoc gdzyż zaczynają się już na tyle chłodne poranki że może być problem z odpalaniem na gazie a samochód muszę mieć codziennie!!
z góry dziękuję



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

monowtrysk rp

Post autor: agrala » sob paź 15, 2016 22:53

Skoro masz LPG to musi być cos co odcina elektrycznie wtrysk benzyny.
Na kostce od wtrysku sa 4 przewody bo tam tez jest podpięty czujnik temperatury.
Do samego wtryskiwacza ma dochodzić plus po stacyjce (zazwyczaj on jest odcinany przy pracy na LPG) oraz sterowanie masą z ECU.
Trzeba zobaczyć czego nie ma.
Plus po stacyjce jest tylko przez jakies 2sek po włączeniu zapłonu bez odpalania silnika. Gdy silnik pracuje jest już caly czas lub podczas kręcenia rozrusznikiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości